Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Mayıs '12

 
Kategori
İnternet
Okunma Sayısı
1411
 

Backlink Ne işe yarar ?

Öncelikle backlink kavramını açıklamak istiyorum. Backlink en basit tanımıyla,başka bir sitenin (kaliteli,pr'ı yüksek) sizi tavsiye etmesidir. Google başta olmak üzere tüm arama motorları backlink'e önem verir. Çünkü arama motorlarında üst sırada kalmanın en önemli kriterlerinden biri de backlink'tir. Kaliteli bir site açtınız diyelim. Eğer kimse sizi tavsiye etmez,yani backlink olmazsa,arama motorlarında üst sıralarda yer almanız çok zor bir hale gelir. 

Belki denk gelmişsinizdir. Bir sitede pek fazla içerik olmamasına rağmen arama motorlarında üst sırada yer alır. Bunun nedeni sitenin doğru seo uygulamalarının yanı sıra aldığı backlink'tir. Tabi bir site kurduysanız ya da kurmak istiyorsanız içeriğini sık sık güncellemeli,özgün yazılar yazmalı,bunların haricinde kaliteli backlink almalısınız. Tüm bu uygulamaları kombineli bir şekilde yaparsanız arama motorlarında üst sırada yer almanız kaçınılmaz olur !

Arama motorlarınn backlink'e bakış açısı tavsiyedir. Örnek vermem gerekirse,bir ayakkabı alacaksınız. Ancak kafanız karışık. Bir arkadaşınızın fikrini almak için ona ayakkabı alacağınızı,varsa fikrini söylemesini rica ediyorsunuz. Arkadaşınızın ilk aklına gelen kaliteli,şık ve sizin zevkinize uygun ayakkabıyı düşünmek olacaktır. Size şu mağazayı ziyaret etmesini ve aradığını orada bulacağını söyler. Arama motorları ile backlink arasındaki ilişkide böyledir.

Bir kaç backlink alma yöntemi vardır. Ancak bu yöntemleri burada paylaşmam yazıyı uzatacak ve sizi sıkacaktır. Tek tek backlink almak ücretsizdir. Fakat yorucu ve emek isteyen bir yöntemdir. Sık sık b acklink almanız gerekir ki sitenizin kalitesi artsın ve arama motorlarında üst sıraya çıkabilin. Bu noktada size otomatik backlink yazılımını öneriyorum. Bu yazılım kaliteli backlink almasının yanı sıra tüm backlink yöntemlerini kullanıyor. Yani arama motorlarında sitenizin bulunduğu kategori içerisinde üst sıraya çıkmanızı sağlıyor.Backlink konusunda zamandan tasarruf etmek isteyenler için ideal bir yazılım.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 77
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1800
Kayıt tarihi
: 23.01.12
 
 

Kendimi anlatmayı pek sevmem. Çünkü insanın kendinden bahsetmesi siyasetçi olmak ya da siyaset ko..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster