Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Kasım '13

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
621
 

Ayrılırken karşı tarafı üzmemek

Ayrılırken karşı tarafı üzmemek
 

Çok güzel bir ilişki yaşadınız. Her şeyiyle. Üzüntüleriniz oldu, sevinçleriniz, heyecanlarınız… Sevgilinizle beraber geçirdiğiniz mükemmel anlar oldu, kızıp her şeyi silmek istediğiniz anlar da. Mutlu bir ilişkiniz vardı ancak bir yerde tıkanıp kaldınız. Belki mesafeler girdi aranıza, belki farklı düşünceler, belki de başka biri… Uzun soluklu bu ilişkinin bir şekilde sona ermesi gerekiyor çünkü geçen her an size ve ilişkinize daha da zarar veriyor. Onca zaman geçirdiğiniz insanı hiçbir şekilde üzmek istemiyorsunuz. İlişki bitiminde üzülecek tabi ki ama bunu en aza indirmek, karşınızdaki insanın gözünde eskisi gibi kalmak için yapmanız gerekenler var. Anılarınızın hatırına, sevgilinizle geçirdiğiniz güzel günlerin hatırına bunları yapmalısınız. Nasıl mı?

Üzmeden Ayrılmanın Yolları

Öncelikle sevgilinizle alışkanlık nedeniyle ilişkini sürdürüyor olabilirsiniz. Bu süreçte başkasını görüp ondan hoşlanmış ve artık içinde bulunduğunuz ilişkiyi sürdüremediğinizi hissedebilirsiniz. Bu doğal bir duygu olmasına rağmen belki de size ümit bağlamış olan bir insana bunu bu kadar açık söyleyemezsiniz. Ya da herhangi birine hissettiğiniz belki de geçici duygular için emek verdiğiniz ilişkiyi bitirme yoluna gitmemelisiniz. Tamam birinden hoşlanamazsınız demiyoruz ancak öncelikle diğer ilişkinizin artılarını eksilerini bir araya getirmeli eğer bu ilişki başkası yüzünden değil de gerçekten içinde bulunduğunuz sıkıntılar yüzünden bitiyorsa bu kararı vermelisiniz. Yoksa hem kendinize hem ilişkinize yazık edersiniz. Hem karşı taraf bunu biliyorsa ilişkiye baştan güvensiz başladığınız için o ilişkinizin sağlıklı yürüyeceğinden emin değiliz. Pişmanlığınızın iki kat olmaması adına bu noktalara dikkat etmenizde fayda var.

Herhangi birinden hoşlanmasanız da ilişkiyi bitirmek isteyebilirsiniz. Bir şeyler yolunda gitmiyordur ve kendinizi sürekli üzmek yerine bir kere üzerek her şeyi bitirmek isteyebilirsiniz. Tabi ki karşınızdaki insan buna çok üzülecektir ancak ona bu ayrılma olayını onu artık sevmediğinizi söyleyerek kırıcı olarak değil, artık bu ilişkiyi yürütemediğinizi, çok üzüldüğünüzü ancak bunun ilerde daha çok üzülmemek için yapılması gerektiğini anlatmalısınız. Bu şekilde kartlar kırıcı olmadan ortaya konulduğunda sevgiliniz üzülse de bunu anlayışla karşılayacaktır. Sevmediğinizi söylediğinizde kendisini size sevdirmeye, her şeyi düzeltmeye çalışacaktır. Başka biri olduğu söylediğinizde size demediği lafı bırakmayacaktır. İlişki bitirmenin zorluğu üzerine böylesine sıkıntılarda yaşamak istemiyorsanız eğer, sevgilinizden ayrılırken onun psikolojisini de düşünerek ona göre davranmalısınız.

 


Kalbiniz çok yoruldu emin olun bu ilişkiden. Yorulan kalbinizi bir süre nadasa bırakmalı, bu süreçte sevgilinizin de toparlanmasına fırsat vermelisiniz. Hemen başka birini bulduğunuzda vereceği tepki çok farklı olacaktır çünkü. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 13
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 2641
Kayıt tarihi
: 28.11.13
 
 

Futbol meraklısı, fena halde Galatasaray hastası, hobilere kitap okumayı bilerek ve isteyerek yaz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
Toplam blog
: 13
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 2641
Kayıt tarihi
: 28.11.13
 
 

Futbol meraklısı, fena halde Galatasaray hastası, hobilere kitap okumayı bilerek ve isteyerek yaz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster