Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Mart '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
405
 

Bahar neler hissettirir?

Bahar neler hissettirir?
 

BAHAR ÇİÇEKLERİ AÇTI;)


Arkadaşlar,
Bahar geldi;) Bu gün uzun bir yürüyüş yaptım. Yolculukta olmayı hayal ettim. Bu mevsimde otobüsle yolculuk yapmak keyifli olur, içinizi coşkuyla doldurur.
Yolculuk kısa süreli de olsa gidişiniz ve dönüşünüz arasındaki kısacık zamanda doğayı canlanırken görmek- koklamak- hissetmek olağanüstü haz verir. Bebeğin büyümesini görmek kadar, bu canlanmayı- büyümeyi görmeyi severim. Sanırım herkes sever.

İstanbul'da ilkbahar harika! Ya sonbahar? sonbaharı da güzeldir İstanbulun.

Cuma günü okul bahçesinde nöbetçi öğrencilerim görev yerinde bahçedeki çiçeklerle kendilerine taç yapıyorlardı, fotoğraflarını çektim ve bu bahar yazısında sizinle paylaşmak istedim. Gönlünüzce bir bahar olsun, size güzellikler getirsin dilerim.
Sevgiler...
L.G.E

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sayın Öğretmenim, Bu kez de gönderdiğim mesajın ardından, yazınızı ilk okuyan olarak düşüncelerimi ifade etmek istedim.Öğretmeni diğer meslek erbabından farklı kılan özelliği, doğayı ve olayları algılamada duyarlılığı ve yorumlamadaki akılcılığıdır.İçide coşku dolu sevgi olmazsa,doğadaki canlanmayı bu denli güzel gözlerle bakıp görebilirmiydi hiç...Bu güzellikleri başkalarıyle hangi güzel gönül paylaşma gereği duyar ki..Başka hangi gönül sevgiyi ve şefkatı tüm öğrencileriyle eşit şekilde paylaşabilir...Hangi bakan göz, doğadaki canlanmayı gözlemek ve yakından algılamak için bütün duyu organlarını kullanabileceği bir seyahat yapma ihtiyacı duyar.. Hangi duyarlı gönül,bahardan kalma bir İstanbul gününden böylesine etkilenip,gönlünden taşan duygularını paylaşmak için yazıya dökme gereği duyar.Bütün bu duyarlılıklar öğretmeni,dolasıyla sizi özel yapan niteliklerdir.Bugün öğretmenler günü olmasa da, şahsınızda eli öpülesi tüm öğretmenleri kutluyorum.Duygularınızın daima bahar tazeliği

Hızır Kabil 
 16.03.2008 20:12
Cevap :
Merhaba;) anlamlı ve duyarlı mesajınız için gönülden teşekkürler. Yorumlarınız blog yazmaya devamda beni olumlu etkileyecek emin olun. Sevgiler...  16.03.2008 21:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 67
Toplam yorum
: 61
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 1503
Kayıt tarihi
: 23.02.08
 
 

Hazır Giyim alanında meslek dersi öğretmeniyim. Ankara Kız Teknik Yüksek Öğretmen okulu Giyim böl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster