Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Ekim '17

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
43
 

Bağımsız Hareket Kursumuza Dair

Bağımsız Hareket Kursumuza Dair
 

Beyaz Baston Eğitimleri


Ben Sosyal Bilgiler Öğretmenliği mezunuyum staj ve konferanslar radyo tivi programları dışında mesleğimi icra etme şansım olmadı. Bu işleri yaparken formasyonumdan çok faydalandım Şenay Yapıcı Filiz Yaylacı Mehmet Yapıcı daha ismini hatırlayamadığım birçok hocam bana insan ilişkileri ve iletişim becerileri anlamında çok şey kattı. Okuduğum kitaplar radyo tivi programlarıda ayrı.

Şimdi geçen hafta bağımsız hareket kursuna başladık. Şimdiden çok iyi geri dönüşler aldım. Ne öğrendik öncelikle bağımsız harekette önce istemek sonrada cesaret etmek gerekir. En kolayı da bu işin tekniklerini yapmak. Biz geçen hafta işaretlerden faydalanmayı öğrendik. Görmeyen bir zihinsel harita oluşturur. Bu haritada işaretler vardır. Nedir işaret sesler kokular inişler çıkışlar zemin farklılıkları kaldırım ve duvar takibini öğrendik. Öğrencilerle hem teknik bilgileri hem de 40 Yıllık yaşam deneyimlerimi paylaşmaya çalışıyorum. En az benim kadar gezecekler özgürce yaşamanın ve dolaşmanın tadını çıkaracaklar.

Geçen hafta paylaştığım Ahmet Ünüvarın bağımsız hareket kitabını farklı şehirlerdeki görmeyenler mutlaka okusunlar. Bağımsız ve özgür günler dilerim bir kişinin başka bir kişiye bağlı olması çok yıpratıcıdır. Hele de bağımsız olma imkânı varsa ve bunu kullanmıyor yâda cesaret edemiyorsa bu daha acı bir durumdur. Her görmeyen bağımsız hareketi öğrenmeli ve beyaz bastonla barışık olmalı onu Rahmetli Celil Hocanın dediği gibi sırdaşı arkadaşı elinde körpecik kızı en yakın arkadaşı bilmeli.Salih Arıkan;

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1156
Toplam yorum
: 31
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 64
Kayıt tarihi
: 17.11.16
 
 

1977 Manisa Akhisar'da doğdum. 1986 İzmir Bornova İzmir Körler Okulu'na başladım. 1997 İzmir Karaba..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster