Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Haziran '17

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
2635
 

Aykut Kocaman Teknik Direktör Fenerbahçe şampiyon…

Aykut Kocaman Teknik Direktör Fenerbahçe şampiyon…
 

Aykut Kocaman Fenerbahçe’ye döndü ya, her kafadan ayrı bir ses çıkmaya başladı. Kimi çok memnun, kimi de burun kıvırıyor. Beğenmeyenlerin birçok nedeni var. Kimi müdafaa oynatıyor, bize zevk vermiyor diyor, kimi onun antrenörlüğünü beğenmiyor v.s. Hemen hepimiz en baba teknik direktörüz ya, o takım bizde olsa evelallah açık ara şampiyonuz.

Aslında konu başka. Bir soru: Düşmanı nasıl tanırsınız? Bu sorunun cevabını ciddi anlamda düşünerek cevap verin lütfen. Ben birkaç kriterden bahsedeyim. Mesela onu acımasızca ve yalan yanlış bilgilerle eleştiririm. Veya kendim bilgi sahibi değilimdir, duyduklarıma güvenir eleştiririm. Olmadı adamın tipini, milliyetini veya yaptıklarını beğenmem, eldeki olanaklara bakmadan o kişiyi karalarım. Bir de o kişinin taraftarlarından gibi görünüp karalarım ve gözden düşürmeye çalışırım.

Bu gün Aykut Kocaman için sergilenen tavırlar aynen böyledir. Değilse Aykut Kocaman Fenerbahçe’ye gelen en başarılı teknik adamlardan biridir. En önemlisi de tam bir Fenerbahçelidir. 3 Temmuz sürecinde takımı nasıl yönettiği ortadadır. Yapılan işleri görmemekte ısrar edenlere hatırlatalım. Aykut Kocaman döneminde Fenerbahçe 108 maç yapmış, bu süreçte en çok gol atan ve en az gol yiyen bir takım olmuştur. Yani Fenerbahçe birçoğunun iddia ettiği gibi bir müdafaa takımı değil düzen takımı olmuştur. Ayrıca o dönemde bir lig şampiyonluğu, iki Türkiye kupası kazanmış, Avrupa liginde de yarı final oynamıştır.

Aykut Kocaman’ı çoğusu Alex yüzünden eleştirir. Bu günün futbol dünyasına bakın. Alex gibi müdafa yapmayan top kapmayan klasik on numara var mı? Yok değil mi? İşte Aykut bu gerçeği o günlerde görmüş ve Fenerbahçe’yi o doğrultuda şekillendirmeye gayret etmişti.

Aykut Kocaman’ı daha göreve başlamadan yıpratmaya çalışanlar onun dönemini iyi incelesinler derim.

İzmir.10.06.2017

Halil Güven (Sökeli) bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Fenerbahçeli değilim, başarılar dilerim...

Kerim Korkut 
 14.06.2017 15:25
Cevap :
Merhaba, Teşekkür ederim. Saygı ve selamlar...  27.06.2017 18:49
 

Bekleyip görelim bakalım sevgili hemşerim:) Sağlıcakla kalınız...

Halil Güven (Sökeli) 
 13.06.2017 11:06
 

Kıymetli İzmirli Doksanyedi: Fenerbahçenin Aykut Kocaman ile yeniden birlikte olması bile Fenerbahçeye bir güven ve istikrar getirirSizin yazdıklarınızın tümü aksi sabit olmayacak derecede doğrudur.Aykut Kocamanın 3 Temmuz duruşu adeta tek başına tüm Fenerbahçeyi idare etmesi bazılarını korkutuyor. Fenerahçe sevenlerine ise büyük bir heyecan veriyor.Saygılarımı sunuyorum.Hep sağlığınızı, daima mutluluğunuzu diliyorum.

Mehmet Burakgazi 
 12.06.2017 19:02
Cevap :
Merhaba sevgili Burakgazi, İnsanlar birilerini karalamayı ne kadar da çok seviyor. Yazık. Saygı ve selamlar...  13.06.2017 18:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1655
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster