Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ocak '20

 
Kategori
Yurtdışı Tatil
Okunma Sayısı
44
 

Avrupa'da Gezilecek Yerler

Görkemli günler ! Bugün sizlerle Avrupa gezilecek yerler haritasını çıkaracağız ?? Aslında ben sizler için çıkardım sayılır, Schengen bölgesindeki tüm Avrupa ülkelerine ve toplamda 50’den fazla ülkeye sadece 24 yaşımda gitmiş bulundum…
 
Şimdi 2020'de Avrupa’nın gezilecek en güzel 6 şehrini sizlere açıklıyorum ! 
 
1. Stockholm, İsveç
Bence Avrupa gezilecek yerler yarışması düzenlense bu ödül Stockholm’e gidebilir. Stockholm bana kalırsa bırakın Avrupa’yı dünyanın en özel şehri olabilir. İskandinavya’nın özel mimarisi özellikle kışın karla süslendiğinde bu şehre büyüleyici bir hava katıyor.
 
2. Tallinn, Estonya
Diğer bir özel şehre geldik ! Tallinn’i Avrupa’da gezilecek yerler arasında pek görmezsiniz. Ama bu şehrin orta çağdan kalan atmosferi gerçekten insanı başka bir gezegende gibi hissettiriyor.
Tallinn, modern insanları, güvenli ortamı ve yüksek yaşam standartları ile de size birkaç gün olsun sakin bir hava yaşatıyor. Bunun yanında Estonya kültürel anlamda da farklı ve zengin bir ülke, keşfedebileceğiniz onlarca şey var.
 
3. Floransa, İtalya
Floransa’ya ne yazsak eksik kalır. Bu şehir bir dönemin başladığı bir yer !
Floransa demek Rönesans demek, tarihin ve sanat kitaplarının yeniden yazıldığı yer demek. Floransa şüphesiz Avrupa’da gezilecek en güzel yerlerden biri. Floransa’yı görmemişseniz Avrupa’yı görmemişsiniz demektir.
 
4. Pisa, İtalya
Florans’dan bahsederiz de kardeşinden bahsetmeden olur mu ! Hem de bu öyle bir kardeş ki Avrupa’nın gezilecek en ünlü yapılarından birine de sahip ?? Çoğu insan sadece Pisa Kulesi’ni görmek için gidiyor bu şehre…
 
5. Moskova, Rusya
Rusya’yı pek Avrupa’dan saymıyorlar genelde bloglarda. Belki de pek gitmedikleri içindir ?? Ben Rusya’ya da gitme şansına eriştim ve çok beğendim. Özellikle başkent Moskova, Avrupa’da gezilecek yerlerin başında gelecek bir öneme sahip gözümde.
 
6. Budapeşte, Macaristan
Ben bu şehre gittiğimde Budapeşte hangi ülkede ? diye sorular alıyordum. Şimdilerde Avrupa’da gezilmesi gereken şehirlerin en başında görüyorum, hem de o soranlar söylüyor ??Budapeşte bana kalırsa Avrupa’da çok az sayıda görebileceğiniz şehirdeki kadar çok tarihi yapıya sahip. Bunların yanına eğlenceli insanlarını ve hamamlarını da koyun ohh tamamdır !
 
Daha fazla öneri isterseniz blogumda da bahsettim, herkese keyifli geziler:)
 
https://www.gorkemliyollar.com/avrupa-gezilecek-yerler/
ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 23
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 90
Kayıt tarihi
: 28.11.17
 
 

Ziyaret ettiğim 55'ten fazla ülke ve yüzlerce şehir ardından deneyimlerimi sizlerle paylaşıyorum...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster