Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Aralık '11

 
Kategori
Magazin
Okunma Sayısı
10288
 

Ayça hanımın yolunmuş kaşlarını gördünüz mü? Afişi gibi film de aceleyle çekilmiş gibi...

Ayça hanımın yolunmuş kaşlarını gördünüz mü? Afişi gibi film de aceleyle çekilmiş gibi...
 

Ayça hanım rolünü baya abartmış bence!


Filmden önce afişi dikkatimi çekti. Ayça hanımın yolunmuş kaşlarını gördüğümde şaka gibi geldi bana:) Filmin konusuyla bağlantı kurmaya çalıştım olmadı, kendimce değişik bahaneler buldum gene olmadı, sonunda pes ettim. Anlaşılan o ki filmin afişi alelacele hazırlanmış ve set kuaförü Ayça hanımın kaşlarını aceleyle yoluk yoluk yapmıştı:) O ne biçim bir afişti öyle..Kuaförüm de aynı şeyi söyledi bana..''Çok çirkin duruyor'' dedi.

 
Ayça Bingöl ''Öyle bir geçer zaman ki'' ekibi gibi sağlam bir kadroyla çok büyük bir başarı yakaladı malumunuz. Fakat ''dizi''de oynamak ayrı, ''sinema film''inde oynamak apayrı bir şey. Dizilerde gözden kaçan birçok eksiklik olabilir. Fakat sinema filminde her detay dikkati çekiyor. Üstelik de bir filmin afişi filmden daha önemli. 
 
''Ay büyürken uyuyamam'' filminin konusu da bir acayip, ''yalnız bir anne ve kızlarının üzerindeki mahalle baskısı''na hayret ettim. Ayça hanımın mahallenin erkekleriyle mücadele edişi, kızlarının huyları suyları hopalıkları hepsi abartı geldi bana..Bir filmin konusu gerçekten ne kadar uzaklaşırsa o kadar yavanlaşıyor bence. Mahalle baskısı bu kadar abartılırdı yani pes!
Ve ben aceleyle hazırlanmış bir afişe sahip bu film için şu cümleyi kuramayacağım malesef.
''Yapımda emeği geçen herkese teşekkür ederim'' diyemeyeceğim..
 
Ayça hanım bir röportajında bu filmdeki rolü için çok güzel şeyler söylemiş..
_ bu rolün en cezbedici tarafı da çok ters köşe bir rol olması. Seyircinin çok farklı bir Ayça görecek olması da beni cezbediyor. Bunu ben de çok göstermek istiyorum. İzleyicilerin kafasında rollerle özdeşleşiyorsunuz ya. Ama bizlerin aslında oyuncu olduğunu, her rolü oynayabileceğimizi seyircinin kabul etmesi gerektiğini düşünüyorum. Bunun için de cezbedici bir roldü.
Fedakar anne Cemile rolünden bu role geçişinizle şaşkına döndük!
 
Evet oyuncuların her role hakkını vermesi gerekiyor ama, Ayça hanım bu kadar da olmaz ki!
Filmdeki sevişme sahneleri tek kelimeyle dudak uçuklatıyor! Bence abartmışsınız:) Gerçekçi olunur da bu kadar da olunmaz ki..Pes diyorum!
 
Ayça hanımın filmle bütünleşen tek ortak yanı adındaki ''Ay'' ile uyuşması:)
 
Demek ki ne diyoruz gerçekler ancak şevişerek anlatılabiliyor:) Filmin ana teması, dokunduğu tek nokta bu sanırım?

Filme gidin gitmeyin onu bilemem fakat size tavsiyem afişini mutlaka görün! Ayça hanımın kırpık kaşlarını görmezseniz çok şey kaçırırsınız:)
Magazinden uzak kalmayın, renksiz olmayın:)
Ayça Bingöl; (sinema ve dizi oyuncusu)
1998 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü`nden mezun oldu. 1996 yılında Dormen Tiyatrosu`nda profesyonel oyunculuğa başladı. 1998 - 2000 yılları arasında da konuk oyuncu olarak Tiyatro Fora`da oynadı. Reklam filmleri, sinema ve dizilerde oynadı, seslendirme sanatçılığı yaptı. Halen Yeditepe Oyuncuları kadrosunda bulundu. 2007/2008 sezonunda Bana Bir Picasso gerek adlı oyun ile Duru Tiyatro'ya katılmıştır.
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Filmi izler izlemez,burada yazmıştım..Sanat eseri değil basit bir erotik film izlemiştim...Amaç :iyi para kazanmaktı...Bizim gibi tepkili bireylerin,yazarların yazdıkları,eleştirileri onların işine de geldi...Malı götürdüler...Fakat ,kırpılan ay'ın yıldızları olarak sönüp gidecekler...Necati Cumalı'nın da kemiklerini sızlattılar...Selam ve saygılarımla...

Mesut Selek 
 07.01.2012 23:41
 

ÇOK GÜZEL BİR BLOG

Muhammed Çaliskan 
 25.12.2011 13:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 369
Toplam yorum
: 494
Toplam mesaj
: 67
Ort. okunma sayısı
: 1902
Kayıt tarihi
: 11.08.08
 
 

1965 doğumluyum.. İstanbul'da oturuyorum.. Edebiyatla ilgiliyim.. Öykü ve denemelerim var.. Öykül..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster