Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Mart '12

   
  Kategori
  Haber
  Okunma Sayısı
  300
   

  Bahar gibi bayrak Side’de!

  Bahar gibi bayrak Side’de!
   

  Side’de Türk Bayrağı lalelerle işlendi!

  Side Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, 500 metrekarelik yüz ölçümü ile bugüne dek Side’de uygulanan en büyük peyzaj düzenlemesiyle lalelerden Türk Bayrağı oluşturdu.

  Yeni yüzünün oluşumunda parçalardan biri olan peyzaj düzenlemeleriyle standartları yükseltmeye devam eden Side Belediyesi; kırmızı ve beyaz renklerdeki 40 bin lale, ay-yıldızlı Türk Bayrağı’nı toprağa adeta bir nakış gibi işledi.

  Düzenlemeleri süren Turizm Bulvarı’ndan ve birçok 5 yıldızlı otelin terasından rahatça görülebilen peyzaj düzenlemesi, yukarıdan bakıldığında Türkiye haritası şeklini oluşturuyor. Yerli ve yabancı turistler için de ilgi odağı olan laleden bayrak, Side hatırası için çekilen fotoğraflarda baş köşede yer alıyor.

  Side Belediye Başkanı A.Kadir Uçar, yapılan bu uygulama hakkında; “Osmanlı’dan bu yana Türk toplumu için her zaman özel bir anlam taşıyan laleler, beldenin her yerinde ayrı bir tablo yarattı. Yarattığı bütün bu güzelliklerin üzerine şimdi bayrağımızı oluşturuyor olması bize ayrı bir heyecan veriyor. Bu heyecanı Side’mizi ziyarete gelen yerli ve yabancı herkes paylaşsın, görkemli Türk Bayrağı’nı Side anılarında hep böyle hatırlasın istedik… ” şeklinde konuştu.

  resim www.manavgatx.com sitesinden alıntıdır

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 0
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 300
  Kayıt tarihi
  : 23.03.12
   
   

  Mersin Anadolu Teknik Lisesi Bilgisayar Bölümü mezunuyum. Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde Gaz..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster