Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Haziran '10

 
Kategori
Çevre Bilinci
Okunma Sayısı
829
 

Bahçeköy Neşet suyu

İstanbulda ve Avrupa yakasında oturuyorsanız Maslak-Sarıyer arasında bulunan Bahçeköye gitmemişseniz büyük kayıp olarak düşünebilirsiniz. Bilmeyenler için söyleyeyim içinde göl ve su bentleri bulunduran bu alanın müdavimleri müsait oldukça burada soluğu almaktadır. Neşet suyu olarak bilinen bölgede ise büyük bir göl bulunmakta etrafında 6 km lik bir yürüyüş alanı ve spor aletleri gelenlere yürüme ve spor imkanı sağlamaktadır. Yani ailenizle evden termosa çay koyup , kahvaltılıklarınızı alıp sonrada yürüyüş ve koşu yapalirsiniz . Ancak bu yazının amacı burayı tanıtmak değil. Bu yazının amacı bu ortamdaki huzur ortamının bozulduğunun herkese duyurulması çabasıdır. Şöyleki ; Girişte bulunan Ticari işletme

Şahısların serbestçe girdiği alanı kaldırmış ve kendi bünyesine katmıştır. Ayrıca Bangır bangır müzk yayını yaparak doğanın sesini YANİ SESSİZLİĞİNİ yoketmektedir. Buraya gelenler şehrin gürültüsünden kaçmak için gelmektedir. Kendi ve ailesi için gelmekte iken ticari işletme kendini gelen insanlara duyurmaya çalışmak için fütursuzca davranmaktadır.

Hiçbir maddi çıkar huzuru bozmak için kullanılmamalıdır. Orman alanında bu tür organizasyona izin verenleri ise çevre bilincine karşı duyarlı olmaya davet ediyorum. Sessiz kalmak istemedim . Huzurlu Sessizlik için sesimi çıkarmak istedim.

Herkese mutlu günler.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 440
Kayıt tarihi
: 22.06.10
 
 

43 Yaşındayım. İ.Ü.Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü mezunuyum. Bir firmada Yönetici olar..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster