Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Eylül '08

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
398
 

Ayrılıyorum

Ayrılıyorum
 

Ayrılık


Milliyet Blog yazarlığından ayrılıyorum.

Son günlerde yazılan güncelerde, fikir ve edebiyat üretmek yerine; Onun bunun dedikodusunu yapmak, hata aramak, bulduğu hataları gururla açığa çıkarıp yargılamak, işlenen suçla orantısız olarak mahkûm etmek, Tek başına aldıkları bu mahkûmiyet kararını binlerin önünde infaz etmek, yakışık almayacak kelimelerle hakaretlerde bulunmak gibi olaylar yaşıyoruz.

Her ne kadar benimle ilgisi yoksa da, bloggerlerın birbirleriyle kalem kavgasına girmeleri üzüntü veriyor bana.

Üzülerek itiraf etmek isterim ki: istemeyerek de olsa; benim de, bir başkası adına bu gibi polemiklere dâhil olduğum durumlar oldu ve gerçekten üzüntü duydum.

Bunlara sadece Milliyet Blog Camiasında değil, artık yaşamımızın bir parçası haline gelmiş olan televizyonlarda da rastlamak mümkün.

Faydalı şeyler yaptıklarını zanneden bazı gafiller; olay fotoğrafçıları ile (paparazziler) bazılarının fotoğraflarını çekip teşhir ederek, onun bunun dedikodusunu yapıp, genç kız ya da delikanlılarımızı bazı şeylere özendiriyorlar.

Evlendirmek veya bazı yaralara parmak basmak adı altında, bazı kişileri televizyon ekranlarına çıkarıp rezil ediyorlar veya birbirleriyle tutuşturup, reyting uğruna seyre dalıyorlar.

Günün en çok faydalanılması gereken saatlerinde, boş olanlar için eğitim verilmesi yerine bu tip programlar yapılması üzüyor insanı.

Televizyonlarda bir tıklamakla programı atlamak mümkün olabiliyor ama bloglarda yazılarını beğendiğim bazı blogerleri sonuna kadar okumaktan vazgeçemiyor, düşüncelerinde değişiklikler görünce de üzüntüye uğruyorum.

Ayrıca kendilerine değer verdiğim, görüşlerini beğendiğim, bilgi birikimlerinden emin olduğum bazı bloggerler karşısında; kendimi aciz ve becerisiz hissettiğimden ve yaşım nedeniyle artık üretkenliğimi kaybetmekte oluşumdan Milliyet Blog Camiasından ayrılmaya karar verdim.

Bu ayrılığın bu camiadan tamamen kopma anlamına gelmediğini belirtmek istiyorum.

Gene bloggerlerimizden kendilerine ve fikirlerine değer verdiklerimi okumaya ve yorum yapmaya devam edeceğim ama yazılarımla kimsenin canını sıkmak arzusunda değilim.

Hoşça kalınız

Saygılarımla… 19 Eylül 2008

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

üzüldüm.

n. 
 28.09.2008 15:11
Cevap :
Teşekkür ediyorum  28.09.2008 22:49
 

kavgaları takip etmedim, etmem de, o yüzden size bu kadar üzen durumu anlamadım ama en kötü ihtimalle şurada kendimizi tedavi etme, meşgul etme adına yazı yazıyoruz, illa da iddialı olması gerekmiyor yani, ayrıca birkaç yazınızı okdum ve oldukça beğenkim ki kendinizi bazı blogger'lara göre yetersiz hissetme sebebini anlamadım, evet iyi blogger'lar var ama burası yarış pisti değil ki, yi blogger'lar olmalı zaten, bir sürü blogger arkadaşın yazısından bir sürü şey öğrendim, hepsine de teşekkür ediyorum huzurunuzda, yarış yapmıyoruz ki kimseyle, buradaki arkadaşların yüzde sekseni benden iyi yazıyor, ee o zaman bende mi bırakıp gideyim ?....hadi hadi bırakmak yok, kaldırın bu yazıyı da yeni bir blog yazın şimdi hala buradayım diye...sevgi ve saygılarımla...Ünal Türkmen

ünalca 
 23.09.2008 21:11
Cevap :
İyi dilekleriniz ve desteğiniz için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.Aslını ararsanız ben de yazmayı istiyor ve de seviyorum. Ancak özellikle son zamanlarda kavgaya ve hatta mahkemelik durumlara düşecek durumlara yol açan sürtüşmelerden rahatsızlık duyduğum için bir süre için yazmamaya karar verdim. Tekrar tekrar teşekkürlerimi sunarım. Selam ve sevgilerimle.  23.09.2008 23:40
 

Kendi adıma üzüldüğümü belirtmek isterim. Her şey gönlünüzce olsun sevgilerimle.

Zaman sonra 
 22.09.2008 11:02
Cevap :
Teşekkür ediyorum. Sanırım bloglardaki mahkemelik durumlara varacak kadar basitleşen kavgaları okumaktasınız. Editörlerin bunlara nasıl izin verdiklerine de şaşırıyorum. Sayygılarımla  22.09.2008 14:40
 

Umarım tamiri mümkün bişidir.Güzel eşinize ve size sevgiler.Ben de, sizlerle tekrar buluşsak,ve eşiniz o lezeetli kekinden yapsa diyecektim.:)Şööyle ekime doğru.Saygılar.

ay.şe 
 20.09.2008 22:23
Cevap :
Teşekkür ediyorum  20.09.2008 23:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 104
Toplam yorum
: 334
Toplam mesaj
: 77
Ort. okunma sayısı
: 714
Kayıt tarihi
: 11.04.07
 
 

6 Mayıs 1927 Simav doğumlu, İstanbul Yıldız Teknik Okulu’nun ( Bu günkü Yıldız Üniversitesi) son sın..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster