Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Haziran '07

 
Kategori
Aile
Okunma Sayısı
1272
 

Babalar dede olurken

Babalar dede olurken
 

Mart ayında eşimin doğum günü için yazı yazdığımda, büyük oğlum kendi doğum günü için de yazı yazmamı istemişti. Bugün oğlumun doğum günü. İşin ilginci oğlum bir ay sonra Allah'ın izniyle baba olacak.

Genel olarak kadınlar çocukları olacağını eşlerine müjde olarak verirler. Bizim ailede ise tam tersi olmuştu. Her iki oğlum için eşime hamile olduğunu ben söylemiştim. Çünkü tahlil sonuçlarını laboratuvardan ben almıştım. Eşimin ilk hamilelik testinin pozitif çıktığı raporu hala saklarım. İnsanın baba olacağını öğrenmek çok güzel bir duygudur. O zamanlar çocukların cinsiyeti önceden öğrenilemiyordu. Doğumhane kapısında biran evvel sağlıklı bir bebek beklerken eşimin de kazasız olarak doğum yapmasını beklerdik. Tabii çocuğun kız mı erkek mi olacağını da ayrıca merak ederdik. Hemşire dışarı çıkar ve beklenen haberi verirdi.

- Müjde bir oğlunuz oldu.

Günümüzde ise hamileliğin dördüncü ayında çocuğun cinsiyeti belli olmak bir yana, çocuğun dört boyutlu fotoğrafları albümlerde yerini almaya başlıyor bile.

Her iki oğlum da örnek kabul edilebilecek şekilde kendilerini yetiştirdiler. Gerek özel hayatlarında, gerekse okul hayatlarında bizi hiçbir zaman üzmediler.

Kız evlat özlemini gelinimizle giderirken, kız çocuk özlemini de Allah'ın izniyle yeni doğacak torunumuzla gidereceğiz. İki erkek evlattan sonra bir kız torunun büyümesini görmek bizi çok mutlu edecektir şüphesiz.

Bugün doğum günü olan oğlum ile bir hafta sonra doğum günününü kutlayacak olan küçük oğlumun da doğum gününü kutlar, yeni doğacak torumuzun analı, babalı ve hayırlı bir evlat olarak büyümesini Allah'tan dilerim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yaşam böyle siz babalar dede olurken biz anneler de nene olacağız günün birinde. Tüm torunlara da sağlıklı ve mutluluk dolu yaşamlar diliyorum elbette sizin minik torununuzun da dünyaya kolaylıkla gelebilmesini diliyorum.

Ezgi Umut 
 07.06.2007 19:13
Cevap :
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Esen kalın.  12.06.2007 18:38
 

Kız evlat özleminizi giderdiğiniz gelininiz olarak öncelikle kocam ve kızımız için yazdığınız yazıya çok teşekkür ederim. Gerek evlenmeden önceki flört dönemimizde gerekse evlendiğimizden beridir bana ailece göstermiş olduğunuz yakınlık ve sıcaklık için ise ne kadar teşekkür etsem azdır. Bugün güzel kızımızın biricik babasının 31. yaşgünü, onun dünyaya gelmesine vesile olduğunuz için SİZE, onu 9 ay karnında taşıyıp dünyaya getirdiği için ise EŞİNİZE kendi adıma çok teşekkür ederim:)) Kayınvalideciğim iyi ki doğurmuşsunuz Cem'i:))) Gelininiz:)

Basak Özisik 
 06.06.2007 10:33
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 974
Toplam yorum
: 7879
Toplam mesaj
: 126
Ort. okunma sayısı
: 3375
Kayıt tarihi
: 16.01.07
 
 

2017 Basın özgürlük endeksine göre 180 ülkeden 155. sırada olan ülkemizde yemek tarifleri  ve tel..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster