Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Aralık '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
654
 

Baharı bekle sevgilim...

Baharı bekle sevgilim...
 

Canın yataktan çıkmak istemiyor. Birbirinin aynı günler, takvim anlamını yitirmiş değil mi? Pencerenden baktığından savrula savrula düşen yaprakları göreceksin. Ayaklarının altında çıtırdayacak sarı sarı yapraklar. Dondurucu soğukta cilveleşen kedilere hayret edeceksin. Beklediğin mektup gelmemiş olacak. Sevdiğin adam seni aramamış olacak. Sevdiğin kadın belki senden çok uzakta olacak. Gözünü yatırıp uzaklara düşüneceksin. İçinde yarım kalmış şeylerin sızısı.

İş bulman gerekecek. Sıcak buğusu tüten bir ekmek için. Her sabah çıkacaksın evden akşam eve boş geleceksin. ‘’bana ne getirdin?’’ diyen bebeğin olacak , sen bir şeyler geveleyeceksin. Şehrin ışıkları su gibi akacak akşam olunca. Arabalar daha çok, şehir daha kalabalık, senin için daha bir tenha gibi gelecek sana. Sevdiğin bardakta içeceksin kahveni. Umudunu beslemeye çalışıp kendince teselliler yaratacaksın. Elini kafana yaslamış bulacaksın bir şarkıyla tanışırken usulca.

Uzak yerlere gitmek isteyeceksin. Okyanus mavisi adalara, puro kokan sokaklara, kahkaha sinmiş bulvarlara gitmek. Çok kolay olacak senin için, sadece hayal edeceksin. Bir kahve daha yapacaksın, elin telefona gidecek ama düşündüğün numarayı arayamayacaksın. Canın yemek istemeyecek , elinde kim bilir kaçıncı sigaran?

Kumsalları, kumların üstündeki ayak izlerini düşüneceksin. En son ne zaman mutlu olduğunu düşüneceksin , bulamayacaksın. Hayatı ve insan olmanın ne zor olduğunu tartışacaksın aniden kendinle. Sevmek isteyeceksin camına konan kuşu. Kuş , sen insan olduğun için kaçacak camından. Ama geceleri söylediği şarkıları işitip affedeceksin onu..

İşe ayakların zorla gidecek.Artık son model arabandan keyif almadığını itiraf edeceksin kendine. Yağmurda şemsiyen açılmayacak, piyangodan para çıkmayacak. Beklediğin mektup gelmeyecek. İçindeki huzursuzluk artacak da artacak. Geceler daha uzun, gündüzler daha kasvetli, yollar daha uzun olacak.

Ama herkes birbirinin kulağına eğilip fısıldayacak. ‘’ Baharı bekle, sevgilim’’ Çiçekler açıp, güneş doğduğunda her şey daha güzel olacak. Çünkü hayat, gözlerini kısmadan güneşe bakabilmek demektir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hanim mutfakta makarna yapiyor. Yazini bagira bagira okudum. Duysun diye. "Cok guzel!..." dedi... "Sevgi Agaci yazmis..." dedim. Bildim, dedi... *** Davetim -hatirlarsan- hala gecerli... Saygilar.

E. Kurmay Yarbay Mustafa Kemal Öztürk 
 07.12.2008 20:48
Cevap :
Değerli Mustafa Kemal bey. Değerli eşinize ve güzel ailenize selamlarımı yolluyorum. Umut'a bir faydam olmadığı için hala keyifsizim ama buralar vahşi orman gibi, şimdilik bekleyelim. Nazik davet yazınız içinde teşekkür ederim. İnsanın hiç görmediği bir dostunun olmadı ve uzaklarda bir yerlerde olduğunu bilmesi ne güzel! Sizin de İstanbul'da bir eviniz var. Başımızın üstünde yeriniz var. Selamlar, syg.  07.12.2008 23:18
 

Mutluluk nedir,kronolojik olarak bakarsak,yeni bir oyuncak,okulun tatili,üniversiteyi kazanmak,sevdiğinle buluşmak,işe başlamak,yeni bir fert bebek,daha da devam ettirbiliriz,ama sadece bunlarmıdır,bence en büyük mutluluk yaşamaktır,sağlıklı olmaktır,yaş ilerleyince daha iyi anlaşılıyor,şimdi erken derseniz beklerim.

Mehmet AKPINAR 
 06.12.2008 16:55
Cevap :
Şimdi erken değil kim diyebilir?:)) Bel de ağrılar, omuzda sızlamalar, kolestrol çizgileri başladı bile:)) Sağlık ve yaşamak en büyük servet. eline sağlık komutan....  06.12.2008 23:17
 

Valla sen anlattın... Ben daldıııııım gittiiiiim... İyi geldi ;)

Nazan Köseoğlu 
 05.12.2008 22:23
Cevap :
Anladım ben senin ne dediğini:)) Hayat , ne ilginç bir yanılsama değil mi? İzmir'e ve sizlere selamlar, bebeği öpüyoruz...  06.12.2008 4:05
 

Bütün olumsuzluklara karşın yaşanası, güzel ve o kadar da kısa değil mi?!Sevgiyle kalın, nice bayramlara...

fatma iyibilgin 
 05.12.2008 19:48
Cevap :
Gerçekten öyle. Sevgi ve sağlık dolu günler, esen kalın....  06.12.2008 4:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 187
Toplam yorum
: 702
Toplam mesaj
: 85
Ort. okunma sayısı
: 1249
Kayıt tarihi
: 02.10.06
 
 

İyiye ve güzele götürmeliyiz Dünyayı. Sürekli daha çok kazanmak, daha yukarıdan bakmaya çalışmak,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster