Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Ağustos '12

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
256
 

Aykut Kocaman ne yapıyor

Aykut Kocaman, antrenörlüğü komutanlık mı zannediyor. En başarılı antrenör, antrenörlük bilgi ve becerisi yanısıra, en iyi organizatör olandır.

Futbol antrenörü, futbolcularla liderlik yarışına girmeyecek. Çünkü statüleri tamamen farklı. Tam tersine futbolcunun liderlik özelliklerini destekleyecek, onu daha iyi kullanabilmesi için ona yardımcı olacaktır.

Lider oyuncularla liderlik yarışına giren bir antrenör, zaten birtakım kompleksleri olan birisidir. Kompleksli birisi de FB gibi bir takıma antrenör olamaz. Önce tüm kişilik özelliklerini  kazanmış, başarıları kanıtlanmış bir antrenörün yanında 3-4 sene çalıştırılarak yetiştirilmeli, böyle bir durumda yapması gerekenler konusunda deneyim kazandırılmalıdır.

Burada en büyük hata, başta Aziz Yıldırım ve yönetimdedir. Umuyorum geleceği çok büyük olabilecek, Aykut gibi bir yetenek bu olaylar sonucu harcanıp gitmez.

Ben hem Aziz Yıldırım ve hem de Aykut u bu son olaylarda hep desteklemiş ve Aykut a mutlaka zaman verilmesi gerektiğini düşünen bir FB li olmama rağmen Alex olayındaki görüşüm kesinlikle budur ve bu görüşün doğruluğuna kesinlikle inanıyorum.

Spartak maçında Alex in oynatılmaması çok büyük bir hatadır. FB nin elenmesinin en önemli nedeni budur. FB bu takımı inanın çok rahat elemeliydi. Alex girdikten sonraki oyun da bunun en önemli göstergesidir.

Aykut, hem Alex i oynatmayarak hem de bu olayların diğer futbolcuları da olumsuz etkilemesine yol açarak elenmenin en büyük sorumlusudur.

Ama Aykut u uyarmayarak FB Yönetimi belki de daha da sorumludur.

İnanın böyle bir hata böyle bir büyük ve profesyonel kulüp tarafından nasıl olmuş da yapılmıştır inanamıyorum. Bu kulüpte çalışan, maaş alan profesyonel uzman psikologlar, psikiyatristler yok mudur?

Eğer onlara verilecek maaşlar gereksizdir diyen yöneticiler varsa, alsınlar ellerine kalemi, kağıdı da , bu elenme sonucu FB nin maddi zararı nedir bir hesaplasınlar.

Bundan sonra da aynı kayıplarla karşılaşmamak için bir an önce gerekli psikolok kadrolarını oluştursunlar,

Uzun vadede ise bu sene olmazsa önümüzdeki sene Otto Rehagel, Piontek, rahmetli Derval gibi onların ayarında, tecrübeli, başarısı kanıtlanmış bir antrenörü en az 2 yıllığına transfer ederek ve Aykut Kocamanı da onun yanında çalıştırarak, Aykut u asla harcamayarak, onun yanında çalıştırarak, gerekli tecrübeyi kazanması sağlanmalıdır. Aynı Fatih Terim in Derval ve Piontek Yanında yetiştirildiği gibi.

Bunları görebilmek çok mu zor

Barış ALP bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Nisan Hanım,şimdi de Sivas beraberliğiin nedeni Alex'in 72.dakik da Alex çıkması mıdır?Biz Orman'a bakacağımıza Ağaçları görüyoruz.Alex'in derdi Fenerbahçe değil.İlk 11 de oynama egosunu tatmin etme.Azzi Yıldırım ve Alex De Sousa Fenerbahçe'den gitmediği sürece Fenerbahçe bu..

mehmet binlik 
 02.09.2012 20:50
Cevap :
Önce şunu belirteyim ben bayan değilim, ikincisi siz Aziz Yıldırım ı da beğenmiyorsunuz, benim sizinle anlaşmam olanaksız. Alex ve Aziz Yıldırım hakkında ki bu düşüncelerinizi asla kabul etmiyorum. Bir defa Alex birçokları gibi değil,vefalı. O kriz döneminde kaçıp gitmemesinden bunu anlamak mümkün, ayrıca yıllardır FB nin başarılarındaki katkısı da ortada, Aziz Başkan ın da yaptıkları ortada. Bu konuda sizi ikna etmeye çalışmama asla gerek yok. Bunların muhtemelen GS gibi FB düşmanlarının oyunu olduğu o kadar aşikar ki...Bunu görmemek için aynı Aykut gibi kör olmak gerekir.   04.09.2012 11:50
 

KAprisli insanlar iyi ve sempatik olabilir; Aykut hoca gibi. Alex sezon başlamadan gitme sinyali verdi eğer takıma katkı sağlamıyacaksa...Aykut hoca istemedi...Sezon açılır açılmaz Aykut hoca ALex'i harcadı. Ben kendisine hiç yakıştıramadım. Gerçi Aykut Kocaman Futbolcuyken Sakaryalılar grubu olarak Fenerde istemediklerine taş koymuşlardır. Kompleksli biri olduğu kesin. İyi günler

Süleyman Akyürek 
 31.08.2012 14:52
 

Tek kelimeyle "SAÇMALIYOR"

Barış ALP 
 31.08.2012 11:52
 

Alex De Sousa,36 dakika Top oynamıştır.Bu dakika bir maçın kaderini değiştirmek için uzun zamandır.Üstelik Rakip son1 6 dakika 10 kişi oynamıştır.Alex istatistikler göre 1 şu atamamış.Ceza alanı çevresinde bir faul kazanamayıp Frikik kazandıramamıştır.Fenerbahçe,Alex'in sayesinde Fenerbahçe olmamıştır yada Aziz Yıldırım sayesinde de büyük Klüp olmamıştır.Fenerbahçe,sistem takımı olmalıdır.Oyuncuların takımı değil.Teknik Direktörün takımı olmalıdır.Örnek W.Bremen,Arsenal,M.united gibi...

mehmet binlik 
 31.08.2012 11:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 94
Toplam yorum
: 43
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 302
Kayıt tarihi
: 23.06.09
 
 

1958 Nisan İstanbul doğumluyum. Ama tatiller dışında İstanbul'da uzun süreli yaşamadım. 1975 yılı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster