Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Temmuz '08

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
523
 

Aurelio’dan sonra sıra Semih'te mi?

Aurelio’dan sonra sıra Semih'te mi?
 

İspanya’nın Real Betis takımı Mehmet Aurelio’yu transfer etmek istiyor. İstemenin ötesinde tranferin gerçekleştiğine ilişkin duyumlar alındı bile. Hatta belli başlı gazetelerimizde Betis takımının formasını giyen Aurelio’nun resimleri konuya ilişkin yazılarla birlikte yer aldı.

Oysa Fenerbahçe, Mayıs ayında Federasyonun yetkili kurullarına başvurarak, sözleşmede yer alan ''opsiyon'' hakkını kullanmıştı.

Ben olsam başka bir takıma geçmek isteyen oyuncuya, kim olursa olsun dur demezdim. Hele Aurelio gibi oyunculuğu kadar efendiliğiyle de gönüllere taht kuran bir oyuncuya ne kadar ihtiyaç duyulursa duyulsun, eğer istiyorsa yardım bile ederdim. Sayın Başkanın da böyle düşündüğü kanısındayım.

Ama bir karışıklık var gibi.

Nereden kaynaklandığı aşikâr bir karışıklığın olduğu muhakkak.

Aurelio’nun menajeri Bayram Tutumlu’nun bu çerçevede basına yaptığı açıklamalar çok çarpıcı.

Tutumlu, 2-0 kaybedilen Bursa maçından sonra başkanın yine soyunma odasına girdiğini, oyunculara böyle oynamaları halinde onları pırasa gibi doğrayacağını söyleyerek sert şekilde uyardığını Aurelio’nun sürekli olarak benzeri konularda kendisine dert yandığını basına aktarmıştır.

Özetle, yıllardır Fenerbahçe’de oynayan futbolcunun Başkandan korktuğu için başka bir takıma transfer olduğunu söylemektedir.

Fenerbahçe, ''opsiyon'' hakkı konusunda başvurduğu Futbol federasyonu Genel Sekreteri Metin Kazancıoğlu ise bir açıklama yaparak, bugün (10.07.2008) sözleşme imzalaması beklenen futbolcunun transferi konusunda şu ana kadar kendilerine herhangi bir müracaatın gelmediğini, gelen evraka göre hareket edeceklerini ifade ediyor.

Kazancıoğlu, Bayram Tutumlu’nun Real Betis takımının FIFA’ya başvurarak transfer yaptığı şeklindeki iddialarıyla ilgili olarak kendilerine bir bilgi gelmediğini, bunun hukuki bir ihtilaf olduğunu, FIFA’nın karar vereceğini, konunun belki de Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) kadar gidebileceğini de ayrıca belirtiyor.

Uzatma opsiyonunu düzenleyen sözleşmenin altında Aurelio'nun menajeri Bayram Tutumlu'nun da imzasının bulunduğu ifade edilen Fenerbahçe Kulübünün açıklamasında ise, medyada konuyla ilgili açıklamaları yer alan Tutumlu'ya eleştiriler yöneltildi.

Anlaşıldığı kadarıyla uzatma opsiyonunu düzenleyen sözleşmenin altında Aurelio'nun menajeri Bayram Tutumlu'nun da imzasının bulunuyor.

Bir FIFA menajeri olan Bayram Tutumlu’nun Kulübü ile sözleşmesi devam eden bir futbolcu için bir başka kulüp ile transfer görüşmesi yapması hukuka uygun mudur?

Adı geçen menajerlerliklerini yapmadığı halde Semih için de benzer girişimlerde bulunuyor mu? Bulunuyorsa bu davranışı etik mi?

Bu transfer gerçekleşir ya da gerçekleşmez ama bu soruların tüm muhatapları tarafından cevaplanmasının gerektiğine inanıyorum.

http://www.maraton.com.tr/news.php?news_id=49631

http://www.milliyet.com.tr/Default.aspx?aType=SonDakika&ArticleID=892013&Date=10.07.2008&Kategori=spor&ver=05

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Mehmet'e çok üzüldüm ama umarım Semih de gitmez =((((

pınar chan 
 11.07.2008 12:44
Cevap :
Umarım... bunlar Fenerbahçenin onurlu yüzleri... sevgiler selamlar  11.07.2008 12:52
 

Marco'nun gitmesine çok üzüldüm. Hala inanasım gelmiyor. Selçuk'un yerini doldurmasını ümit ediyorum. Saygılar...

Ahmet ÇELİKSÜNGÜ 
 11.07.2008 9:39
Cevap :
Ben de üzüldüm ama anladığım kadarıyla büyük bir ceza bile aldırılabilinir. Ama Marco'ya bu yapılmazsa sevinirim. Çünkü o tam anlamıyla bir savaşcıydı... Yoruma teşekkürler... saygılar  11.07.2008 11:14
 

Futbolla ilgili bildiğim; Sayın Ahmet Balcı'nın Fenerbahçeli olduğu:) Onu yazayım dedim ben de:) İletileri gelen yazılara, bir vakit bulmuşken göz atıyordum, yazını atlamak istemedim de:) (Talip Bey'le buluşabildiniz mi, bir şey planlayabildiniz mi?) Sevgiler, en koyu mavilerle.

derinmavi.. 
 10.07.2008 21:26
Cevap :
:::))  11.07.2008 13:10
 

Yine de semih, menejeri kim olursa olsun gitmez. Aurelio türk değil. Para için oynuyor. Semih Fenerli paradan daha önemli şeyler var onun için.

karga 
 10.07.2008 18:15
Cevap :
zaman, bakacağız... göreceğiz... selamlar..  10.07.2008 18:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 340
Toplam yorum
: 669
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1579
Kayıt tarihi
: 10.03.08
 
 

Basınla ilgili bir kuruluşda çalışmaktayım. Uzun yıllar basınla ilgili konularda danışmanlık yapt..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster