Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Şubat '10

 
Kategori
Teknoloji
Okunma Sayısı
505
 

Avuçiçi kadar mutluluk yeter : tablet bilgisayarlar

Avuçiçi kadar mutluluk yeter : tablet bilgisayarlar
 

Cep telefonunun mobil karakteri ile laptopların kullanım alanı zenginliğini bir potada eriterek var


Bu bölümde, Bir arkeologun topraktan sımsıcak çıkartarak, ataları ve onların geçmiş uygarlıkları hakkında fikir veren tabletlerden değil; iletişim çağının ve medyanın kaderini belirleyecek olan, büyüklerin oyuncağı Tablet Bilgisayarlardan söz edeceğiz.

İnternetin, son 20 yıllık macerası, onun özgür karakterini, masaüstlerine, evlere ofislere hapsedemeyeceğimizi kanıtlıyor.Dizlerimizin üzerinde büyüttüğümüz ve giderek özgürleşen bu olgu; şimdi gözünü, insan beyninin dışarı uzanmış hali olan ellerimize dikti.

Cep telefonunun mobil karakteri ile laptopların kullanım alanı zenginliğini bir potada eriterek var olan Tablet Bilgisayarlar, dokunmatik ekran özelliği sayesinde kullanıcıya inanılmaz kolaylık sağlıyorlar. Tablet şeklindeki görünüşü sebebiyle bu ismi alan bilgisayarların, son günlerde en çok konuşulanı Apple Firmasının ürettiği iPad. Apple firmasının bir başka harikası, iPhone'dan sonra piyasaya sürülen iPad; kendisinden iPhone'un zenginliği bekleyen kullanıcılar için biraz da hayal kırıklığı anlamına geldi. Fotoğraf ve video çekim özellikleri olmaması, dahili sabit bellekleri yerine pahalı flash bellekler kullanılabilecek olması, lansmandan sonra, dikkatli kullanıcıların en çok yakındıkları başlıklar.
Bunun yanında iPad; Sony'nın Sony Reader ve Amazon'un Kindle'ından, renki ekranı ile ayrılıyor.

Tablet Bilgisayarların, Yayıncılığın çehresini değiştireceğini iddia eden uzmanlar, tablet bilgisayarların şimdilik uzun süreli ofis çalışmaları için uygun olmadığı görüşünü belirtiyorlar.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 26
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 1676
Kayıt tarihi
: 14.08.09
 
 

1986 İstanbul. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya eğitimini yarıda bıraktı. Sakary..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster