Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Eylül '16

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
3209
 

Babam ve Ailesi'nden hayal kırıklığı yaratan başlangıç!

Babam ve Ailesi'nden hayal kırıklığı yaratan başlangıç!
 

Pazartesi günü 4 dizinin birden yayına girmesi, buna bir de hali hazırda o gün yayınlanan Hayat Sevince Güzel ve Hangimiz Sevmedik'in eklenmesi ile reyting tablosu tam anlamıyla şenlendi. Bu durum yüzünden bizlere de fazlasıyla malzeme çıkıyor. 

Bahsi geçen diziler arasında en çok merak edilen yapımların başında Babam ve Ailesi gelmekteydi. Başrollerinde Ayça Bingöl, Bülent İnal ve Ceyda Düvenci'nin olduğu, hikaye olarak ''2 kadın arasında kalan adam'' mantalitesine uygun olan Babam ve Ailesi dün gece itibariyle izleyicisiyle buluştu. Daha ilk bölümünden ''bende çok acı var, çok olay var.'' mesajını veren yapımın izleyici tarafından beğenildiği ifade ediliyor.

Açıkçası ben diziyi tamamen izlemedim. Ancak izlediğim kısım için 2 eleştirim var. Diziler içerisinde sık sık yer verilen ''müzikle yönlendirme'' hadisesinin en çok kullanıldığı hatta suyunun çıkarıldığı yapım Babam ve Ailesi olabilir. İnsanın bu kadar çok ve yüksek volümlü müziklere gerek olup olmadığını tartışası geliyor. Bu dizinin ilk bölümü adına önemli bir eksi. Bir de Ayça Bingöl'ün ağlamasını kullanan bir Kanal D performansı var. Daha önce yine Kanal D ekranlarında yayınlanan Öyle Bir Geçer Zaman Ki ve Benim Adım Gültepe dizilerinde de acılı ve sık sık ağlayan bir kadın performansı gösteren Ayça Bingöl'ün bu dizide de aynı durum ile bizlerin karşısına çıktığını görüyoruz. Yazık vallahi kadıncağıza.

Bunların dışında hikayenin izleyicinin ilgisini çekeceğini düşünüyorum. Ama ilk bölüm için bu beklentim sınıfta kaldı. Çünkü yapım özellikle TOTAL grubunda çok kötü bir başlangıç yaptı. Yapım TOTAL grubunda 2.10 reyting alarak 13.olabildi. AB grubunda ise 3.08 reyting ile 5.olarak daha iyimser bir başlangıç yaptı. ABC grubunda ise 2.77 reyting ile 8.olan bir yapım gördük.

Elbette ilk bölümden bir çıkarım yapmak zor ve hatta mantıksız. Ancak dizinin vites yükseltmesi ve ilgi çekici bir hal almasının zorunlu olduğunu söylemek zorundayız. Çünkü sert rakipleri var. Bu rakiplerin arasında kaynamamak için dikkat çekmek ve izleyici toplamak şart!

ANIL KOLDAŞ

NOT: Milliyet Blog sayfası içerisinde yazdığım tüm yazılar birebir alınarak ve üstüne saçma başlıklar koyarak başka sitelerde ASLA yayınlanamaz. Aksi takdirde yasal işlem ile karşı karşıya kalmanız muhtemel olacaktır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 670
Toplam yorum
: 118
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 3623
Kayıt tarihi
: 11.02.13
 
 

Balıkesir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunuyum. Koyu Fenerbahçeli, Ankara aşığı olup; anlataca..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster