Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Haziran '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
264
 

Ateş

Ateş
 

Memleket yangın yeri olmuş. Bugün 8 şehit. Yetkililer şehitlerden de "tane" olarak bahsediyorlar. Bu memleketin sorunu da bu. İnsanların "tane" olarak görülmesi. Şehitler ölmez vatan bölünmez diyorlar. Şehitler ölüyor. 20 li yaşlarda hayatları sona eriyor. Barış gerçekleşmediği sürece her şehit haberinde  birbirimizden kopuyoruz. Unutulan bir şey var ki, şehitler Türkiye'nin her yerinden geliyor. İçlerinde Türk, Kürt, Çerkes, Alevi hepsi var. Daha önce dışlayıcı etken olan etnik köken, askerler şehit olduğunda bir olup üzülüyoruz. Üzerindeki üniforma mı onu biz kılıyor? Sivil hayatta da etnik kökenine bakmadan neden biz olamıyoruz? Balkonlara asılan bayraklar etkiye tepki olarak asılıyor ama sonuç ne? Marketler bunu kullanarak reklam yapmaktan geri durmuyor. Gerçekten üzgünüm. 30 yıldır süren bu kan bitsin. Herkes yürekten barış dilesin ve bir adım atsın artık. Adaletin, barışın olmadığı yerde yaşamak herkes için azap verici.

Geçtiğimiz hafta sonu cezaevlerinde başlayan yangınlarda ölen 13 insanımız için de aynı duyguları hissediyorum. Bu ülkedeki temel sorun kimsenin karşısındaki için empati yapmamasından kaynaklanıyor. Bu memlekette herkes kendine adalet, huzur istediğinden bir arpa boyu bile gidilemiyor. Bu cezaevi şartlarında kim yaşayabilir? Şartlar o kadar kötü ki, insanlar kendilerini yakmayı göze alıyorlar.  Medya görevini tam anlamıyla yapmıyor. Nerden tutsan elinde kalan durumdayız. Esentepe'de işçiler ölür, Van'da çadırlada depremzedeler yanar. Mahkumlar yanarak ölür.

Ölüm her yerde...

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ateş yanıyor,ocaklar sönüyor kalanlar hep tükenişte.Sağlıkla kalın .

Şennur Köseli 
 20.06.2012 20:02
Cevap :
Maalesef. Ve ne zaman bitecek bu? Her seferinde "bu son olsun" lafları duya duya savaş devam edip gidiyor...  21.06.2012 9:23
 

Her yer yangın yeri...!

Arzu Elif 
 20.06.2012 14:18
Cevap :
Maalesef :(  20.06.2012 16:58
 

Nilüfer Hanım; Ateş düştüğü yeri yakıyor ama ne hikmetse hep bizim durduğumuz yere düşüyor. Cahit Sıtkı Tarancının bir şiiri var. Çok önemli bir şiir, üstat diyor ki; Memleket isterim Gök mavi, dal yeşil, tarla sarı olsun; Kuşların çiçeklerin diyarı olsun. Memleket isterim Ne başta dert, ne gönülde hasret olsun; Kardeş kavgasına bir nihayet olsun. Memleket isterim Ne zengin fakir, ne sen ben farkı olsun; Kış günü herkesin evi barkı olsun. Memleket isterim Yaşamak, sevmek gibi gönülden olsun; Olursa bir şikâyet ölümden olsun.

Nizamettin BİBER 
 20.06.2012 12:38
Cevap :
Şairin bunu dilemesi çok güzel. Bizi yüreklendiriyor. Keşke bizler de birbirimizi, etnik kökenimize ve mezheplerimizin farklılığından dolayı kamplaşmayıp, bir olmayı öğrensek. Her şey bizim elimizde. Teşekkür ederim yorumunuz için. Selamlar...   20.06.2012 16:58
 

İmamın ''3-5 kelle'' dediği yerde ''tane'' masumane!!! kalıyor...acı ki nasıl...dağlayıp duruyor bir rüzigâr...

nedim üstün 
 20.06.2012 9:09
Cevap :
Eh artık kelle deme yetkisini onun elinden alamazlar. Tane demekle yetinirler!   20.06.2012 11:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 246
Toplam yorum
: 1381
Toplam mesaj
: 276
Ort. okunma sayısı
: 1007
Kayıt tarihi
: 15.02.08
 
 

..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster