Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Mart '17

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
1927
 

Az insan çok huzur..

Az insan çok huzur..
 

Franz Kafka nın bu sözü nerde karşıma çıksa  hep düşündürdü beni acaba dedim ? Acaba kalabalıklar yoruyormuydu insanı ? Etrafımızdaki kişi sayısının bizim ruhsal durumumuz üzerinde nasıl bir etki bırakabilirdi ki… Hep bu sorular kurcaladı kafamı.

2016 nın son günlerinde sevgili Nil karaibrahimgilin gazetedeki yazısından öyle etkilendim ki tüm taşlar yerine oturdu.Yazıda şöyle diyordu ‘İnsan, en yakınındaki beş kişinin ortalaması olurmuş… Birbirimizden o kadar etkileniyoruz ki. Eğer etrafımızda biri, bir lavabo deliği gibi bütün güzellikleri yutuyorsa, bizim lavabo da kuruyor.

Eğer yakınımızda biri, bitmez tükenmez bir enerjiyle yol alıyorsa; yeni hayaller kurup herkese gerçekleşmiş halini göstermenin peşine düşüyorsa, bizi de ateşliyor.

Eğer biri küsse, bizim de bir yanımız küsüyor. Ofluyorsa, sıkıyoruz. Şakasını yapıyorsa, gülüyoruz…” 

Yazıyı okudum derin bir nefes aldım.Birden ampüller yandı kafamda şimdi oldu dedim şimdi oldu Franz Kafka bundan bahsetmiş olmalı.Yaşam dediğimiz yolda etrafımızda seçtiğimiz arkadaş,dost sevgili belki aile bizim birer parçamız . Biz onlarla etkileşim halindeyiz biz onlarla varız.Dolasıyla ruh halimizi hayat kalitemizi zaman zaman biz istesekte istemesekte etkiliyorlar.

2017 ye girerken yeni kararlar alarak girdim etrafımı küçültmeye bana iyi gelenlerle yola devam etme kararı aldım. Bazı arkadaşlarımın hayatından sessizce gittim. Bazılarana daha büyük kapılar açtım kalbimde. Sizde sizi enerji olarak yere çekenler varsa geç kalmadan hayatınızdan çıkarın gitsin. Sadeleştirin çevrenizi, ruhunuzu, kalbinizi… sonra derin bir nefes alın az insan…..

kalbimdenkalbine*

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 377
Kayıt tarihi
: 02.03.17
 
 

Hayata dair, insana dair herşeyi seviyor, yeni insanlar tanımaya bayılıyorum. Okumak ve dinlemek ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster