Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Ocak '09

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
6560
 

Ayda 40 milyar maaşla blog yazarı aranıyor

Ayda 40 milyar maaşla blog yazarı aranıyor
 

......................... İşyeri burası .........................


Kim demiş “<ı>blog yazarlığından para kazanılmaz” diye. Haber, daha doğrusu haber-ilan, medyaya bomba gibi düştü. İki haftada bir, bir blog yayınlayacaksın, yaklaşık 40 milyar maaş cepte.


Milliyet’teki haberin başlığını okuduğumda kesin bu işte bir hit yeniği, pardon, bit yeniği vardır dedim ama yine de meraklandım, açtım devamını okudum. Baştan sona hepsi gerçek. Bakınız haberin can alıcı kısımları aynen şöyle:


“<ı>1 Temmuz'dan itibaren işe başlamak üzere, Avustralya'nın Hamilton Adası'nda yaşayabilecek, yüzmek bilen "Ada Bekçisi" aranıyor. Esnek çalışma saatleri, 6 aylık ücret 150 bin dolar, pazarlıksız..." yazıyor.


Adayın, işi alabilmek için "maceracı ruhlu" olması ve "yeni şeyler deneme konusundaki istekliliğini" de göstermesi gerekiyor. İşi alan kişi, Büyük Mercan Resifi'nin 600 kadar adasındaki durum hakkında iki haftada bir internet günlüğü hazırlayacak, deniz kaplumbağalarını besleyecek, balinaları gözleyecek ve kendisine de çok fazla boş zaman kalacak.


Queensland sahili açıklarındaki Whitsunday Adalarının "mücevheri" tabir edilen 5 bin nüfuslu Hamilton adasında, nefes kesici bir manzaraya nazır 3 odalı evde kira ödemeden yaşayacak bekçinin, uçak ve diğer ulaşım masrafları da karşılanacak.


Yüzme biliyorsanız, “ada bekçiliği” tam da benim işim, ne o öyle sabah sekiz, akşam altı devlet memuru gibi tabi ki esnek çalışabilirim diyenlerdenseniz, hele bir de maceracı ruhunuz varsa, yeni şeyler denemekten inanılmaz haz alırsanız haydi buyurun Avustralya’nın mercan adalarına.


Deniz kaplumbağalarının karınlarını doyurup, balinaları gözetleyip üstelik leb-i derya, okyanus manzaralı 3+1 evinizde beş kuruş ödemeden kalacaksınız; uçaktır, taksidir, dolmuştur her türlü masrafınız da karşılanacak.


Size kalan; akşamları derya-deniz manzaralı verandanıza oturup, birkaç cümle yazı çiziktirmek. Her akşam birazcık yazsanız iki haftada baya bir şey çıkar zaten.


Altı ay sonra, banka hesabınızda 150.000 dolar...


Evet değerli dost ve okurlar, temmuz ayından sonraki bloglarımı; <ı>Queensland sahili açıklarındaki Whitsunday Adalarının "mücevheri" tabir edilen 5 bin nüfuslu Hamilton adasından yayına verirsem hiç şaşırmayın olur mu? Yüzme biliyoruz şükür. Denizi acayip severiz. Denizden babamız çıksa yeriz. Kaplumbağa ve balina işiyle pek uğraşmadık ama ne yapalım onu da öğreniriz. Blog yazmak konusunda malum, naçizane, belirli bir tecrübemiz var.


Beklerim efendim. Akşam yemeğinde köpekbalığı çorbası, beyaz şarapta marine edilmiş yengeç güveç ve aborjin usulü kanguru dolması yaparım vallahi size. Nasıl olsa para bol. Şöyle en iyisinden, iki şişe de Avustralya şarabı açtık mı, gel keyfim gel.@Geçen sene bugün "Aşkı Giyinen Adam": http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=85715

@İki sene önce bugün "İtina İle Ateş Ölçülür": http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=20972

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İzniniz olursa seve seve asistanınız olmak isterim. Ailenizin ve misafirlerinizin yemeklerini elimden geldiğince yapmaya gayret ederim. Bulaşık kaşık çay kahve hiç düşünmeyiniz. Para pul da istemem. Sizi ve ailenizi asla rahatsız etmem. Yeter ki o adaya kendimi bi atabileyim. Arkama bakarsam namerdim.. :) Sevgim saygımla..

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün 
 13.01.2009 1:27
Cevap :
Aman efendim, ancak şeref verirsiniz bizlere. Sabah akşam çingen pilavı yeriz, başka da bir şeyi gözümüz görmez diye tereddütteyim yalnız:)  13.01.2009 7:20
 

Yok parasi cok tutuyor ama, sizi de oralarda yalniz birakmaya gonlum razi olmadi, hangi iskeleye yanasacagiz bildirirseniz saraplar bizden :))

Beyhan BiÇKİN KOZANOGLU 
 12.01.2009 19:59
Cevap :
Beyhan Hanım, ev Hamilton'da. Dün aldım muhtardan ikametgah ilmuhaberini. Ancak oranın iskelesi biraz sığ ve kayalıktır. Siz hemen yanındaki adaya yanaşın, ben bi koşu gelir alırım oradan. Gelmeden önce cepten bi alo deyin yalnız. Sabiha Hanım, çingen pilavını hazır etsin.  13.01.2009 7:24
 

Aborjinler de kırmızı şarapta marine edilmiş blogger severmiş! Hele MB menşeli olanlara bayılırlar, adeta Sevinç içinde kalırmış:))) Selamlar...

vakayinüvis 
 12.01.2009 19:56
Cevap :
Ciddi misiniz? Bakın ben işin bu boyutunu hiç düşünmemiştim. Kırmızı şarapta marine edilmiş Milliyet Blog Yazarı ha. Bilmiyorlar ki bizim familyanın eti yenmez. Midesine otururuz valla adamın, pardon aborjinin.  13.01.2009 7:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 905
Toplam yorum
: 2451
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 3712
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

İzmir'de yaşıyorum.    Çok uzun yıllar öncesinden başlayıp, hiç ara vermeden bugünlere kada..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster