Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Mayıs '13

 
Kategori
Futbol
 

Aziz Yıldırım, Aykut Kocaman’ın niye ayrıldığını açıkladı

Aziz Yıldırım, Aykut Kocaman’ın niye ayrıldığını açıkladı
 

“İlk günden itibaren Aykut Kocaman’ın arkasında durdum.”

Aziz Yıldırım, kendi görev süresi dolana kadar, Aykut Kocaman’ın Fenerbahçe’nin başında kalacağını söyledi durdu. Medyaya yansıyan ve yansımayan “istifa” girişimleri, geldi Aziz Yıldırım’a takıldı.

Aziz Yıldırım, Aykut Kocaman’a güveniyordu.

Daha düne kadar böyleydi.

Nasıl oldu da ipler birdenbire koptu?

Kuşkusuz, her kopmada, ayrılıkta, işi o aşamaya getiren, bir “birikim” vardır. Damlaya damlaya dolan bardağı, son damlanın taşırması gibi... Kolay değildi, hem Aziz Yıldırım hem de Aykut Kocaman’ın, 3 Temmuz sürecinden bu yana yaşadıkları.

Karşılaşılan zorluklar, doğal olarak, sinirleri yıpratır, zayıflatır, ilgisiz gibi gözüken durumlarda tepkiye, dönülmez bir yola girilmesine yol açar. Bunu yaşayan bilir, yaşamayan “hariçten gazel okur” ancak.

*****

Aykut Kocaman’ı ayrılma noktasına, Aziz Yıldırım’ı da Aykut Kocaman’ın arkasında duramamaya getiren nedenler/ gelişme/ler, söz/ler neydi?

Sorunun yanıtı olarak o kadar çok söylenen var ki... Bunların olabileceği akla yatsa da, ilk ağızdan ya da güvenilir bir tanıktan dinlemek olmayınca, söylenenlere kuşkuyla bakmak gerekiyor.

Aziz Yıldırım’la görüştüğünü söyleyen Uğur Dündar, dün ARTI 1 TV’de, Aziz Yıldırım’ın ağzından konuya açıklık getirdi:

“İki gün önce, yani istifadan önce oturmuş, transfer konularını görüşüyorlarken Aykut Kocaman, bir futbolcu adı vermiş. Aziz Yıldırım, o futbolcunun bonservis bedelinin karşılanamayacak kadar çok olduğunu belirtmiş, onu anlatmaya çalışmış. Aykut Kocaman, birdenbire  ‘Ben kendimi artık bir kıskaç içinde hissediyorum, taşıyamayacağım' demiş, odadan ayrılmış.”

Sonra?

“Daha sonra sızdırmalar olmuş, geriye dönülmez noktaya gelince, istifası kabul edilmiş."

*****

Gün gelir, çok iyi anlaştı, anlaşıyor denenler, bir de bakmışsın, ters düşmüşler. Yaşamın doğal akışı içinde neler olmuyor ki? Canciğer, kuzu sarması denen, görünürde öyle yaşayanlar, oturdukları evi bile değiştirdikleri olur. Bunları sorgulamak, deşmek, geçmişe duyulan saygı gereği doğru değildir. Hele “kurumsal kimlik” söz konusuysa, rakiplerinin ağzına sakız/ malzeme olacak sözler/ anlatımlardan uzak durmak gerekir.

Uğur Dündar’ın söylemedikleri de vardır kuşkusuz. Sorumluluk, her söyleneni, doğruluk adına söylemeyi gerektirmez.

Aykut Kocaman’ın istediği, Aziz Yıldırım’ın reddettiği futbolcu kimdir?

Anlaşmazlık, Aykut Kocaman’ı ayrılmaya götürdüğüne göre, sorunun yanıtının bu aşamadan sonra öğrenilmesi, o kadar önemli değil.

Olan olmuş bir kez!

*****

Başkan, teknik direktör, futbolcu sevgisi, saman alevi gibidir, geçidir. Bu sevgi, takım iyi gittiği zaman öne çıkar. Kalıcı olan “takım sevgisi”dir. Ancak “takım sevgisi”ni, kişisel çıkar, doyum aracı görenler olmuyor değil. Sözgelimi Aykut Kocaman'ın istifası üzerine Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde bir grup Fenerbahçe taraftarı “şükür kurbanı” kesiyor. Üzerlerinde Fenerbahçe forması, ellerinde Fenerbahçe ve Türk bayraklarıyla sevinç çığlıkları atıyorlar.

Haberler öyle!

Fotoğrafa bakınca birkaç kişi “hatıra fotoğrafı” çektirmiş gibi.

Bu nedir?

En hafif deyişle densizlik!..

Bir de kalkmış, “Büyükler” arasındaki “düşmanlık”ta çok ileriye gidildiğinden, başkanların “şiddet” içeren üsluplardan yakınıyoruz.
 

http://www.facebook.com/turgutcelik

https://twitter.com/#!/turgutcelik

turgutce@yandex.com


 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kıymetli Turgut Çelik;Hocam yine güzelin ötesinde açıklamalı bir yazı okuduk.Özellikle 3 Temmuz süreci sinirleri hayli germiş.Aykut Kocaman bir yana, Ali Yıldırım ayrı bir yana ne de olsa biri kardeş.Ben Sayın Aziz Yıldırımın gergin olduğunu düşünüyorum.Aykut Kocaman 3 Temmuz sürecinde akla, hayale gelmeyen bütün güzel duruşları sergiledi.Bu onun için yeterlidir.Bakınız şampiyonluk var,iki kupa var dışarıda alınan başarı var.Aykut Kocaman dönemi başarılı olmuştur. Sayın Uğur Dündar'ın açıklamaları da bazı soru işaretlerini sildirdi.Hayırlısı olsun,Çubuklu forma daimi sevgimiz, yazdığınız gibi diğer konular futbolcular gelip geçici. Hocamızı saygıyla selamlıyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

Mehmet Burakgazi 
 31.05.2013 9:13
Cevap :
Mehmet Bey... Gelen, bir gün gider. Gelişle gidişteki hava farklı da olsa.. Futbol dünyasında da "vefa" çoğu kez yoktur: Vefa,bir semt adı olarak zihinlerde kazılıdır. Aykut Kocaman, hep saygın kişi olarak kalacaktır. Aykut Kocaman, bir de Galatasaray'ı geride bıraksaydı... Fenerbahçe için önemli olanı tersten okursak, Galatasaray için de önemlidir. İş, bitmiştir. Önemli olan bundan sonra, ağızlardan çıkacak sözlerin yaralayıcı olmaması, "kurumsal kimliğe" zarar vermemesidir. Sorumluluk taşıyanlar, sorumluluk alanlar, görevleri bittikten sonra, olanları olağan karşılamak zorundadırlar. Saygılar, selamlar.   31.05.2013 13:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2458
Toplam yorum
: 2826
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2106
Kayıt tarihi
: 10.11.08
 
 

İspir, hem doğum yerim, hem memleketim. Emekli Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim. Dil ve Tarih-..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster