Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Şubat '08

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
1533
 

Atölye'deki çıplak: Nü

Atölye'deki çıplak: Nü
 

Günün anlamı: Bugün benim için ‘’ NÜ ‘’ günü

İnsan bedeninin çıplak haline Nü denir. Dünyanın en ünlü ressamları ve fotoğrafçıları, meslek yaşamları boyunca nü ile çalışmaktan zevk almışlardır. Ben de ilk resim çalışmamı nü ile yaptım ve ilk Nü resmimi duvara astıktan sonra onu zevkle seyrettim. Çıplaklık, insanın en doğal halidir. Çıplaklığı bize sanatsal öge olarak sunan sanatçılar, insan bedeninin o harika ritmini ve gizemini mükemmel bir şekilde veriyor. Sanat atölyelerinde poz veren Nü’ler, ressamların tuvallerinde ölümsüz olmanın heyecanını yaşarlar. Ressamların da en büyük hayali, kendi Nü’lerini ölümsüz bir esere dönüştürmektir.

Günün duası: Tanrım, bana ölümsüz bir eser yaratmam için insan bedeninin mükemmelliğini algılattığın için çok teşekkür ederim.

Günün onaylaması: Ben, çıplaklık ve saydamlığın en büyük gizem olduğunu bilen bir ressamım.

Günün notu: Ben şanslı ressamlardan biriyim. Atölyemde Nü resmi yapmak istediğimde benim tuvalimde ölümsüzleşmek isteyen çok sayıda Nü ile karşılaşıyorum. Ve bir gün o Nü’lerin arasından biri ile resim sanatının zirvelerine tırmanmak, her sanatçının olduğu gibi benim de hayallerimi süslüyor.

Günün Sözü: ‘’ Cesaret insanın en çok saygı gösterilen özelliğidir, çünkü bütün diğer özelliklerin kefilidir. ‘’ Winston Churcill

Evrenin Kütüphanesinden: Edith Piaf (1915-1963) Üç yaşındayken menenjit hastalığı nedeniyle kör olan, ancak dört yıl sonra gözleri yeniden açılan Piaf, gırtlaktan gelen etkileyici sesiyle kısa sürede başarıya ulaştı. Şarkıcı ve oyuncu olan bu Fransız kıza ‘’kaldırım serçesi’’ adını taktılar. Gülriz Sururi, İstanbul’da Edith Piaf’ın hayatını harika bir performansla oynadı.

Günün Yasası: KİŞİSEL GELİŞİM YASASI

Başarının mazerete ihtiyacı yoktur. Mazeretler, başarısızlığın dilekçeleridir. Başarısızlığın en temel noktası, ertelemektir. Ertelemekten vazgeçmenin ipuçlarını hemen şimdi dikkate alın;

Sıkça ertelediğiniz konuyu hemen şimdi öncelikli konu haline getirin / Günde iki defa hedefinizi gerçekleştirmek için harekete geçmenin sizi nasıl olumlu etkileyeceğini düşünün / Mazeretleri değil, harekete geçmek için ne yapmanız gerektiğini düşünün / Disiplinli hareket edin ve ilk adımı atın / İlk adımı attıktan ve devam ettikten bir süre sonra kendinizi kutlayın ve beyninize bir ödül verin.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

BÜLENT BEY,YAZINIZ ÇOK GÜZEL HELE RESİM ve NÜ OLUNCA...! GERÇİ YAZININ İÇİNDE MÜZİK,TİYATRO TEMALARI OLMAKLA BİRLİKTE,SANATIN EN GÜZELLERİNDEN BİRİ OLAN ,SİZİNDE KONUNUZ VE SEVDİĞİNİZ DAL "RESİM"....... RESİMDEKİ "NÜ" ÇALIŞMALARI,RÖNESANS DÖNEMİNDEN BUGÜNE KADAR HER RESİM SANATINDA ÖZEL AYRICALIĞI OLAN LÜKS BİR KOMPARTIMAN GİBİ HİSSEDİLEBİLİR..! NÜ KARŞISINDAKİ RESSAMA FEYİZ VERDİĞİ TAKDİRDE O YAPILAN TABLO İSTER,İSTEMEZ KENDİLİĞNDEN KENDİNE SANATSAL OLARAK BAKTIRABİLİR..! ASLINDA SANATIN BELİRLİ BİR SINIRI OLMAMALIDIR BENCE..! HER SANATCININ KABİLİYET,EKOLÜNE GÖRE ESERLER KENDİLİĞİNDEN OLUŞUR,ÖLÜMSÜZLEŞİR...! BÜLENT BEYCİĞİM,SİZİN BU GÜZEL YAZINIZA,YORUM YAPABİLMEK İÇİN, İŞTE KENDİMCE BİR ŞEYLER YAZDIĞIMI ZANNEDİYORUM AFFINIZA SIĞINARAK... "RESİM...SANAT....NÜ...." SEVGİ ve SELAMLARIMLA....! NECİP KÖNİ - ADANA/TR

Necip Köni - Adana / TR 
 28.02.2008 20:46
Cevap :
Böyle güzel bir yoruma ziyafet verilir Sevgili Necip bey. Bir sanatçı, karşısındaki canlı ya da cansız bir objeyle doğal olarak çok özel iletişim yaşar. Ve o objeden kendi içindeki yaratıcılıkla karma başka bir güzellik yaratır. Ben resim sanatı içinde mutlaka Nü olmalı diyorum. Saygı ve sevgilerimle  29.02.2008 11:31
 

Her zaman ki gibi güzel bir yazı.Ders alınması gerekilen bir yazı.Ben bana gerekli olan kısımlarını aldım zaten.Selamlar,sevgiler.

Murat GÜLCEK - Yakamoz35 
 26.02.2008 6:32
Cevap :
Beğendiğinize sevindim. Teşekkürler Sevgiyle kalın.  26.02.2008 22:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 137
Toplam yorum
: 548
Toplam mesaj
: 94
Ort. okunma sayısı
: 1034
Kayıt tarihi
: 05.01.07
 
 

1951 İstanbul doğumluyum. Bireysel ve Kurumsal Gelişim Danışmanlığı, Moda Tasarımı ve Marka Danışman..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster