Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Mart '21

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
51
 

Bahar Fermanı

Dünyaya geldik madem yaşayacağız. Sahi! Yaşamak neydi? Unutalı hayli zaman oldu. Yeniden başlamak mümkün olduğunda dünyaya henüz gelmiş sayılırız öyle değil mi?

Çok ağır bir süreçten geçtik. Yeterince ılıman olmayan bir iklimde yeşerme cesareti gösteremeyen bir tohumun vaktine kendini sakladığı gibi derinlerde kaldığımızda yoğunlaşan yaşama itkisinin önüne bent olan kabuk daha büyük öğrenme kapasitesine kavuşmaya aracıdır. Bu süreçte gerçekleştirilen buluşlar ve bilgilerin bilinçli bir biçimde korunması için kabuğa gereksinim vardı. Hayatın bize sunduklarını değerlendirmek için yeniden gün yüzündeyiz. Dünyaya kök salmış ve güvende olan güçlü ağaçların en derine kök saldığı gibi uzanabildiğimiz kadar derinlere uzandık köklerimizle. Dünyayı ve kendimizi severek kültürel evrimimiz ile şaşkınlık ve hayranlık veren düzenekleri çalıştırma vakti geldi.

Ne kadar uzaklaştığımızı düşünmüştük kendimizden. Yine kendimize döndük, kendi sonsuzluğumuza ilerlemek için. Doğru yerde, doğru zamanda ve olmamız gereken yerdeyiz. Bahar fermanı okunduğuna göre sanıldığı gibi sadece kendimizde değil, nerede ne zaman biçimlendiklerini bilmediğimiz farklılıklarımıza rağmen, göz önüne alınmaya değecek kadar değişimlerle yaşama açılacak binlerce çiçekten biriyiz. Kendimiz için doğru seçimlerimiz, evrensel gelişime- terbiye- yardımcı olan zorlukların idrakı ile  tazelenen güven realitesidir. Rahatlama duygusunu hissetmek için kırılacak kabuk kalpte olduğu için yaşadıklarımız kalbimize batmıştı. Çevresel etkilerin geride bıraktığı tek kanıt kabuk parçaları. Dünyanın her yerinde, kıyısında köşesinde seçimleri ile yüklü birikimi alanlar, kabuğu bırakıp çoktan yola çıktı bile. Kimseye tutunmadan ve kimseyi nesneleştirmeden sürecimizi tamamladık, uygarlık birbirine görünmez ama çok güçlü enerjilerle bağlantılı olanların yol açtığı yaşam biçimlerinden doğmuştur. Getirdiğimiz iyilik ve güzelliğin hatrına  gözlerimizi açabiliriz.  

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 197
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 75
Kayıt tarihi
: 04.01.12
 
 

Hepimiz birbirini tamamlayan yazma gayretimizle buradayız. Sizlerle paydaş olabilmek için  Yayınlan..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster