Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Haziran '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
287
 

Avşar kızı,"kadın teslim olmayacak"!..

Avşar kızı,"kadın teslim olmayacak"!..
 

Hülya Avşar 2007’yılında yaptığı bir programda “Bazı erkekler eşlerinden hayır sözünü duysa da dinlemiyor, tecavüz ediyor. Kadın da 5, 10 dakika sonra teslim oluyor, sonrada şikayet ediyor!” bağlamında sözler söylemişti. Avşar’ın sözleri “Eşe tecavüz normalmiş!” başlığıyla magazin sayfalarında yer almıştı. Magazin sayfalarında yer alan haberi bir yazımda kullanmış “Kadın on dakikada teslim oluyorsa tecavüz normaldir”  diye okumak yerine, Avşar’ın “Direnemezsen tecavüz kaçınılmazdır.” Dediğine yorumlamıştım.

O günlerden bu yana köprülerin altından çok sular aktı, aktı da kadının direnmeyip 5,10 dakikada teslim olmasını eleştiren Avşar kızının en azından AKP’ye direnenlerden yana bir iki söz etme becerisi göstermesini de doğrusu bekledim.

Basına yansıyan açıklamalarında Avşar’ın Gezi Parkı konusunda doğrusu ne dediğini anlayamadım. “Herkes haklı, ben de anneyim, 24 saat içinde Gezi’ye müdahale sinyali aldım, referandumu desteklerim” bağlamında yaptığı açıklamaları Necati Şaşmaz’ın Türkçesinden daha anlaşılır buldum ama annelik içgüdüsüyle de olsa iradesini iktidarın psikolojik operasyonuna teslim etmesini doğru bulmadım.

Sosyal medyada “Toplumsal barışa katkı sağlamak adına bireysel sorumluluğumu alarak tarafsız bir şekilde Başbakan ile görüşeceğim.” Diye ilan ettiği gibi keşke tarafsız olarak kalabilseydi. 

Abbas Oğuz bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yaşıyorlar,ama onurlu nasıl yaşanır,onu pek bilmiyorlar; yaşamlarındaki en büyük eksikliği gideremezler.Şan,şöhret ve saygınlık,itibar hastalığında olanlar bu ülkeye en çok zararı verenlerdir.Gündeme taşımanız isabetli olmuş sayın Tüfekçi,Elinize sağlık.

Abbas Oğuz 
 14.06.2013 18:11
Cevap :
Teşekkür ederim.  15.06.2013 3:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1116
Toplam yorum
: 2289
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 815
Kayıt tarihi
: 28.09.06
 
 

Ankara'da yaşar, dünyalı,aynadaki görüntüsüne muhalif, vicdan hesapları yapmaktan yorgun, yaşanıl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster