Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Güliz Gülsever Özsaruhan

http://blog.milliyet.com.tr/listemiste

29 Nisan '12

 
Kategori
Magazin
Okunma Sayısı
3830
 

Ayşe Özyılmazel Ali Taran boşanması

Ayşe Özyılmazel Ali Taran boşanması
 

Son iki gündür gündemden düşmeyen bir haber: Ali Taran ve Ayşe Özyılmazel boşanıyor! Arkadaşlarla aramızda da sürekli bu konuşuluyor. "Herkes belliydi zaten, ohh iyi olmuş" gibi yorumlar yapıyor. Sanıyorum ki herkesin bu kadar tepkili olmasının altında yatan sebep de Ali Taran'ın eşi çok hastayken kendisinden boşanarak Ayşe Ozyılmazel ile evlenmesi. Onaylıyor muyum? Hayır, ama nedense içimden bir boşanmanın ardından ohh iyi olmuş demek de gelmiyor sanırım. 

Sonuçta hepimiz insanız, şu an mutsuz olsak bile, bir zamanlar o çok aşık olduğumuz zamanları unutabilmek mümkün mü? Yani kaçımız aşık olduğumuz insan uğruna yanlışlar yapmadık? Belki de en azından karımız ölüm döşeğindeyken, kendimizden 20 yaş küçük biriyle evlenmedik değil mi? Evet bunların hepsi doğru ya da tamamen yanlış olabilir. Evet biz mükemmel de olabiliriz. Ama bir düşünün sadece bencilce bir hareket de olsa, bunu yapabilme ihtimalinizi düşündünüz mü hiç? Aşk, tarihin bile yeniden yazılmasına sebep olmadı mı?

Ben herkesin hata yapabileceğini düşünüyorum. Bir gün biri demişti bana: "Kendine yanlış yapabilme şansını tanı" diye. İlginçtir ki, insanlar mükemmel olmaya çalışmaktan, mükemmellik maskesini taşıyamayan insanlara fazlasıyla acımasız. Sadece eleştirerek ve negatif duygularını paylaşmakla meşgul. Kimse banane demiyor, hep insanlarla aramızda uçurum yaratan o sözler: "O" yapabilir, ama "Ben" asla yapmam". Gerçekten bu kadar emin misiniz kendinizden?

Son bir soru daha: Acaba kendimize bile yanlış yapma hakkı tanıyamadığımız için mi, bunu yapanlara bu derece kızgınız? Doğru demiyorum ama sadece biraz empati diyorum.  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 56
Toplam yorum
: 17
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 4987
Kayıt tarihi
: 15.12.10
 
 

1981 İzmir doğumlu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemlerinden mezun. Listemist..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster