Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Aralık '12

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
55
 

Aykut istifa etmemeli

Aykut Kocaman bu camianın içinden çıkmış adam gibi adamlardan en sağlam adam olanıdır. Göreve adam gibi gelmiş gerektiğinde de adam gibi giderim demiştir. Ancak o gün bugün değildir. Şu anda bu istifa kararı belki anlık bir karar değildir bir birikimin sonucunda bardağı taşıran son damladan sonra sadece uygulamaya geçirilmiş bir karardır. Evet bu takım başarısızı ise bu futbolcuları transfer ettiren Aykut Kocaman da hatalıdır. Ama Aykut gidince bu futbolcuların huyları mı değişecek ya da yetenekleri mi gelişecek. Teknik direktör değişikliği şu anda takımın gidişatına belki bir kaç maçlık bir yükseliş getirebilir ancak devamlı olmaz. Çünkü dere geçilirken at değiştirilmez atasözümüzün örneklerini defalarca yaşamış bir camia olarak daha iyi bir sonuç alındığını ben görmedim. Aksine hep daha kötü olmuştur.

Dün akşam maçtan sonra yaşananlardan örnekler verecek olursak. Taraftar tribünlerde önce futbolculara sırtlarını dönerek tepki vermiştir. Sonrasında da teknik heyet ve yönetime istifa davetinde bulunmuşlardır. Ancak bu tepkiler kötü futbolun bir sebeidir ve anlık tepkilerdir. Aklı başında hiç bir Fenerbahçe taraftarının Aykut Kocaman'ın istifasını isteyeceğini zannetmiyorum. Çünkü Aykut bu camianın Alex Fergusonu olsun diye getirilmiştir ve anlık başarılarla yaşamaya alışmış bir camiayı bu alışkanlıklarından kurtarmak için gecesini gündüzüne katmaktadır. Her ne kadar bazıları gibi evinin yolunu unuttu haberleri yapılmasada bunun böyle olduğunu kulüp çalışanları gayet iyi bilmektedir. en büyük talihsizlikte Aykut Kocaman'ın bir ailesinin bile olduğunu dün öğrenen belki binlerce Fenerbahçe taraftarı vardır. İlk defa bir maça gelen ailesi keşke bu maçada gelmemiş olsalardı da bu vefasızlığı canlı canlı yaşamasalardı.

Dünkü maçın teknik analizine gelecek olursak maalesef Karabük Barcelona gibi oynarken Fenerbahçeli futbolcular acemiler mangası gibiydi. Mesut Bakkal ve ekibini galibiyet için kutlarken maç sonu verdiği demeç için de kınıyorum. Büyük takımlarında kötü günleri olabilir ve siz böyle bir güne denk geldiği için şanslıydınız. Dün takımın iki önemli orta saha oyuncusu Meireless ve Topal olmayınca rakip orta sahayı çok çabuk geçti. Sezer için iyi şeyler düşünüyoruz ancak Meireless olmayınca Baronide her zaman ki gibi vurdumduymaz oynayınca hep top kayıpları ile çok kötü oynadı. Ama yine de ikinci yarıda sahada kalması doğru olurdu. Çünkü çıkması gereken oyuncu Krasiç ve Selçuk olmalıydı. Yerlerine ise Caner ve Semih girmeliydi. Salih'i böyle bir skorda oyuna almak aslanların önüne savunmasız bir ceylanı atmak gibi bir durum oldu. Salih aslında çok kötü de oynamadı. En azından topu ileriye doğru oynamaya çalıştı tabi böyle oynarken hatalı paslar da yaptı ama mantalite olarak ileriye doğru oynaması bile Selçuk ve Baroni'den daha iyi oyuncu olacağının ispatıdır. Ancak Aykut Kocaman keşke 2-0 gerideyken değilde maça Salih ile başlama cesaretini gösterebilseydi.

Son olarak dünkü yenilginin en büyük sorumlusu futbolculardır. Maçtan önce armalarını öperek gösterdikleri biz bu renkleri seviyoruz ifadesini maç içinde mücadele ederek de gösterebilselerdi. Avrupa Liginde gösterdikleri performansı her zaman gösterselerdi bugün Aykut Kocaman'ın değil başkalarının istifasını kouşuyor olurduk. Artık futbolcuların çok ciddi olarak düşünüp dün akşam Aykut Hocalarını istifadan döndürmek isteklerinin samimi olduğunu göstermek için çok daha fazla çalışmaları gerekmektedir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bence de etmemeli.Aykut Kocaman,şu an yaşayarak öğreniyor.Ve de öğrenecek.Fenerbahçe'nin Aziz Yıldırım yaptığı hatalarla kangren olmuş bazı tarafları var.Bir de son 3,4 sezon üst üste gelen sportif başarısızlıklar bazı sabir,tolerans sınırlarını yok etti.Herkes şimdi ve hemen başarı istiyor.Dünkü oyun bazı şüpheleri akla getirdi.Aykut Kocaman mı gönderilmek isteniyor.Aziz Yıldırım mı bitirilmek isteniyor yada birileri bazı şeylerin önünümü açmak istiyor bilinmez.

mehmet binlik 
 23.12.2012 18:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 227
Toplam yorum
: 22
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 238
Kayıt tarihi
: 01.02.09
 
 

1972 Antalya doğumluyum. Elektronik Teknikeri olarak bir tekstil fabrikasında çalışıyorum. Evli v..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster