Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ekim '15

 
Kategori
Üniversitelinin Sesi
Okunma Sayısı
1685
 

Avrupa kafası

Avrupa kafası
 

Evet millet doğru okudunuz Avrupa kafası! 

Duyanlara duymayanlara ilanımız olsun. Biz Topkapı surlarına paralel duvarların arkasında, Abdi İpekçi spor salonu ve Balıklı Rum Hastanesi arasındaki sokakda bulunan Myo sakinleriyiz. Küçük ama bi o kadarda kendine has bi okuldur bizimki o yüzdendir ki Avrupa Kafası başlığı benim ve arkadaşlarımın favorisi oldu.

Boydan boya ağaçlarla kaplı nispeten ürkütücü bir sokakağı beş dakika kadar yürüdükten sonra ufukda görünen boydan boya yeşilliklerle kaplı, sokağa girer girmez parlayan ve hiç de mütevazi olmayan o kampüs görünümlü kolejın yanındaki nevi şahsına münhasır binanın kafasıdır yaşanılan. Genelde bütün okullar derslere başlayıp, yurt arkadaşlarınız arasında vize final muhabbetleri uçuşunca açılır bizim okul. Prensip meselesi, boşuna atmadık bu başlığı. 

Neysee... Gelelim esas konuya !

Avrupa Meslek Yüksek Okulu'nda okumak demek 'Yeter be bitsin artık', 'Hadi be bu da mı oldu' nidalarıyla geçirdiğin seneleri, mezun olduğun gün 'Ne güzeldi herşey, iyi ki yaşamışım' diye anmak demektir. Aramızda tıpkı benim gibi okuduğu bölümün ilk göz ağrısı olma ünvanını elinde tutanlarımız vardır. Turnikeden geçtikden sonra küçük ve şirin bünyesinde hiç de azımsanmayacak sayıda hayatı ve sağlıkçıyı barındıran bu okul her geçen gün biraz daha tanınıyor. Hemen soldaki kapı kantine açılır, dik bir merdivenin sonunda şirin bir kantin ve çiçeği burnunda bahçemiz karşılar sizi. Kışları ister istemez birbirinizle diz dize oturur ve okuldaki buram buram samimiyetden nasibinizi alırsınız. Kantin tezgahının arkasındaki güler yüzlü ve herkesin gayet samimi olduğu insanlar bulursunuz karşınızda. Ders sırasında camınızdan gelen o gürültü, voleybol sahasının hiç boş kalmayıp oynayan arkadaşların topdan, kaldıkları ve kalacakları bütlerin acısını çıkarışından kaynaklanıyor şimdiden söyleyelim de korkup karizmayı çizdirmeyin. Zaman zaman düzenlenen eğlenceler var birde kimseye kulak asmadan katılın onlara emin olun güzel hatıralar kalıyor geriye. En alt katdaki amfi vazgeçilmeziniz olacak, zaman zaman anlamsız müzik seslerinin yükseldiği mekanı uzakda aramayın adres sabit, yanlız aramızda kalsın rahatlığı tartışılsa da koltuklar tam uyumalık aklınızda bulunsun. Eğer bizim okulun diğer okullarla kıyaslanamaz bi yeri varsa bu şüphesiz öğrenci işlerimiz olur. Bence hepimizden nefret ediyor ve daha gülümsediğini gören olmamış. İtiraf sayfasının adminini aramak gibi boş bi gayrete girmeyin derim çok deneyen oldu ama o istikrarla gizliliğini koruyor. Okulun on dakika uzağındaki avm yi evinizden çok göreceksiniz zira ders aralarında neredeyse tek rotanız olacak. Vize ve final zamanlarında adım atacak yer bulamayacaksınız etrafda haberiniz olsun. Langırt oynarken bağırmamanızı ve bağıran arkadaşları garipsememenizi öneririm zira okuldaki yegane eğlence kaynağı olduğundan son derece aksiyonlu geçer karşılaşmalar. Son olarak bilardo oynayan o çocuk yakışıklı falan değil eldivenden öyle görüyosunuz onu. Bol şans...

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 24
Toplam yorum
: 25
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 347
Kayıt tarihi
: 02.01.15
 
 

Kim olduğumuz ne olduğumuz önemli değil. Kimi mutlu edebildiğimiz, kimin sorunlarına çözüm bulabi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster