Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Temmuz '11

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
1188
 

Ayşe Özyılmazel, Ali Taran evlendi. Evlenmenin yaşı olur mu?

Ayşe Özyılmazel, Ali Taran evlendi. Evlenmenin yaşı olur mu?
 

Her yaşta evlenebilirsiniz.

Evlenmenin yaşı olmaz.

53 yaşındaki Monako Prensi Albert ile eski yüzme şampiyonu yüzücü, 33 yaşındaki Güney Afrikalı Charlene Wittstock, dün evlendiler.

Hayırlı olsun.

Onlar evlenirken ülkemde böyle evlilikler olmaz mı?

Olur tabiî ki.

Bakın Neco’nun 33 yaşındaki kızı Ayşe Özyılmazel’e. 59 yaşındaki Ali Taran ile evlenmiş.

Haberaktülin haberine göre (http://www.haberaktuel.com/ali-taran-ayse-ozyilmazel-dugun-burda-aktuel-haberi-446568.html) magazin dünyasına bu evlilik haberi bomba gibi düşmüş. Ben sesini duymadım o başka. Sessiz bir bomba idi galiba.

Yine aynı sitedeki habere göre, evlilik haberi, Taran'ın eski eşini de hastanelik etmiş. O kadına da yazık.

Ayşe Yılmazel de 33 yaşında. Damat Ali Tarhan ise 59. Böyle olunca da gazeteciler burada bir anormallik yok mu diye, Neco’ya gazeteciler ’Kızınızın Ali bey ile evlenmesine ne diyorsunuz?’ diye sormuşlar.

Neco da "Daha gemi gelmedi karşılayamadım" diye yanıt vermiş. Anladıysam arap olayım, ne gemisi bekliyor acaba? Gemiden kasıt nedir?

Haberlere göre nikahta Ali Tarhan epey free giyinmiş.Blog resminde görüldüğü gibi. Beyaz tişort, beyaz pantolon ve siyah ceket giymiş. Böyle damatlık olur mu?

Olmuş işte.

Ayşe Özyılmazel ise beyaz gelinlik giymiş. Gereğini yerine getirrmiş.

Birde nikahtan 15 dakika sonra gazetecilere görüntü vermek için çiftler, villanın kapısına gelmişler, heyecanlı ve mutlu olduklarını gazeteciler görmüşler. Acaba ne görmeyi bekliyorlardı o da ayrı merak konusu.

Taran gazetecilere "Sizi çok yorduk galiba kusura bakmayın" demiş. Adamların işi bu. Nikah sonrası çiftleri görüntülemek.

Peki bu iki ileri yaş evliliğinden sonra şöyle bir soru gelebilir.

Evliliğin yaşı olur mu?

Olmaz bence.

Eskiden 18-20 yaşa gelince, erkek askere gitmeden önce evlendirilirken insanlar, günümüzde bu yaş biraz ileriye doğru sarkmıştır.

20’li yaşlar

Aslında en iyisi 20 yaşlarda evliliktir ama önce okul bitsin, askerlik bitsin, işe gireyim derken derken insanlar bu yaşları kaçırabiliyorlar.

30’lu yaşlar.

Bu dönemde erkek ve de kız işe girmiştir, malk mülk de almış olabilir. Ama bu seferde seçicilik başlıyor. İmza zor atılıyor bu yaşlarda. Hayata biraz geç kaldıkları için, bencilleştikleri için evde iktidar mücadelesi başlayabilir.

40’lı yaşlar

40 lı yaşlarda evlenenler, iş-güçten dolayı evlenmeye vakit bulamayanlardır. Bu yaşta evlenenlerde, Ali Tarhan bey de olduğu gibi başından daha önce bir evlilik, ya da birkaç evlilik geçmiş olabilir. Yani bunlar evlenme, nikah masasında imza atma konusun da tecrübelidirler.

Bu yaşta evlenenler, genelde her şeyi görmüş geçirmiş, para, mülk sahibi olgun insanlardır.

Akıllıdır bu dönemdeki insanlar, daha önce evlilik yapmışsa, orada yaşadığı sorunlardan ders çıkarıp daha temkinli davranabilirler.

En azından karşı tarafı fazla kırmazlar.

Karşı tarafın ilgilerine, meraklarına daha anlayışlıdırlar.

50,60,70 yaş ve üzeri

Bu pek ileri olmayan yaş grubunda evlenenler de oluyor tabiî ki.

Onları yazmaya gerek yok bence.

Onlar da televizyona çıkıp, evi, maaşı var mı diye soruyorlar.

Zaten oldum olası “bu yaş grubundakiler neden evleniyorlar” anlamayadım.

Füsun İnci bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhabalar. Ben de "Ayşe Özyılmazel'in Evlilik Sendromu" başlıklı bir blog yazdım. Kendimce amatör psilologluk yaptım. Okumanızı tavsiye ederim.

Füsun İnci 
 04.07.2011 19:53
Cevap :
Güzel blog olmuş, zevkle okudum güzeldi, elinize sağlık  05.07.2011 7:37
 

Blogunuzda güncel bir magazin olayını işlerken kim hangi yaşta neden evlenir diye güzel bir analiz de yapmışsınız. Size göre 40 yaşına kadar evlenememişler, vakit bulamadıklarından evlenememişlerdir. Doğrudur. Benim gibi 40 yaşında olup, en az 15 senedir evlenmeye çabalayıp bir türlü beceremeyen "yaratıklar" da vardır herhalde. Yurdum insanları çatır çatır evlenip düğün yaparken benim gibiler uzaylı gibi bakakalır. Çoğunluğa gören dünyanın en kolay şeyi, bana göre ise aşamaları geçip evlenebilmek bile ne zor. Nasıl bulabiliyor insanlar 20'li yaşlarda hayatlarının aşklarını? Ve nasıl aşık oluyor onlara insanlar? En iyisi 20'li yaşlarda evlenebilmek ama becerebilene. Bana teşhis koyar mısınız doktor?

Füsun İnci 
 04.07.2011 17:52
Cevap :
Teşhüs kolay. Mükemmeliyetçisiniz büyük ihtimalle. Ama unutmayın, kimse dört dörtlük değildir, herkes hatalı olabilir. Bu şekilde bakarsanız, istediklerinize daha kolay kavuşursunuz  04.07.2011 23:20
 

Hormonların tavan yaptığı bir yaşta yapılan evlilikler sonrasında; " Bugünkü aklın olsaydı...." diye başlayan cümleler kurulacakmış gibi gelir. Kişiler fazlasıyla yıpranıyor, sorunlar ilişkiyi tatsızlaştırabiliyor. İnsanların birbirine verebilecek birşeyleri yani paylaşabilecek (bilgi, kültür vb.) şeyleri olduğu bir yaşta yapılan evlilikler sanki daha sağlıklı. 45- 50 ve sonrası evlilikleri çok anlamlı buluyorum. Koşturmalar, hırslar bittiğinden ve kişiliklerin de artık oturmuş olacağından geriye sadece yaşamın paylaşarak tadını çıkarmak kalıyor. Ancak bu dönemde de yakınların mal- mülkün başkasına gidecek diye endişesi devreye girerek kafa bulandırılabiliyor. Belki yaşlanmayı sevdiğimdendir. Bilemiyorum.

Saime Eren 
 03.07.2011 12:28
Cevap :
Evlilik her yaşda güzeldir 50 li yaşlardan sonra hastalıklar başlıyor, zamanın bir bölümü hastanalerde geçiyor teşekkürler  04.07.2011 23:21
 

Dede ve torun pek güzel yakışmışlar. Reklamın bu denlisine artık halk bile bırakın inanmayı, dönüp bakmıyor bile. O magazin dünyasına düşen bombaya bakılırsa, sanatçı olduğunu iddia edenler zaten buna normal gözle bakarken, bomba nereye düştü acaba? Eee, paran olunca dünyadaki herşey gayet doğal. O adam 60 yaşında SGK dan 900 lira emekli maaşı alan biri olsaydı, o kız acaba o kadar aşık olabilir miydi? Artık çoluk çocuk bile böyle saçmalıklara inanmıyor..

Bir Dost 
 02.07.2011 15:53
Cevap :
evet hakısınız doğru söylüyorsunuz, herşey para olmuş bu dünyada  03.07.2011 12:33
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 708
Toplam yorum
: 1698
Toplam mesaj
: 49
Ort. okunma sayısı
: 2669
Kayıt tarihi
: 13.07.06
 
 

Tıp alanında doktor olarak çalışmaktayım, beyin cerrahi uzmanıyım..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster