Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Ekim '07

 
Kategori
Basın Yayın / Medya
Okunma Sayısı
820
 

Avrupa Yakası’nda davulu sahurda çaldılar

Avrupa Yakası’nda davulu sahurda çaldılar
 

Avrupa Yakası’nda geçen yıl ramazanda yayınlanan bir bölümde ramazan davulu iftarda çalındığı zaman, hani yazarı bundan habersiz olabilir, oyuncusu sette çalışanlar da fark etmediler diye şaşırmıştım.

Köyde, kasabada, şehirde yaşadım, ama iftarda ramazan davulu çalındığına hiç tanık olmamıştım Avrupa Yakası’nın o bölümünü seyredene kadar.

Bu akşam, Aslı, Şahika’dan kurtulmak için onu Sahur yemeğine davet edince, Şahika da bunu ciddiye alınca sahurda geldiler Burhan’la birlikte. Şahika’nın boynunda ramazan davulu asılıydı, Burhan da maniler söylüyordu.

Avrupa Yakası, “Biz ramazan davulunun ne zaman çalındığını öğrendik” diyordu.

Televizyondaki dizilerde sigara ve alkol görüntülerini üzerine buzlu görüntü bindirilmesi yazılıyor bugünlerde. Bunun ramazan dolayısıyla yapıldığı söyleniyor. Sakın bu RTÜK’ün kuralları gereği yapıyor olmasınlar. Diğer zamanda bu konuda özen göstermeyenler ramazan nedeniyle kuralı anımsamış veya birileri spor programında yaptıkları gibi arayıp anımsatmış olmasınlar.

Sigara ve alkolün ekranda görünmesi dikkati çeker veya özendirici olur mu bilemiyorum, ancak bu görüntüleri kapatma girişimi onu farketmeyecek olanların da dikkatini çekiyor.

Diğer zamanlarda alkolle arası oldukça iyi olan birçok kişi ramazan oldu mu, ağızların içki koymazlar.. Ancak bu özeni sigara konusunda göstermezler, akşam olduğunda bütün gün içmediklerinin acısını çıkartırcasına uç uca eklerler sigaraları.

Ramazan yaşamı değiştirir biraz, alkole bakış açısı farklılaşır birçok kişide, sigaranın yaşamlarındaki yeri zaman değiştirir.

Avrupa Yakası’nda hatadan döner Gülse Birsel ve aradan bir yıl geçince davulun ne zaman çalındığını öğrenince bunu dizinin bir yerine ekleyiverir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1735
Toplam yorum
: 2342
Toplam mesaj
: 230
Ort. okunma sayısı
: 2348
Kayıt tarihi
: 22.09.06
 
 

27 Mart 1959'da İnebolu Yeşilöz Köyünde doğdum. Yeşilöz Köyü İlkokulu, Yeniyol İlkokulu, İnebolu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster