Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Mart '07

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
1373
 

Ayıplar ortaya çıkıyor...

Ayıplar ortaya çıkıyor...
 

Muhabirin mikrofonu uzattığı kadın cevaplıyor: "1982'den beri oturuyoruz bu lojmanlarda!" Şimdi çıkın diyorlar... Haberin özü, Zorlu grubunun 800 milyon dolar gibi rekor bir rakamla özelleştirdiği İstanbul Karayolları Arazisiyle beraber içinde bulunan Karayolları Lojmanları da özelleştirilmiş ve burada oturan sakinlerin evlerini onbeş gün içinde boşaltmaları istenmiş. Boğaz manzaralı lojmanların sakinleri tepkili! Çoluğumuza çocuğumuza ne karışıyorlar diye? Haklı olabilirler ancak teyzenin söylediği cümle ilginç: "1982'den beri..."

1982 nerde, 2007 nerde? Ben de devlet memuruyum ama lojmana zor girdim! Küçük bir hesapla: 2007-1982=25 koca sene eder. Hangi vatan evladı, devletine bu kadar sadıkki 25 koca yıl boyunca hizmet ediyor etmesine de bir devlet memuru olarak sabit çakılı kalıyor? Bu insan gerçekten mükemmel bir insan olsa bile nasıl oluyorda aynı yerde tutabiliyorlar? Sayın memur Karayollarında göreve başlar başlamaz bu lojmana yerleşse bile 25 yıl boyunca onun oturduğu daireye ihtiyaç duyulmamış mı? Başka bir devlet memuru da istifade etsin diye düşünülmemiş mi? Sadece o ve onun babası mı bu devlete vergi ödüyormuş?

Pardon, özür dilerim. Bir an devletten daha iyi düşünebileceğimi düşündüm. Halbuki bu ve buna ve buna benzer birçok olayın bu ülkede geçerli bir açıklaması olduğunu bilmem gerekir ve bu konuyu açmamam lazımdı. Ancak haddim olmayarak söylemeliyim ki, özelleştirilmeden yana bir insan olmamama rağmen bu tür haksızlıkların önüne geçilebileceğini düşünerek; "Belki de iyi oluyor!" diyorum...

Not: Bir de bu özelleştirmelerden KDV ve harçları da alsalar tam süper olacak.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba. Özelleştirme çalışmalarına neden bu kadar karşı çıkılıp yaygara yapılıyor sanıyorsunuz. Lojmanlar, Tatil siteleri, seyahat harcırahları daha neler neler. Din hizmetlerinde çalışan, Haç seyahatinde görev alıp, harcırah hakkı kazanmak için bilmem ne kadar selati tefriciye çekenleri bile duydum. Emekli olduktan sonra bile özel villalarda oturan üst düzey bürokrat ve bilmemkimleri saymıyorum bile. Sevgiler saygılar.

akar 
 29.03.2007 20:27
Cevap :
Bu kadar fazla yüzsüzlük çok değil mi? Ben bunları görerek hakkımın yendiğini bilerek bu devlete nasıl hizmet etmeye devam edebilirim?  30.03.2007 3:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 68
Toplam yorum
: 110
Toplam mesaj
: 30
Ort. okunma sayısı
: 4642
Kayıt tarihi
: 14.01.07
 
 

Tıp doktoru ve iki senedir online sağlık danışma hizmeti veren  sitesinin yöneticisiyim. Sık ka..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster