Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Rumikorman (Korman Türkmen)

http://blog.milliyet.com.tr/rumi

01 Aralık '06

 
Kategori
Alternatif Enerji
Okunma Sayısı
7292
 

Atlantis

Atlantis
 

Atlantis, kaybolan Mu kıtası...

Bir zamanlar Astek ve Maya Uygarlıkları'nın yaşadığı Mu kıtası ve gizemi hala çözülemedi.

Astekler çok ileri uygarlık olarak Mu kıtasında yaşıyorlardı. Daha sonra kendi içlerinde mevcut olan iyi ve kötü rahiplerin savaşmaları sonucunda Mu Kıtası su altına gömülmüştür. Yani Astekler kendi kendilerinin sonunu getirmişlerdir. Bu savaş çok yüksek teknolojilerle olmuş, kristal enerjisini kullanarak kristal bombası yapmışlar ki bu şu an hidrojen bombası kadar güçlü olsa gerek. En sonunda da koskoca Mu Kıtası bir anda yok olmuş.

Peki o kadar teknoloji ve bilgi nereye gitti? Suların altında gömülü mü? Eğer suların altındaysa nerede?

Halan araştırılıyor ve Mu Kıtası kayıp... Acaba Mayalıların takviminde denilene göre, 2016 yılından sonra ortaya çıkacak olan tufandan sonra sular çekilince mi ortaya çıkacak acaba merak ediyorum. Eğer bu doğru ise büyük bir tufan bizi bekliyor, 2015 yılından sonra kıtaların yeri mi değişecek? Kutupların eriyip de altında yatan gelişmiş medeniyetlerin kalıntıları mı çıkacak acaba su yüzüne? Bu bana yakın bir zamanda olacakmış hissi veriyor. Zira kutuplar erimeye başladı bile. Atlantis kutupların altında olabilir mi?

2016 yılı ve sonrası bu kaybolmuş medeniyetin izlerini bulacağız ve ilerleme bu yıllardan sonra başlayacak. Zira Mayalıların dediklerine göre insanlık, çağ atlayacağı yerde gerilemiştir. İlerleme ise daha sonra olacaktır. Yani 2016 yılı ve sonrası ilerleme ve gelişme dönemine girecek dünya. Kaybolmuş Astek Uygarlığı'na ait olan dev kristaller çıkacak su üstüne ve bu kristallerin içersinde gizli olan bilgiler. Zira kristal enerjisi Astekler tarafından son derece önemli idi ve bilgiler bu kristallerde toplanmaktaydı. Hatta Asteklerin kristal enerjisini kullanarak uzayda seyahat eden gemileri bile varmış.

IBM firması yeni geliştirdiği bilgisayarda kristali kullanmak suretiyle silinmeyen ve milyonlarca bilgiyi depolayan bir Hard Disk yaptı bile. İşte Astek uygarlığı da bu kristal enerjisini kullanarak bilgi depolamış olabilir. Bu kayıp Mu kıtası ve kristal bilgileri ortaya çıkınca, insanlık Uzay Çağı'na başlayacak gibi görünüyor. Bizler görürmüyüz bilemem ama bizden sonra gelecek olan torunlarımız artık Uzay Çağı'nda yaşayacak, diğer gezegenlere seyahat imkanları olacak.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

MU KITASI MU UYGARLIĞI VE NAACALLER Batık Mu kıtası ve Mu uygarlığı hakkındaki bilgilerin çok büyük bir bölümü, 19. yüzyılda yaşamış olan İngiliz araştırmacı James Churchward'ın incelemeleri neticesinde gün yüzüne çıkmıştır. İngiliz silahlı kuvvetlerinde albay olan Churchward, 1880'li yıllarda Hindistan ve Tibet'te görevle bulunduğu sıralarda bu kıta hakındaki ilk bilgilen edinmiş, emekliliğinden sonra da Orta Amerika'da araştırmalarını tamamlayarak bu batık uygarlık hakkında beş eser yazmıştır. Churcward'ın kaynakları, Batı Tibet'te bir mabette, bu mabedin başrahibi tarafından kendisine verilen "Naacal Tabletleri" ile, Amerikalı Jeolog William Niven'in 1921-23 yılları arasında Meksika'da ortaya çıkardığı tabletler olmuştur. (1) Bilim dünyası, gerek Churchward'ın ortaya çıkardığı Mu uygarlığının, gerekse bir diğer batık kıta olan Atlantis'in varlıklarını kuşkuyla karşılamaktadır. Ancak yine bilim dünyası, bu iki kıtanın battığı öne sürülen tarih olan 12 bin yıl önce dü

RaKhan 
 16.12.2006 1:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 80
Toplam yorum
: 84
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 9043
Kayıt tarihi
: 01.12.06
 
 

1968 Ankara doğumluyum. Selçuk Üniversitesi, Doğu Dilleri ve Edebiyatı, Fars Dili ve Edebiyatı Bilim..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster