Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Temmuz '17

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
1039
 

Ateşböceği'ne Kanatsız Kuşlar Çelmesi!

Ateşböceği'ne Kanatsız Kuşlar Çelmesi!
 

Yazlık mod için ekrana sürülmüş diziler ve programlar arasındaki amansız rekabet tüm hızıyla sürüyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde Ateşböceği, Kalp Atışı, Dolunay, Çember, Deli Gönül ve Adı Efsane 2.Devre gibi yeni işler izleyici ile buluşmuştu. Bu yapımların karşısında ise Kanatsız Kuşlar, No 309, Şevkat Yerimdar, Seni Kimler Aldı,Türk Malı gibi hali hazırda devam etmekte olan işler vardı. ''Bir dizinin ilk bölümü meraktan dolayı genelde hep iyi reyting alır, onu da alamazsa zaten devam etme şansı yoktur.'' şeklindeki mantığa uygun şekilde bahsi geçen işlerin neredeyse hepsi gayet iyi reyting ile başladılar. Ekrandaki boşluğu da unutmamak lazım ama.

Bahsi geçen bu işler arasında en dikkat çekicilerinden bir tanesi Star ekranlarında 29 Haziran perşembe günü başlamış olan Ateşböceği isimli dizi. Seçkin Özdemir ve Nilay Deniz ikilisinin başrolünde olduğu dizi Kiralık Aşk benzeri özellikler taşısa da, izleyiciyi şimdiden yakalamayı başardı diyebiliriz. Gerçi kanalın geçtiğimiz salı başlayan diğer dizisi Dolunay da Kiralık Aşk'a ciddi şekilde benziyor ama neyse şimdi. Taksi şöförlüğü yapan genç ve güzel bir kadının kısa bir süre içerisinde kendisini yakışıklı ve cool bir avukatın şöförü olarak bulmasını ve ardından gelen olayları anlatan dizinin 2.bölümü dün gece yayınlandı.

Geçtiğimiz hafta ilk bölümü olması nedeniyle ciddi bir ilgi gören Ateşböceği günün lideri olmuştu. Bu hafta ise araya rakip bir dizi girdi. ATV'de yakın zamanda başlayan ve ''modern Kırgın Çiçekler'' şeklinde bir lakabı hak eden Kanatsız Kuşlar dün gecenin galibi oldu. Başladığı ilk günden beri yüksek reyting alan, ATV'ye Kırgın Çiçekler'in yazlık diye başlayıp yakaladığı başarı ile hala devam ediyor olmasını hatırlattığı için daha da dikkat çeken Kanatsız Kuşlar, Ateşböceği'ni daha 2.haftadan sollamış oldu. Hatta TOTAL grubunda 6 reyting sınırına dayanan dizi bu kulvarda en çok reyting almayı başaran yapım olmayı da hak etti.

Zengin-fakir konulu, konaklı ve yakışıklı bir adamı içeren dizilerin son örneği olan ve yaklaşık 3 saat sürmesine rağmen Kanatsız Kuşlar'ın ardında kalan Ateşböceği yarışı bırakmayacaktır elbette.

Ama şu zengin züppe oğlan ve fakir gururlu kız hikayelerinden vazgeçin Allah rızası için ya! Dolunay isimli dizi ile Ateşböceği isimli diziler aynı kanalda neredeyse aynı konuyla ve aynı kitle ile alakalı durumda gidecekse vay bizim sektörün haline yani!

Yeter vallahi billahi!

 

Anıl Koldaş

twitter.com/koldasanil

koldasanil@gmail.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 670
Toplam yorum
: 118
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 3622
Kayıt tarihi
: 11.02.13
 
 

Balıkesir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunuyum. Koyu Fenerbahçeli, Ankara aşığı olup; anlataca..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster