Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Eylül '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
760
 

Aynı Gökkuşağı Altında...

Aynı Gökkuşağı Altında...
 

Günaydın arkadaşlar,pazar günü öyküler,şiirler,fallar yazmaya alıştık artık. Gündem maddelerinin sinir bozucu etkisinden sizleri bir nebze uzaklaştırmak amacımız. Televizyon haberleri de öyle değil mi zaten? Kim nerede ne yemiş,ne içmiş,kiminle gezmiş ya da ne giyinmiş???...vs. vs. Ben de kardeşimin bana yolladığı bir iletiyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Çoğunuzun bildiği bir öykü olabilir, şimdiye kadar okumayanlar okusun daha çok kişiye ulaşsın,diye...Ben yorum yapmayacağım,okuyanlar kendilerince yorumlasınlar.

Sevgiyle kalın,mutlu kalın ! İyi haftasonları hepinize!

RENKLERİN KAVGASI

Dünyanın bütün renkleri birgün biraraya toplanmışlar ve hangi rengin en önemli en özel olduğunu tarıştışmaya başlamışlar:
YEŞİL demiş ki: "Elbette en önemli renk benim...ben hayatın ve umudun rengiyim,çimenler,ağaçlar,yapraklar için seçilmişim,şöyle bir yeryüzüne bakın, her taraf benim rengimle kaplı..."
MAVİ hemen atılmış:"Sen sadece yeryüzünün rengisin ya ben? Ben hem gökyüzünün hem denizin rengiyim. gökyüzünun mavisi insanlara huzur verir, ve huzur olmadan siz hiçbir işe yaramazsınız!"
SARI söz almış: "Siz dalga mı geçiyorsunuz? Ben bu dünyaya sıcaklık veren rengim.Güneşin rengiyim...ben olmazsam soğuktan donarsınız hepiniz."
TURUNCU onun sözünü kesmiş: "Ya ben? Ben sağlık ve direncin rengiyim İnsan yaşamı için gerekli vitaminler hep benim rengimde bulunur. Portakalı, havucu düşünün. Ben pek ortalarda görünen bir renk olmayabilirim ama güneş doğarken ve batarken gökyüzüne o güzel rengi veren de benim unutmayın!"
KIRMIZI daha fazla dayanamamış: " Ben hepinizden üstünüm! Ben kan rengiyim. Kan olmadan hayat olur mu!! Ben tehlike ve cesaretin rengiyim. Savaşın ve ateşin rengiyim. Aşkın ve tutkunun rengiyim. Bensiz bu dünya bomboş olurdu. "
MOR ayağa kalkmış: "Hepinizden üstün benim, ben asalet ve gücün rengiyim. Bütün krallar,liderler beni seçmişlerdir. Ben otorite ve bilgeliğin rengiyim, insanlar beni sorgulamaz, dinler ve itaat ederler."
Ve bütün renkler hep bir ağızdan kavgaya tutuşmuşlar...Her biri diğerini itip kakıyor "En büyük benim"diyormuş... derken, bir anda şimşekler çakmış ve yağmur damlaciklari gökten düşmeye başlamış. Bütün renkler neye uğradıklarını şaşırmış, korkuyla birbirlerine sarılmışlar ve YAĞMUR'un sesi duyulmuş:

-"Sizi aptal renkler, bu kavganızın anlamı ne, bu üstünlük çabanız neden?
Siz bilmiyor musunuz ki, her biriniz farklı bir görev için yaratıldınız,birbirinizden farklısınız ve her biriniz kendinize özelsiniz. Şimdi elele tutuşun ve bana gelin!"
Renkler bunun üzerine kendilerinden çok utanmışlar, elele tutuşup birlikte gökyüzüne havalanmışlar ve bir yay şeklini almışlar.

Yağmur onlara "bundan böyle her yağmur yağdığında siz birleşip bir renk cümbüşü halinde gökyüzünden yeryüzüne uzanacaksınız, ve insanlar sizi gördükçe huzur duyacaklar, güç bulacaklar. İnsanlara yarınlar için umut olacaksınız...Gökyüzünü bir kuşak gibi saracaksınız ve size GÖKKUŞAĞI diyecekler, anlaştık mı?"

İşte bu yüzden ne zaman dünyamız yağmurla yıkansa,ardından gökyüzünde GÖKKUŞAĞI belirir.
Biz gökkuşağındaki o renkler gibi birbirimizden farklıyız, ve hepimiz özeliz...Bunu bilerek etrafımızla uyum içinde yaşamalıyız...Resim alıntıdır:
http://www.pusula.tv/fotogundem/d4.jpg

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ve güzel duygularınız içimi açtı.Tv falan izlenmiyor bizde de sevgilerimle.

ay.şe 
 24.09.2007 23:07
Cevap :
Teşekkürler arkadaşım...iyi ki MB.var canımız sıkılmıyor..sevgilerimle...  25.09.2007 13:08
 

Gök kuşagının altından geçen derdi dedem altın bulur küpüyle. çocuktum ve saftım biraz sanırım  :) inanırdım. Az yürümedim  mahalle mahalle altından gececeğim ve altınları alacağım  diye... Güzel bir yazı resim gibi... SEVGİLER...

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 24.09.2007 9:55
Cevap :
Teşekkürler Serapcığım,güzel yorumun için.Bize de kızlar erkek olacak,erkekler kız derlerdi.Ben hiç geçmek istemedim.Sevgilerimle...  24.09.2007 10:44
 

alakası yokki. Işık kırıldığı için oluyo bütün bunnar. prizmada kırılan beyaz ışık. böylede yüzeysel bir insanım..
Asıl sen müdür ün hikayesini biliyon mu sen?

karga 
 24.09.2007 9:00
Cevap :
Karga yine ne gakladın,zaten puan kaybetmişiz,yüzüm iki karış oturdum şuraya...Kasımpaşa da Kasımpaşaymış hani...bize karşı olsalar aslan kesilirler...selam söyle mahallene...  24.09.2007 10:46
 

Bizim Temel ABD'de otobüs şoförüdür. Araçta beklerken yolcuların girişte kavga ettiklerini görür ve sebebini sorar. Yolculardan beyaz olanı cevap verir. "Biz beyaz olduğumuz için zencilerden önce binmemiz gerekiyor ama onlar buna fırsat vermiyor." Tam yeniden kavga başlayacaktı ki Temel susturur onları. "Siyah beyaz yok hepimiz yeşiliz.Şimdi önce açık yeşiller, sonra da koyu yeşiller binsin."

Osman Ömer 
 23.09.2007 16:46
Cevap :
Teşekkürler güzel fıkra için..buna benzer bir de itfaiyeci fıkrası vardı...evet Temel'in dediği gibi hepimiz yeşiliz belki..selamlar..güzel günler dilerim..  23.09.2007 18:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 480
Toplam yorum
: 2957
Toplam mesaj
: 478
Ort. okunma sayısı
: 2004
Kayıt tarihi
: 27.03.07
 
 

Üstkimliği ile insan, altkimliği yeterince kalabalık birisi; Eş, anne, öğretmen emeklisi. Doğa, H..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster