Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Eylül '17

 
Kategori
Hukuk
Okunma Sayısı
68
 

Avukat Ararken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Avukat aramaya başlamadan önce avukatı neden tutmak istediğinize karar vermelisiniz. Vekalet vermek için tutacağınız avukat ile danışmak için gideceğiniz avukatlar farklı ücretler talep edebilirler. Kimi avukatlar vekalet için yapılan pazarlığı danışma ücretine dahil etmeyebilirler.

Danışmanın neden ücretli olduğunu düşünüyorsanız, bunu hastane muayeneleri ile karşılaştırabilirsiniz. Doktora muayene olmak için gittiğinizde doktor, hastalığınızı tespit etmek için rahatsızlıklarınızı sorar ve bunun karşılığında bir muayene ücreti alır. Avukat da aynı şekilde sorununuzu tespit etmek için size yol gösterir.

Avukatın konuşmasına dikkat edin. Anlaşılır ve düzgün konuşan, sizi dinleyen ve sorununuzu anlamak için size sorulan soran avukatları tercih edin. Soru sormuyorsa bir durun, sizi anlamayan biri sizi nasıl savunabilir? Sizinle doğru düzgün iletişim kuramayan biri hakime nasıl laf anlatabilir? Çok fazla konuşup hiçbir şey anlatmıyorsa kuru laf kalabalığı yapıyor demektir, bu da göz boyamaktan başka bir şey değildir.

Seçeceğiniz avukat kendine güvenen biri olmalıdır. Ürkek avukatlar ya bilgi bakımından yetersizdirler ya da bir şeylerden korkuyorlardır.

Sizinle buluşacağı randevulara vaktinde gelen avukatları tercih edin. Görüşmelere geç gelen bir avukat dava sırasında da gecikebilir. Avukat zamanında mahkemeye gelmediği için düşen pek çok dava olduğu unutulmamalıdır.

Düzenli ve temiz avukatları seçin. Kendine çeki düzen vermeyen bir avukat sizin dosyalarınıza da özen göstermez. Filmlerde gördüğünüz zeki ve dağınık avukat tiplerini unutun. Gerçek hayatta bu tiplerin yeri yoktur.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 15
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1001
Kayıt tarihi
: 07.08.17
 
 

Bendeniz hayatı varolduğu yerde değilde, uzaklarda yaşayan biriyim. Beni tanımanızı istemem... Su..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster