Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Mayıs '13

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
447
 

Bahar coşkusu

Bahar coşkusu
 

Uzun ve yorucu geçen kış mevsiminden sonra, insanın içini ısıtan güneşin  kendisini göstermesiyle nazlı nazlı gelen bahar, insanları kendisine çok fazla alıştırmadan kısa sürede yerini yaza bırakır. Belki de kısa sürdüğü için tadına doyamadığımız bahar insanın içini sımsıcacık duygularla ısıtır.

Rengarenk çiçeklerin, göz alıcı bir renk cümbüşü içinde havada dans eden kelebeklerin ve cıvıl cıvıl şarkılar eşliğinde öten kuşların mevsimidir bahar... İçimizde yeşerttiğimiz umutların can suyudur bahar…Her yeni günün bir umut olduğu mevsimdir bahar…

Bütün bir kışı evde geçiren çocuklarımız ve bizlerin kendimizi doğaya attığımız, doğayla kucaklaştığımız bir mevsimdir bahar. Artık bir kış boyunca devam eden ev gezmelerinin yerini, hafta sonları gidilen piknikler almaya başlar. Bu piknikler aslında temiz havayla buluşma seanslarımızdır. Açık havada dostlarla edilen güzel sohbetler, atılan şen kahkahalar coşkusunu daha çok artırır baharın. Tadını daha çok doyumsuz yapar, gittiğinde ona duyulan özlem daha çok artar.

İlkbahar ile birlikte güneş ışıkları da yüzümüze, sanki içimizdeki heyecana ortak olurcasına tatlı bir sıcaklık ve hafif bir esintiyle çarpar. İlkbahar içimizde bir tazelik, bir canlanma başlatır. Bu mevsimle duyularımız daha çok ortaya çıkar. Bahar aynı zamanda aşk ve aşıkların mevsimidir. Bir çokları için yeni ilişkilere ya da kuvvetlenen duygulara merhaba der bahar.

Bahar bakış açılarımızın yenilenmesine  vesile olan, her şeye olumlu bakabilme gücü kazandığımız bir mevsimdir. Hoşgörü, sevgi, saygı mevsimidir.

İnsanı kendinden geçiren bir coşkudur bahar. Yeni filizlenmiş çiçekler gibi, insanın içinde de güzellikler filizlenir. Hem doğanın hem de bizim can suyumuzdur aslında bahar.

Kısaca bahar, insanın yaşadığını hissettiği, hayattan zevk aldığı, içinde tarifsiz mutlulukların ve güzelliklerin yeşerdiği bir mevsimdir…

Baharla birlikte gelen bütün güzellikler sizlerle olsun…

Gonca Çiftçioğulları

                                                                    

  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 27
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2362
Kayıt tarihi
: 21.03.13
 
 

1968 Kayseri doğumluyum. İlk öğretimimi Kayseri de, ortaokul ve lise öğrenimimi Ankara'da tamamla..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster