Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Şubat '10

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
2634
 

Bağırmasını bilmeyen it, sürüye getirir kurt!

Bağırmasını bilmeyen it, sürüye getirir kurt!
 

Kahramanmaraş Belediyesi Meclisi tarafından mahalle yapılan, ancak itiraz üzerine Danıştay kararı ile yeniden Belde statüsüne kavuştuğu için 7 Mart'ta belediye başkanlığı seçimi yapılacak olan Merkez Karasu Beldesi'ndeki partisinin seçim bürosunu ziyaret eden, TBMM Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi de olan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Avni Doğan, seçim bürosunu dolduran Karasululara hitap etmiş. Doğan,

"Bu memlekette kimin kızının başı örtülü, hepsini fişlemişler. Kimin çocuğu İmam Hatip'e gidiyor, hepsini fişlemişler. Kim muhafazakar, kim ramazanda oruç tutuyor, hepsini fişlemişler. Eee şimdi biz onları fişliyoruz. 40 sene onlar bu halka yaptı, inşallah sıra bizde. Yapmaya çalıştığımız bu arkadaşlar." demiş!

Buyurun cenaze namazına arkadaşlar!

Başlangıçta söylenenler büyük oranda doğru olabilir. Özellikle 28 Şubat sürecinde, hiçbir siyasi amacı olmayan mütedeyyin insanların nasıl mağdur edildiklerine şahit olmuşduk. Ergenekon Davası'nda da benzer iddilar kovuşturulmaktadır. Bunlara bir diyeceğimiz yok. Ama "Eee şimdi biz onları fişliyoruz. 40 sene onlar bu halka yaptı, inşallah sıra bizde. Yapmaya çalıştığımız bu arkadaşlar!" ifadeleri ne demek oluyor?

Yani Ergenekon Davası hukuk yoluyla bir hesaplaşma, bir intikam alma davası mıdır? Güç o zaman sizdeydi, siz bizi ezdiniz, şimdi güç bizde, biz de sizi eziyoruz! Öyle mi?

Sayın Doğan, bilmiyorum farkında mısınız; Bu sözlerinizle Baykal'ı da tastik etmiş oluyorsunuz! Zira Ergenekon davasını kökten reddeden Baykal, bir konuşmasında, 28 Şubat'ı ima ederek, "Ergenekon Davası bir hukuk davası değil, bir rövanş alma mücadelesidir" demişti. Tıpatıp sizin sözleriniz!

Oysa, o kadar aleyhte propagandaya rağmen, inançlı inançsız ezici çoğunluk Ergenekon Davasını hukuksuzluklara hukuk içerisinde hesap sorulması, hukuk düzeninin egemen kılınması olarak görüyor ve destekliyordu. Size göre bu insanlar kandırılmış mı oluyor?

Erzincan, Erzurum, İstanbul hattında dosyaların havalarda uçuştuğu, kurumların birbirine girdiği, kafaların karıştığı, birilerinin pusuya yatıp bahaneler aradığı böyle bir ortamda söylenecek sözler midir bunlar?

Daha da açık sormak gerekirse, akıllı bir adam bu sözleri der mi? Kesinlikle hayır! İki ihtimal düşünülebilir: Ya provokasyon söz konusudur, ya da aptallık!

Bir de "Türkiye'nin 10 yıl daha partimize ihtiyacı var" demiş!

Bu kafayla mı?

Demokrasiye müdahale olduğu için 28 Şubat'ı eleştirmiştik ve halen eleştiriyoruz. Peki, kurulan provokatif tezgahlara balıklama atlayan Refah Partilileri nereye koyacağız?

Neredeyse bütün ekranlar spariş haberleri sunarken, ekranların kadrolu figüranları RP Milletvekilleri Şevki Yılmaz ve Hasan Hüseyin Ceylan'ın her akşam ekrenlara çıkarak tahrik edici, iddiaları doğrulayıcı konuşmalar yapmalarına ne diyeceğiz? Organize bir şekilde RP aleyhine yayın yapan bu tv'ler bir onları mı çok seviyorlardı da her akşam canlı yayına çıkarıyorlardı!

Çok muhtemeldir ki, onlar tahrik edici konuşmaları yaparken, birileri de "kıs kıs" gülmekteydiler!

Babam 90'ına bastı. Geçen gün, bunca yılın tecrübesini torunlarına aktarma çabasıyla onlara nasihatlar veriyordu. Konuşmasının bir yerinde (tamamen kendi ifadesiyle), "Afkurmasını bilmeyen it, sürüye getirir kurt!" dedi!

Haber Milliyet'in web sayfasından alıntıdır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Değerli blogdaşım, 28 Şubatta yaşananlar ne kadar yanlış idiyse bugün yaşananlar da o kadar yanlış. Birini eleştirip, diğerinin üstünü örtersek hak-hukukla bağdaşmaz. Sayın milletvekilinin ağzını tutamadığı doğrudur. Ama söyledikleri de bir o kadar doğru; kendi açısından yani... ikrar bir bakıma. Bunun kınanacak bir tarafı yok. Ben, aksine ilgili habere kutlama yorumu yazdım. Merdi kıpti olayı var ya hani, sayın milletvekilinin yaptığı o; yanlışlıkla gerçeği söylemiş. İyi pazarlar dileklerimle. Selam ve saygılar. H.H.Dulun

Hasan Hüseyin Dulun 
 21.02.2010 11:02
Cevap :
Merhaba Hüseyin Bey, aklınca küçük bir partili gruba hava atmak istemiş, ama bu sözlerin basına yansıyacağını ve tüm ülkede nasıl yorumlanacağını hesap etmemiş bile. Baykal gibi, bu kadar somut delillere rağmen, Ergenekon'u yok sayabilir miyiz? Yargılanmalılar, ama yargılarken hukuk dışına çıkanlar varsa onlara da hesap sorulmalı diye düşünüyorum. Selamlar, saygılar...  21.02.2010 14:40
 

Biri bir tarafa, diğeri de öteki tarafa çekiyor. Demokrasi ve insan hakları kimsenin umrunda değil. Kafa aynı, zihniyet aynı. İşte bu nedenle "önce insan" diyen, yüzünü dünyaya çevirmiş bir partiye ihtiyacı var Türkiye'nin. Saygılarımla.

Hakkı Uysal 
 20.02.2010 20:10
Cevap :
Demokrasinin kaliteleşmesi gerekiyor. Bunun için de öncelikle demokrasinin vazgeçilmez unsurları olan siyasi partiler islah edilmeli ve demokratikleştirilmeli. Selamlar...  20.02.2010 20:38
 

Sevgili Basri bende Nurhak'lıyım. Kahramanmaraş'ın ilçesi. Bölgede 7 Millet vekilinin 6 sını AKP çıkart tı. Bu seçimlerde 7 sinide alırlarsa şaşmam. Toplumlar laik oldukları tarafından yönetilir. AKP liler biliyorlar ki ne kadar toplumla alay ederse o kadar oy alırlar. "Çoban'ın oyu bizim oylarımızdan çok kıymetli. Tabi iyisini onlar bilir. Kendine iyibak.

Kamber Güneş 
 20.02.2010 19:32
Cevap :
Toplumla alay edenlerin kazandıklarını sanmıyorum. Bunun için toplumun mazoist olması gerekir! Tam tersine halkın değerlerine saygılı olanların seçimleri kazandığını görüyoruz. Milletvekili de aklıncası halkın yanında olduğunu anlatmaya çalışmış, yağcılık yapmış. Kaçırdığı bir şey var ki, o da halkın adalet duygusuna da değer verdiğidir. Dalkavukluk yapanları, iki yüzlü oy avcılarını da engin sağduyusuyla değerlendiriyor ve onlara prim vermiyor. Bizzat kendi partisinden tepki alması da bu yüzdendir. Selamlar...  26.02.2010 21:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 337
Toplam yorum
: 1342
Toplam mesaj
: 70
Ort. okunma sayısı
: 3617
Kayıt tarihi
: 03.08.07
 
 

Hukukçuyum... Hukukun üstünlüğünün ve hukukçunun saygınlığının ülkemde gelişmesini ve kalıcı olma..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster