Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Bu ülkenin meraklı, toplumsal sorumluluk sahibi, zeki,aydın, duyarlı, yeniliğe açık insanları ile hasbıhal etmek için yazıyor!

 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Halkım, sen hem aptal hem de cahilsin ama yine de bana oy vermeni istiyorum

Ayrıca görüşleri çoğu gazete köşe yazarından derin, üslubu kalemi düzgün!Bundan sonra onu okumayı sürdüreceğim galiba! (Çok şaşırdınız değil mi?Bizim kültürümüzde takdir etmek olgusu yok zannederdiniz değil mi?)

26 Mayıs 2008 18:40
Tuvalet ahlakı

SAYIN YAZAR, BU YORUMU BLOGUNUZ EKLERMİSİNİZ? Bence bu konu açıkça tartışılmalı! Tıp biliminde tabu olmaz.Bizim en kötü alışkanlığımız el ile taharet almaktır! El ile taharet alınınca o elden kir mikrop kolay temizlenmez! Hariciye dersinde rahmetli bir hoca elleri temizlemek için en az 15 dakika sabunlamak gerektir demişti! Zaten toplumda sabun kullanma alışkanlığı yok, dışarıda yediğimiz gıdaların ne derecede temiz olduğunu tahmin edin artık! Bir çalışmada toplumun çoğunun midesinde yerleşik Helicobacter Pilori mikrobu olduğu belirtilmişti.Bu mikrop gastrit ve ülser yapar!İnsanlarımızın sabunla ve el temizliği ile arasının iyi olmadığının kanıtı Merkez bankası Para matbaasının raporunda açıklanmıştı.Eskimiş kağıt paraların toplam ağırlığının %40 kadarı e-koli bakterisi artığıymış! Dehşet! Aklın yolu birdir: çocuklarınıza ilk öğreteceğimiz şey, alafranga tuvalet kullanmak ve sonrasında yönü ayarlanmış yıkama musluğundan el değmeden temizlenmek olmalıdır! TEMİZLİK UYGARLIKTIR!

29 Nisan 2007 12:18
 
Toplam blog
: 19
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 876
Kayıt tarihi
: 08.08.06
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster