Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ağustos '08

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
435
 

Ayşe bando takımında...

Ayşe bando takımında...
 

Amasya Lisesi Bando Takımı oluşturulacak. Trampet çalanlar, borozan çalanlar vee... Bando takımının en arkasında bir kişi davul çalacak.Hepsi oluşturuldu, tek davul çalacak öğrenci eksik. Beden Eğitimi öğretmenimiz , öğrenciler arasında şöyle bir göz gezdirdi . Davulu, kolaylıkla taşıyabilecek birisi gerekliydi.Ufak tefek olmamalıydı.Beş dakika geçti geçmedi ''sen'' dedi . Ayşe'yi gösteriyordu işaret parmağı.Ayşe;utana sıkıla ''ben mi? '' dedi. '' Evet evet sen'' dedi öğretmenimiz, sanki büyük bir şey keşfetmiş gibi, gözleri parlayarak.

Ayşe , diğer arkadaşlara göre, ufak tefek biri değildi. Davulu rahatlıkla taşıyabilirdi.


12 Haziran. Mustafa Kemal ATATÜRK'ÜN Amasya'ya geldiği gün. Her yıl Amasya'da kutlamalar yapılır 12 Haziran günü. Amasya Festivali, bir hafta sürer etkinlikler. En iyi kiraz yarışması ve daha pek çok yarışmalar, eğlenceler.

12 Haziran günü bayram yapılır Amasya'da.(Naçizane benim de doğum günümdür)

İşte yine bir 12 Haziran günü ve bayram yeri. Amasya Lisesi bando takımı, kırmızı beyaz giysileri ile mükemmel bir görüntü oluşturuyor.

Resmi geçit başladı. Trampet çalan öğrenciler en ön safta, borozan çalanlar onların arkasında, en arkada tek başına sevgili arkadaşım AYŞE...

Dambırı damm... dambırı damm... Arkada AYŞE, güm be de gümm...gün be de gümm... Tam protokolun önünden geçiyorlar, hoppaaa ... O da ne? AYŞE aksıyor. Tek ayağı normal basıyorken yere, diğerinin parmak ucunda balerin gibi yükselmeye çalışıyor, ancak davulun ağırlığıyla, başarısızlıkla sonuçlanıyor onca çabası. Tek tek basaraktanı oynuyor açıkçası AYŞE. Hop o yanı , hop bu yanı derken, koca davul karnının üzerinde, kan ter içinde resmi geçiti geçiyor, geçmesine ya AYŞE, bir de ona soralım olanı biteni.

Ne olsun; AYŞE davuluyla pür neşe geçerken resmi geçitten, ayakkabısının tekinin topuğu kopuyor aniden... Topuk elde, AYŞE resmi geçitte. GÜM BE DE GÜMM...GÜM BE DE GÜMM...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 180
Toplam yorum
: 491
Toplam mesaj
: 69
Ort. okunma sayısı
: 766
Kayıt tarihi
: 14.08.07
 
 

Emekli matematik öğretmeniyim... Amasya memleketim... Anneyim... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster