Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Kasım '11

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
656
 

Ayrılık ve dikkat edilmesi gereken 3 madde

Hangimizin hayatında ayrılık yoktur ki. Bütün ayrılıklar can acıtır, ancak sevgiliden ayrılmak ayrı bir acıtır kalbi. Kırılmış yürekler, ağıza alınmayacak; ancak sinir anında ağızdan çıkmış kelimeler, pişmanlıklar ve köşede can çekişen terkedilmiş iki yürek.

Her iki tarafta kendince halklıdır ilk zamanlar. Zaman geçtikçe pişmanlıklar başlar. Sonra kimseye söylenilmeyen, hep içlerinden söyledikleri  '' ben hatalıydım ''   kelimesi yankılanır, yaşanmış güzel günler, özlemler gelir akla, bazen iki damla yaş akar gözden; bunu bile kendinden saklamaya çalışır, güçsüz olduğunu anlar; ben ne yapıyorum '' o bunlara layık değil. Ben ayakta kalmalıyım '' der. Kendini toparlamaya çalışır  ve ne gariptir ki bütün bunlar gece olunca, tek başına kalınca yoğunlaşır beyinde. Aslında geceler belki de kimsenin etkisinde kalmadığımız , korkularımızın su yüzüne çıktığı, yüreğimizin bir garip çarptığı saatlerdir.

Biliyorum ki yukarıda anlattıklarımı ya da benzerlerini ayrılık acısı çeken çoğu arkadaşım yaşamıştır ve yaşanmaya devam edecektir. Eskidenmiş saf, çıkarsız  ve büyük aşklar. Artık devir değişti. Aşklar;  Para - Mal-mülk ve çıkar ilişkisine endekslendi. Yürek. O da ne ?  Yürek = Para.

Sözü uzatmayalım; aşklarda kesinlikle birileri sevmiştir ama seven hep terk edilmiştir. İlk zamanlar bir başka atarken yürek, zaman geçtikçe yaşama koşulları, maddi olanaklar, aile baskısı altındaki beyinler, oturmamış kişilikler sevgiliden uzaklaşmaya hatta yeni sevgililer bulma yoluna giderler.

Soruyorum size '' Bütün bunlar için terk etmiş biri arkasından üzülmek ne kadar doğru ? ''

''Doğru değil ama yürek anlamıyor '' dediğinizi duyar gibiyim. Arkadaşalar yürek de anlar zamanla. Emin olunuz  ki gidenler en büyük iyiliği yapmıştır. Bugün bu sorunlardan dolayı terk edenler, yarın buyuk sorunlarda zaten yanınızdan kaçacaktı. Bırakın giden gitsin.

Hele ki; giden taraf, sizi aldatmış, yarı yolda bırakmış, kişiliği oturmamış, başkalarının sözleriyle hareket eden insanlarsa;

Elinizi, yüzünüzü yıkayın ve silkelenin. Onları kendi hallerine bırakın. Emin olun herkes onların ne olduğunu biliyor, hayat onlara cezalarını verecektir. Oturup izleyin.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ayrılıklar yürekte iz bırakıyor maalesef.

Kerim Korkut 
 15.12.2011 20:59
Cevap :
evet kerim bey haklısınız.  15.12.2011 22:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 47
Toplam yorum
: 87
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 1631
Kayıt tarihi
: 18.11.11
 
 

Engin Göksu  1976 Kayseri'de doğmuş. Cumhuriyet Üniversitesi Jeoloji Müh. bölümünü bitirmiş. Hale..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster