Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Aralık '11

 
Kategori
Okullar
Okunma Sayısı
553
 

Bafra Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Aşure Günü

Bafra Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Aşure Günü
 

 

Bafra Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Geleneksel Aşure Etkinliğini gerçekleştirildi.  Etkinliği ulusal ve yerel medya izledi.

Bafra Milli Eğitim Müdürü  Ömer Yayla’nın açılışını yaptığı aşure gününe okul müdürleri, Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu üyeleri, veliler ve diğer davetliler katıldı.            Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Yayla yaptığı konuşmada bu tür etkinliklerin okul çevre etkileşimi için iyi  örnek oluşturduğunu, aşure günlerinin paylaşarak büyüyebileceğimiz gerçeğini hatırlattığını sözlerine ekledi.

 

            Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Alanı öğrencilerinin atölyelerinde kaynattığı aşure davetlilere ve öğrencilere ikram edildi.            Okul Müdürü Musa Özcan katılarak paylaşmanın sevincini yaşattıkları için başta İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Yayla olmak üzere tüm davetlilere teşekkür etti.

 

Musa Özcan yaptığı konuşmada şunları söyledi;

‘’Sayın Misafirlerimiz,

Bafra Anadolu Otelcilik ve Meslek Lisesi’nin gelenekselleşmekte olan aşure günü etkinliklerine hoş geldiniz. Bilindiği üzere aşure günü paylaşmanın sevincini yaşadığımız, paylaşarak var olacağımızı hatırladığımız gündür.

Sevincimiz paylaşarak büyür.

Acımız ve hüznümüz paylaşarak küçülür.

Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Liseleri köklü kültürümüzün eşsiz öğelerini bu işe gönül vermiş gençlere öğretme misyonunu üstlenmiştir. Bir anlamda kültürümüzün güzelliklerini gerektiği gibi tanıtma-sunma, bunu sunarken pastayı büyütme görevini yürütmektedir.

Okulumuz yeni açılan bir kurum olmasına karşın bu görevini layıkıyla yerine getirmektedir.

Öğrencilerimiz 10. sınıftan itibaren sigortalı olarak para kazanmanın mutluluğunu yaşamaktadırlar. İlk mezunlarımızı 2011 yılında veren okulumuzun öğrencilerinin yükseköğretime yerleşme oranı %64’ü bulmaktadır. Mezunlarımızın iş bulma sorunu da yoktur. Diploma ile birlikte işyeri açma belgesi de vermekteyiz. Özellikle bunu İlköğretim Okulu Müdürlerimizin dikkatine sunmak isterim. 8. Sınıf öğrencilerini okulumuzu ziyarete bekliyoruz.

Bafra sosyo-ekonomik gelişimi-değişimi Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ile yaşayacak. Buna inanıyoruz. Bu değişim ve gelişim için müstakil okul binası ve uygulama otelinin inşasına bir an önce başlanması gerekiyor. 

Birlikte hayal kuralım;

Bafra merkezinde peysaj düzenlemesi gerektiği gibi yapılmış, yüzme havuzu, toplantı salonları, restoranı bulunan,  Bafralının düğün, nişan vb sosyal ihtiyaçlarını karşılayan donanıma sahip, insanların soluklanabildiği, çayını-kahvesini içebildiği, Bafralı gençlerin hizmet verdiği, dahası öğrenim süreçlerini tamamladığı, Yeşil Yoculuk için Orta Karadeniz de uğrak yeri olan otelimiz var. Otelimiz sunduğu konaklama imkânları sayesinde  Bafra’ya gelen turist sayısı her geçen yıl artmakta, artan turist sayısı seyri ve değişimini izlemek için turizm istatistikleri tutulmakta, Bafra’nın tarım ürünleri, turizm etkinlikleri içine girerek tanınmış, yurtiçine ve yurtdışına pazarlanır olmuş, bu ekonomik değişim üreticinin-esnafın gülen yüzüne yansımış, tüm bu gelişmelerle Bafra AOTML ve uygulama otelinin rolü iyice anlaşılmış…

Gerçekleşmeyecek hayaller mi?

Son söz; Bafra’nın unu, yağı, şekeri var. Helvayı yapacak ustaları da biz yetiştireceğiz. Yeter ki mutfağımız olsun…

Paylaşma mutluluğu yaşattınız… Teşekkürler…’’

            Okul Müdürü davetlilerle tek tek ilgilenerek, katıldıkları için teşekkür etti.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 165
Toplam yorum
: 184
Toplam mesaj
: 46
Ort. okunma sayısı
: 3840
Kayıt tarihi
: 25.08.07
 
 

Samsun Terme Şuvayip Köyü'nde doğmuşum. İlk ve ortaokulu Terme'de, lise öğrenimimi Ünye'de tamala..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster