Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Aralık '12

 
Kategori
Bebek - Çocuk
Okunma Sayısı
854
 

Baba olan Erkekler de Lohusa dönemine girer mi ?

Baba olan Erkekler de Lohusa dönemine girer mi ?
 

Buna değer...


Bal gibi de girer!

Anne, lohusa dönemini atlatınca da çıkar...

Bu aralar anne olan arkadaşlarım var, onların sayesinde lohusa döneminin nasıl ciddi bir dönem olduğunu anladım. Anlattıklarından, gördüklerimden, internette okuduklarımdan hayrete düştüm, üzüldüm. Durum genelde aynı: " VAHİM! "

Bebeği başlarda kabul etmekte zorlananlar, durduk yere ağlamaya başlayanlar, kendi annelerini sürekli yanında isteyenler, üzerinde asla durmayacakları durumların bu dönemde accayip göze batması ve rahatsız etmesi gibi... örnekler maalesef çoğaltılabilir.

Bu durumda babalar da bocalıyor tabi, annenin hassaslığı daha çok kocasına yansıyor, kimi babalar bu dönemde evden uzaklaşıyor, destek olmuyor. İşten eve döndüğünde bebek ağlıyor, anne ağlıyor ne yapacağını bilemiyor. Kimi babalar da özellikle bilinçli olanlar destek oluyor, hassas davranıyor ki böyle olunca lohusa dönemi en iyi şekilde aşılıyor.

Çok şükür, sorduklarım arasında yok ama internette okuduğum yazılardan, ne yazık ki bu dönemde ayrılan çiftlerin de olduğunu öğrendim. Bu dönem yüzünden birbirlerinden soğuyan bir sürü çift varmış.

Öyle uzun uzadıya yazmayayım, amacım konuyu unutan, es geçen anne ve babalara bu döneme hazırlıklı girmelerini hatırlatmak,  merak edenler yazsınlar arama motoruna lohusa dönemi diye istedikleri kadar bilgi var ama lütfen, eşler birlikte araştırsınlar, anlasınlar ve atlatsınlar.

Aman, ne olur dikkat babalar, bu dönem sakın pes etmeyin anneye destek olun ki en hafif şekilde geçsin. Lohusa döneminin ciddiyetini anlayarak  eşlerinize yardımcı olmanızda büyük fayda var. Çözüm, emin olun siz de döneme dahil olup anneye sevgiyle yaklaşıp birazda alttan alınca kolay atlatılıyor. (Sorduğum ve forumlarda okuduğum annelerin ortak cevabı bu.)

Lütfen babalar, hep destek tam destek :)

Sonuç: Dünyalara bedel bir bebek, mutlu anne, mutlu baba...

 

Sevgi ve Saygılarımla,

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Doğru ve yerinde uyarılar gerçekten.

Kerim Korkut 
 08.12.2012 15:30
Cevap :
Belki size hafif gelmiştir konu :) ama ucu sağlıklı büyümesi gereken çocuklara dayanıyor çok çok önemli bir konuydu benim için.  10.12.2012 23:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 1204
Kayıt tarihi
: 27.07.06
 
 

Merhaba, bu kısımda ne yazmam gerektiği konusunda biraz zorlanıyorum insan kendi hakkında nasıl bir ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster