Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Nisan '07

 
Kategori
Genel Sağlık
Okunma Sayısı
1616
 

Baba kanser ne demek

Baba kanser ne demek
 

Her yıl Nisan'ın ilk haftası kanserle buluşma haftası. Geçen hafta oğlum ilkez kendi hastalığının adını duydu vede ardından sordu -baba kanser nedemek? aslında kansere yakalandığı zaman kanserle ilgili ne varsa hemen hemen hepsini okumaya çalışmıştım. Çünkü sadece adını duyduğum Kanser aniden kapımızı çalmıştı.Bu hafta KANSER haftası bu hafta içinde genellikle Doktorların birbirlerini ve hastaları bilgilendirme konferansları olur bir kaç hastane açılışı olur okadar, hastalıkla ilgisi olmayan insanlar aman aman! bana bulaşmasında uzak durayım der , ve hafta biter köylü köyüne gider.

Kanser'in tek çaresi var oda erken teşhis, oda insanların bilinçlenmesiyle ve enaz ayda birkere kendilerini ve çocuklarına çeşitli tahliller yaptırarak erken teşhis olur. Kanser kısaca hücrelerin kontrolsöz biçimde çoğalması ve çoğalan hücrelerin ölmeyerek bulunduğu organa zarar vermesidir diyebiliriz. Kanser bütün dünyayı ilgilendiren bir hastalıktır. Bu hastalık her yıl artarak devam etmektedir Dünyada 20 milyon kanserli hasta olduğunu biliyormusunuz? vede heryıl 10 milyon insanın kapısını çalıyor ve o 10 milyon insanın yaklaşık 7 milyonunu kapıdan alıp mezara götürüyor. Kanser hastalığının nedeni tam olarak bilinmiyor ancak dengesiz beslenme, hayvansal yağların kullanılması , tütün, çevresel faktörler olarak sıralayabilirsiniz. Bütün bunları duyupta kulak asmadığımız şeyler en azından bu hafta olsun herkes onkoloji hastanelerine gitsin hastalarımızı ziyaret etsin korkmasınlar bu hastalık bulaşıcı değil hastaların yüzündeki maskeler dışarıdan gelecek mikroplara karşı bir önlemdir. O zaman belki bütün bu yazılıp çizilenler bir anlam kazanacaktır. Belki bunları oğlum anlamayacak ama ya bizler.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çocuğunuzun hastalığına çok üzüldüm. İnşallah geldiği gibi gider o müsibet. Erken teşhisten vazgeçtim doğru tedaviyi dahi yaptırmak sorun. Bazen kendimi kobay gibi hissediyorum. Acil şifalar diliyorum...

narçiçeği 
 06.11.2007 23:27
 

Nasıl dayanır insanın yüreği böyle bir hastalığa. İnşallah bir an evvel sağlığına kavuşur. Sizin hem anne hem baba hemde psikolog olmanız lazım. Allah acil şifalar versin.

Hülyalar 
 03.04.2007 18:24
Cevap :
Haklısınız ama sizinde dediğiniz gibi insan yüreği nereye kadar dayanabilirki teşekkürler.  03.04.2007 19:15
 

Arkadaşlarının arasında, güle oynaya çocukluğunu yaşaması gereken bir çağında, böylesine zor bir savaşın ortasında kalması. Çok bilmiş konferanslarımın iflas ederek, ruhumun sessizlik tünelinde kaybolduğu anlar. Kimin sınavı olduğunu kavrayamadan, bir an evvel kaçmak isteyip kaçamadığım, uyanmak isteyip uyanamadığım kabuslar. Nasıl bir savaş malzemesi ile desteklersiniz ailesi olarak. Ve nasıl kullanır o minicik parmakları ile silahını. Nasıl dayanır o ilaçlara ufacık vücudu. Sizler bütün bunlarla uğraşırken nasıl bağlanırsınız büyük bir inançla hayata. Ne kuvvet yeter koşturmacalara nede yürek yeter bu acılara. Sabırlar kardeşim; sabırlar. Allah bir an evvel şifa versin.

Metin Özkaya 
 03.04.2007 18:08
Cevap :
Ne güzel anlattınız içinde bulunduğumuz durumu ekleyecek bir şey kalmadı bana teşekkürler.  03.04.2007 18:26
 

İnsan sağlığının düşmanı kanser...Erken teşhis , erken tedavi...Oğlunuza acil şifalar diliyorum...Sağlık ve sevgiyle yaşayalım. Sevgiler.

Latif 
 03.04.2007 10:02
Cevap :
TEşekkür ediyorum, bu ilgimiz birde bir haftayla sınırlı olmasa.  03.04.2007 18:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 30
Toplam yorum
: 103
Toplam mesaj
: 76
Ort. okunma sayısı
: 1233
Kayıt tarihi
: 15.09.06
 
 

Okumayı ve yazmayı seven ve bunları insanlarla paylaşmayı  barış ve hoşgörünün bütün insanlığa eg..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster