Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ocak '12

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
1188
 

Ay Yapım'ın "Son" Projesi

Ay Yapım'ın "Son" Projesi
 

Ay Yapım'ın "Kuzey-Güney" in ardından, yayınlanmaya başlanan "SON" projesi, ilginç ve sürükleyici hikayesiyle dikkat çekiyor. İlk bölümü 9 Ocak 2012'de ekrana gelen dizinin, bu pazartesi yayınlanan 2. bölümü sinema tadındaydı. Dizi, yine bir Ay Yapım projesi olan "Ezel" den sonra kurgusu ve izleyicinin çözmesi için sunduğu bulmacalarla yeni bir fenomen olmaya aday gibi duruyor...

Dizinin senaryosu Berkun Oya'ya ait. Dizinin 25 bölümden oluşması planlanmış ve senaryo son cümlesine kadar şimdiden yazılmış. Fakat oyuncuların, hikayeyi tümden öğrenmesi söz konusu değil. Dolayısıyla onlar da hikayedeki sürprizleri sırası geldikçe öğrenmiş ve de karakterlerini ilmek ilmek işliyor olacaklar. Oyuncu kadrosunda kimi teknik, kimi duygularıyla ve kimi de uzun yılların birikimiyle, deneyimiyle oynayacak oyuncuların olması bir renk.

Oyuncu kadrosu; Yiğit Özşener (Selim), Nehir Erdoğan (Aylin), Engin Altan Düzyatan (Halil), Erkan Can (Ali), Berrak Tüzünataç (Alev)'ın ardından Uğur Polat, Aylin Aslım, Ülkü Duru... dahil oluyor. Yönetmen; Uluç Bayraktar.

 "Adı: Son. Sonu sır. 25 haftada 30 sene" 

Hiçbir şeyin, yaşam öykülerinin, insan ilişkilerinin aslında göründüğü gibi olmadığına dair güçlü bir vurgu yapıyor hikayesi. Mutlu görünen bir evliliğin ardındaki sırları, İran bağlantısı ile ve sürpriz diğer bağlantılar ile merak uyandırıyor. Karakterlerin içiçe geçen örgüsüyle dikkat çekiyor.  

Seyirciyi ekran başına çekmeye aday bu hikayenin, seyircisine sunduğu bulmacalar ve onlara alternatif yorumları, herkesin kendi cevaplarını da takip ediyor olacağız; ilerleyen haftalarda, hikayenin süregiden gerçek örgüsü ile birlikte. Kendi adıma, her sezon çok nadir projeleri takip ettiğimi söylemeliyim. Pazartesi akşamları ekrana gelmeye devam edecek olan bu yapım, ilgimi çeken bir iş oldu.

 "Son", güçlü bir izleyici kitlesi edinecek gibi görünüyor...

 

Hanife ÇITA bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 76
Toplam yorum
: 35
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 875
Kayıt tarihi
: 13.10.10
 
 

Doğal yaşamın korunması, evrensel insan hakları, felsefe, arkeoloji, tarih, sosyoloji, kişisel ge..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster