Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ekim '07

 
Kategori
Genel Sağlık
Okunma Sayısı
529
 

Ayarını kaçırmayalım

Ayarını kaçırmayalım
 

Ayarını kaçırmayalım diye başlığımı özellikle attım. Çünkü Kişisel bakım yapalım derken hani bir laf var ya "kantarın dozunu kaçırmak diye" bizde dozu kaçırmamalıyız. Tabiki güzel görüneceğiz , tabiki bakımlı görüneceğiz.

Ancak bunu hastalık halinde , daha doğrusu saplantı halinde algılayıp kendimize zarar verebilecek konuma getirmemeliyiz. Diyorum ama bunun örneklerini de gerek basında gerekse çevremizde görüyoruz. Zayıflık hastalığı yada yememe hastalığı olarak ünlenen ve kendini kilolu gördüğü için önceleri bilinçli olarak yemek yemeyen , ardından ise elinde olmadan yiyemeyen psikolojik bir hastalıktan bahsediyorum. Kimbilir kaç kişi bu dertten muzdarip. Basına yansıyanları içimiz sızlayarak izliyoruz. Birazda özentiden , ışıl ışıl parıltılı dünyaların (mankenlerin magazinel dünyasından bahsediyorum) cazibesine kapılan gencecik kızlarımızın düştüğü durumdan bahsediyorum.

Peki ya estetik ameliyatlar. Maddi durumu yerinde olan genç yaşlı bir çok bayanda estetik ameliyatlarla sürekli biryerlerini değiştiriyorlar. Orasını gerdiriyor , burasını gerdiriyor , olmadı şişiriyor , olmadı aldırıyor.
Burun ameliyatları ; sürekli burnunu kırdıran , o tarafa bu tarafa yamultan , olmadı baştan diyenler var.
Okunduğu gibi yazıyorum kusura bakmayın , liposakşın ; kaç kişininde bundan öldüğünü biliyormusunuz ?
İnanın bu tarz haberler duydukça bir tuhaf oluyorum . Güzellik uğruna bıçak altına yatan insanlar ölüp gidiyor.
Hülya Avşarı seversiniz yada sevmezsiniz , ancak bir cümlesi benim çok hoşuma gitmişti . Estetik ameliyat ile ilgili soru sorduklarında " hayıl olmayı düşünmüyorum " demişti. "yaşlanıp tonton bir ihtiyar olacağım" "yüzü kırış kırış saçları bembeyaz " . Kelimeler tam olarak doğru olmayabilir. Ama mantık bu idi.

Neden olmasın diyede kendime soruyorum. Hep aynı yaşta kalma merakı nedendir bilmem. Neden yaşlanmayı sevmeyiz ? Neden, her yaş ayrı bir güzeldir. Her mevsimin ayrı bir güzelliği varsa , her mevsimi doya doya yaşamak gerektiği gibi , bizde her yaşımızı doya doya yaşasak . Tadını çıkara çıkara her mevsimin bizde bıraktığı izlerle gurur duyarak , kendimize tam güvenle yaşasak. Şunu asla unutmayalım. İstesekte istemesekte yaşlanıyoruz. Tüm Dünya , tüm Evren herşey yaşlanıyor. Zaman kavramının olduğu her ortamda yaşlanma kaçınılmaz bir gerçek. Neden inatlaşıyoruz ki ? Keyfine bakalım . Tadını çıkaralım

Ha unutmadan , sağlık sebebiyle yapılan ameliyatları ayrı tuttuğumu belirteyim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bayanlar Hıııııı ! Güzelleşeceğiz diye kendinize zarar vermeyin. Ama bana sorarsanız ; yüreğiniz güzel olsun ! Dış görünüş nasıl olsa zamanla bozulur gider. İç güzelliğiniz ise siz ölene kadar insanları sizlere hayran bırakabilir. Hatta siz öldükten sonra bile bu güzelliğiniz konuşulur durur.

Ufuk Tuncay 
 16.11.2007 13:39
 

İnsan dediğimiz varlık her zaman, her yaşta güzel görünmek, beğenilmek, ilgi çekmek ister. Tüm uğraşı bunun içindir. Davranışlar, kişilik, bilgi, kariyer yapmakla bunu sağlamak zor olduğu için işin kolayına kaçıp bedensel güzelliği ön plana alarak bunu sağlama çabasıdır. Yaşlanma bunun için sevilmez. Estetik müdaheleler bunu kolaylaştırma gayretidir. Kaçınılmaz dönemi, ihtiyarlığı mümkün olduğunca geciktirebilme çabası olarak görüyorum. Bu ara resime de bayıldım Her ne kadar kadınları o şekilde görmek istemesem de.:) Selam ve saygılar.

akar 
 20.10.2007 16:25
Cevap :
Yorum için teşekkürler  21.10.2007 21:15
 

Nenelerimiz, anne annelerimiz ne güzeldi, pamuk gibi yanakları vardı. Onlar estetik mi yapmışlardı. Örneğin, Fatma Girik, estetik mi yaptı ama hala kendine güvenli ve alımlı. Yaşının güzelliğini yansıtıyor. Mesela Filiz Akın, Hülya Koçyiğit, Türkan Şoray hala güzeller. Ama 20 yaşın güzelliğinde değiller ve hiç de olmaya çalışmadılar, hep kendi yaşlarının güzelliğinde oldular ve hep zirvede oldular.

Haçovalı 
 19.10.2007 11:06
Cevap :
yorum için teşekkürler.Verdiğiniz örnekler harika örnekler ve hepimizin saygı ve sevgi ile izlediği insanlar.  21.10.2007 21:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 54
Toplam yorum
: 283
Toplam mesaj
: 65
Ort. okunma sayısı
: 726
Kayıt tarihi
: 03.10.07
 
 

Ev hanımıyım. Gıda mühendisiyim. Ancak şu anda çalışmıyorum. Evim işim olmuş durumda. Amatör olarak ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster