Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Mart '09

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
479
 

Aynadaki yabancı

Aynadaki yabancı
 

YABANCI OLMA...


Hayat bazen istediğimiz gibi gitmiyor, kimilerimiz için, belki hiç de istediği gibi gitmedi. Çoğu kez kendimizi tek başımıza, kimsesiz, çaresiz, eli kolu bağlı hissetmişizdir.

Çoğu zaman karşımızda ki aynaya bakıp, ''sen ne yapıyosun deyip'' kendimizle hesaplaşmışızdır yada gözlerinizden akan yaşlara bakıp ''değer mi hiç'' Demişizdir.

Herşey belki bu iki kelimede gizli, tüm yaşananlar, tüm çekilen acılara, yitip giden zamana, herşey için değer miydi?

Hiç birşey eskisi olmayacak, içtiğim sigara, dinlediğim şarkı, aklıma geldiğindeki, yüzümde beliren tebessüm, tebessümün arkasındaki özlem, özlemin beynimi dolduran o kıskanılan sen, evet hiç biri olmayacaktı artık, çünkü vazgeçilen bir yaşam, vazgeçilen sevdiceğim değmezmiş hiçbirşeye..

Hayat buydu belki, ya da yaşanan ilk acı oldun sen, alışkın olmadığım bir acıydı bu, tanımıyordum bunu bilmiyordum ama tek şeyi bildiğim, her zaman beni haklı çıkaran ''bu dünyada kimseye güvenme, kimseye inanma''!! İşte kural.

Eğer ayna da tanımadığın bir yabancı görmek istemiyorsan, bu tek kuralı hayatından çıkarmıyakcaksın, çıkarmıyacaksın işte...

Hiç yapmadığın yanlışlarda mısın? Girmediğin yollarda mı? Bilmediğin mevsimlermi yaşıyorsun? Ne yaz, ne bahar, ne kış nede sonbahar? Çelişkiler tüm yollarını kapadımı hiç? Kendine kızıp, bu kez hayır affetmiyeceğim dedinmi ama dayanamayıp, tüm sana inat, bilmediğin hislere kapılıp yenildin mi kendine?

Kendine küstün mü hiç? Kapattın mı pencerelerini? Canım güneşe, yedin bitirdin mi kendini bile bile tüm yanlışlara tüm yaşanmışlıklara... Eline geleni fırlattın mı düşünmeden, yaşadın mı acıyı? Kahredip ağladınmı, kabaran deniz dalgaları gibi vurdun mu kıyılara bir gece vakti? Dövdün mü gözyaşlarınla kayalarda ki taşları?

Sonra, dedin mi değmezmiş ya!! Tüm çektiklerime, tüm fırtınalara, tüm boranlara?

Evet değmezmiş, insan bilip değer verdiklerin, değmezmiş, gözünde büyütüp devleştirdiğin kişilere. Bunu bilirde, bile bile deli gibi istiyorsan hala, o aynadaki yüzüne tekrar bak ve düşün sadece düşün.

Uzun uzun bak, aynadaki sana ve deki ''o ben değildim çünkü ben bilirim ki insanlara güvenilmez, bilirim ki inanmaya gelmez değmez''...!!

Sonunda kanaat getir ki, acı, hüzün, dert, çekilir ama!! DEĞERSE ÇEKİLİR . ACI DAHİ BİLENE ÇEKİLİR, SENİ ANLAYANA, ÜZÜLÜNÜLÜR, BELKİ AĞLANIR BİLE AMA ACIYI BİLENE DEĞER VERENE... SADECE...SADECE...AYNADAKİ YÜZÜNE....BAK, BAK VE ANLA...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 25
Toplam yorum
: 28
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 453
Kayıt tarihi
: 25.01.09
 
 

U.Ü.İ.İBF. Donuk bir kayıt ve bu yılda A.Ü. İktisadi ve idari programlar _Sağlık Kurumları İşletm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster