Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Haziran '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
853
 

Baba bu kez bizi üzdü,dönüşü olmayan son yolculuğa çıktı

Baba bu kez bizi üzdü,dönüşü olmayan son yolculuğa çıktı
 

Tüm görseller alıntıdır.


 

Hep üzülürdük onun ani gidişlerine. Sonra sevinirdik sağ, salim dönüşlerine. Baba bu kez öyle yapmadı. Bu kez dönüşü olmayan son yolculuğa çıktı.

Artık geri gelmez o güçlü hafıza. Doğduğu Isparta İslamköy Çatalca Tepede gerçek sadık yar toprağın bağrında yatmaya gitti.

Akşam nasipten faydalanma, gece sabaha doğru uykuda emaneti ( Ruhu ) sahibine teslim etmek her kula nasip olmaz. Barışmayı bilmeyenler kavga etmesin diyen.

Zeki insan, şaşaalı yaşamı sevmeyen, Ankara Güniz sokaktaki mütevazı eviyle yetinen, kibirsiz, gücünü, zekasını, ve bilgisini tüm insanlar için vicdan ve merhamet terazisinde kullanan.

Barajlar kralı. Bir Bilen, Çoban Sülü, Zenith Süleyman, Süleyman hep başbakan. Gap'ı kimseye Gaptırmam. Çeşmeler, köprüler, yollar insan içindir. Yollar yürümekle, meydanlar konuşmakla aşınmaz sözlerin sahibi.

Fötr şapkalı. Binaenaleyh sözünü en çok kullanan, şapgamı kimseye gaptırmam. Türkiye'nin altı çürük diye bırakıp gidecek değiliz, bununla yaşamasını öğreneceğiz ( 17 Ağustos deprem sabahı sözleri ) 30 yaşında Devlet Su İşleri Genel Müdürü.

40 yaşında Başbakan 10 yıl, 10 ay başbakanlık ve 7 yıl Cumhurbaşkanı olarak görev yapan Sayın Süleyman Demirel sevenlerine veda etti esas dünyaya göç etti.

Yüce Allah rahmet eylesin, cennetiyle sevindirsin. Melekler onu kapıda karşılasın.

Yaraları yeniden deşmeye gerek yok. Birlikte yola çıktığı arkadaşlarından bazıları dahi onu hep yarı yolda bıraktılar. O hiç bıkmadı, usanmadı. Askeri cunta onu gönderdi, o yine geldi, onlar tekrar gönderdi o tekrar geldi.

Demokrasi dedi, hukuk dedi. Demokrasi ve hukuk devletinden asla ödün vermem dedi. Bazı sevgiler, özlemler gizlidir. Babanın son yolculuğunda insanlar yağmur oldu yağdı. Güller yollarını süsledi.

Bağda, bahçede, tarlada evlerinin balkonlarında analar, babalar, bacılar, kardeşler, bir bilenlerini, barajlar kralını, 6 kez giden, 7 kez gelen Başbakanlarını, Cumhurbaşkanlarını selamladılar. " Baba seni unutmayacağız " diye haykırdılar.

Memleketlerinden su ve toprak getirip anıt mezarın toprağına kattılar. Kendini sevdirmek, halktan biri olmak, topluma mal olmak, sevilmek, sayılmak, hatırlanmak, unutulmamak ne güzeldir.

İşte hayat böyle. Bir varmış, bir yokmuş. Kim ne zaman son yolculuğa çıkacak bilinmez. Bilinen o ki Süleyman Demirel'e ( Babaya ) gösterilen sevgi, vefa kolay, kolay hafızalardan silinmez. 

 

      


 

Kıymetli okurlarımıza saygılar sunuyorum.

Mehmet BURAKGAZİ / MERSİN
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Dönüşü olmayan son yolculuk...Herkesin gideceği yer orası asıl olan hakça bir davranışla, kul hakkı yemeden vebalden âri olarak o yolculuğa çıkabilmek. Soru sual çok, yapması gerekip de yapmadıklarından ve yapmaması gerekirken yaptıklarından sual ve cevapta kolay gelsin gidenlere. Süleyman Demirel'in gidişi tören ve kalabalık muhteşem dilerim sorgu-sual de muhteşem olsun bu Yaradan'ı ile kendi arasında. Selamlar kardeşime...

Yurdagül Alkan 
 26.06.2015 1:11
Cevap :
Kıymetli Yurdagül Alkan: Süleyman Demirel'in Cumhurbaşkanlığı görevi sona erdiğinde Güniz sokaktaki evlerinde Nazmiye Demirel Süleyman evin koltukları ve Halıları eskidi onları değiştirsek demiş. Süleyman Demirel biz koltuklarda halılarda yatmıyoruz onlarda sadece oturuyor ve ayak basıyoruz.Hiç gerek yok eskiler bizimdir kalsın değiştirmeyiz.Mesela Cumhurbaşkanı olduğu zaman Nazmiye Demirel, sen Çankaya'ya git görevini yap akşamları yine Güniz sokaktaki evimize gel, Çankaya'ya taşınmaya gerek yok. Yani mütevazı bir hayat yaşadı öyle şaşaalı hayatı olmadı.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.   26.06.2015 18:54
 

Allah rahmet eylesin...Çalışkan, üretken ve dürüst bir insandı.Milletini top yekun seven bir devlet adamı idi...Nur içinde yatsın. Hakkım varsa helal olsun. Selamlar...

Abdülkadir Güler 
 24.06.2015 12:11
Cevap :
Kıymetli öğretmenimiz Sayın Abdülkadir Güler: Hocam insanoğlu belek değil beşerdir.Ben tanıdığım, gördüğüm siyasetçiler içinde Demirel ve Ecevit'in daha az hatalar yaptıklarını söylerim. Allah rahmet eylesin.Mekanı cennet.Teşekkür ediyorum.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.   24.06.2015 17:55
 

Allah rahmet eylesin , nur içinde uyusun...Her zaman hatırlanacak..selam ve sevgiler.

Tülay EKER 
 22.06.2015 10:56
Cevap :
Kıymetli Tülay ; Ben Babayı severdim. Baba bu kez dönüşü olmayan yolculuğa çıktı. Bilirimi onun bazı yıllarda gidip sonra tekrar geldiğini ancak bu kez öyle olmadı.Yüce Allah Rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.  22.06.2015 15:26
 

KIYMETLİ YAZARIMIZ SAYIN, EROL IŞIK BEYİN TARAFIMDAN ZAYİ EDİLEN YORUMUNA CEVAPTIR. Kıymetli Erol Işık :Yorumunuzu aldım, cevap yazdım ne çare ki kırmızı işareti tıkladım ve böylece hatanın hatasını yaptım.Yorumunuzda yazdığınız gibi Baba şaşaalı bir yaşam istemezdi. Süleyman Demirel Cumhurbaşkanı olduğu günlerde Rahmetli Nazmiye Demirel "Çankaya'ya çıkmaya mecbur muyuz? Sen git Çankaya'da görevini yap, akşamları eve gelirsin, biz Güniz sokakta oturmaya devam edelim.Bunlar o tarihte basına yansıyan söz ve söylemlerdir. Yorumunuz için kusura bakmayın yaşımızı da dikkate alırsanız olur böyle şeyler dersiniz.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

Mehmet Burakgazi 
 21.06.2015 16:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 608
Toplam yorum
: 7071
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2084
Kayıt tarihi
: 12.04.12
 
 

Bingöl'de, Baharın son ayında, ikindi üzeri un ambarı (kiler) arkasında, ebesiz, hemşiresiz, Emin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster