Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Temmuz '06

 
Kategori
Anne-Babalar
Okunma Sayısı
2858
 

Baba nasıl olunur?

Baba nasıl olunur?
 

Yaşayarak öğrendim az çok ne demek olduğunu. Baba herşey demek mi? Ya da eşyaları taşıyacak bir araç mı? Belki de harçlık veren adamdır. Yok aslında herşeye burnunu sokan evdeki huzursuz adamdır. Veya da TV kumandasını kontrol etmek için gönderimiş bir başbelasıdır. Yok yok aslında 11 kişinin kovaladığı yakalayınca acımasızca vurduğu topu izleyen cahil adamdır. Kim bu adam allah aşkına?

Babam çok küçük yaşda kaybettim. Aslında hiç hatırlamıyorum.

İlk kızım olduğunda baba oldun dediklerinde çok şaşırdım, baba nasıl olunurdu bilmiyordum ki. Kucağıma aldım içimden birşeyler bu çocuğu korumam gerektiğini söylüyordu. Ne yapmam gerektiğini hiç mi hiç bilmiyordum. Sadece bakıyordum yüzüne belki de babası olduğumu teyit etmesini bekliyordum. Tabi ki hiç yardımcı olmadı. Bakışları seninle sonra görüşürüz gibisindendi. Bana babalığı kızım öğretti. En azından ben babalığı öğrendim sanıyorum. İlk kelime ağzından dökülmeye başladığında bir söz çıktı dünyanın en güzel kelimesi ba ba ba birleştirdim tabiki bunları baba dedi. O gün inandım baba olduğuma.

Aile olmak çok güzel. Birilerinin sizin üzüntülerinize ortak olması çok güzel. Baba olmak harika bir duygu.

Hayatta inanın hiç birşey sevginin yerini tutamaz. Sevdiklerimizin kıymetini elimizdeyken bilelim hayat sanıldığı kadar uzun değil. Ben babamı tanımak için neler vermezdim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Benim de 8 aylık bir kızım var. Gerçektende yaşadığım en güzel duygu babalık. Akşam evime ne kadar stresli girersem gireyim, kızımın bana tek gülümsemesi yetiyor. İşte o zaman dünyalar benim oluyor.

Murat Yazmacı 
 16.08.2006 18:08
Cevap :
Allah bağışlasın. Karşılık beklemeden maddi ve manevi hiçbirşeyi esirgemediğimiz tek onlar zaten. Annesinin onu sevmediğini düşünen kız ona beni ne kadar seviyorsun anne diye sormuş anneside; senin kendi çocuğunu sevdiğin kadar kızım demiş!  17.08.2006 8:08
 

Baba olmama az bir zaman kaldığı için yazınız dikkatimi çekti ve hatta beni duygulandırdı. Hala babalığın nasıl birşey olduğunu kavrayabilmiş değilim. Sanırım, sizin de belirttiğiniz gibi ilk "baba" sözcüğünü duyana kadar bunu algılamak kolay olmuyor. Bunu kavradıktan sonra, devam ettirebilmek de önemli. Siz bunu başarıyorsunuz sanırım, darısı benim başıma..

Ahtapot 
 01.08.2006 9:18
Cevap :
Yorumunuz için öncelikle teşekkür ederim. Baba olmak dünyada tarifi olmayan bir duygu. Sizde göreceksiniz ki dünyanın en güçlü erkeği olacaksınız. Yapamayacağınızı düşündüğünüz şeyleri, çocuğunuzun tesvikleriyle yapacaksınız. Bazan bir doktor olacaksınız, bazan tamirci, bazansa pilot çünkü size güvenen bir çocuğunuz olacak. Elbetdeki garip sorularda olacak yüzünüz kızaracak. Kızım bana sakin bir şekilde şu soruyu sormuştu Baba beni senmi doğurdun ve nasıl doğurdun:) Cevap pas annen cevaplasın bu soruyu...  01.08.2006 9:34
 

Babaların da çocuklarıyla ilgilendiklerini görmek çok güzel. Darısı tüm babaların başına diyoruz ve yazılarınızın devamını bekliyoruz.

EVA 
 31.07.2006 13:15
Cevap :
Yorumunuz için çok teşekkürler. Kızlarım benim için herşeyden daha önemlidir. Allah evlatlarımızı bizlere bağışlasın. Dünyadaki vahşeti yaratan insanlar bence ya çocukları yok, yada onları sevmiyorlar. Çocuk sahibi olmak dünyadaki en büyük nimetlerden bir tanesi. Bir kızılderili atasözü derki; Unutmayın! Çocuklarınız sizin değildir, onları yaratıcıdan ödünç aldınız...  31.07.2006 17:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 29
Toplam yorum
: 21
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 1344
Kayıt tarihi
: 14.07.06
 
 

İdareci olarak çalışmaktayım. AÖF iktisat bölümü 2. sınıftan özel nedenlerden dolayı ayrılmak zorund..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster