Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sonsuzluk (Osman Özeker)

http://blog.milliyet.com.tr/yasev

02 Temmuz '13

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
175
 

Bahçeli'den Fenerbahçe ve Beşiktaş'a destek

Bahçeli'den Fenerbahçe ve Beşiktaş'a destek
 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli dün yaptığı bir basın toplantısında Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüplerine sahip çıkmış, UEFA’dan bu kulüplerimize verilen ağır cezaları “haksızlık” olarak değerlendirmiştir.
 
UEFA tarafından bu iki güzide kulübümüze verilen ağır cezalar başta Başbakan Erdoğan ve hükümeti, TFFB tarafından “sessizce ve görmezden gelinerek” karşılanması , Fenerbahçe ve Beşiktaş’a sahip çıkılmaması üzüntü ve öfkeyle karşılanırken, Bahçeli’nin bu iki kulübümüze sahip çıkması ise önemli bir gelişmedir.
 
Sayın Bahçeli koyu bir Beşiktaş taraftarıdır ve her şeyden önce sporun “dürüstçe” yapılmasını savunan, şikeye ve iltimasa karşı duran bir liderdir.
 
Kökü maziye dayanan ve milyonlarca taraftarı bulunan bu iki kulubümüze UEFA tarafından verilen cezaları doğru bulmadığını savunan Bahçeli:
 
110 yıllık maziden süzülüp gelen bir Beşiktaş,106 yıllık bir geçmişi olan F.B. UEFA tarafından haksız ve peşin hükümlerle cezalandırılmıştır.
 
UEFA kararını elbette tartışılacak, sorgulanacak bir çok yanı bulunmaktadır. Değişik müsabakalarda şike yapıldığı ve teşvik primi verildiği iddialarının UEFA tarafından tüm yönleriyle adalete ve hakkaniyete riayet edilerek, tetkik ve tahkik edildiğini söylemek zorlama bir yorum olacaktır.”
 
Devlet Bahçeli açıklamasın da :
 
“Türk futbolunun yüz akı iki kulübümüzün onur ve saygılarıyla oynamak, prestijlerine zarar vermek bize göre art niyetliliktir. Elbette mesele yalnızca iki büyük kulübümüzün suçlanması ve hak mahrumiyeti yaşaması ile sınırlı değildir. Asıl üzerinde düşünülmesi ve durulması gerekenler Türk futbolunun ve Türk sporunun da yargılandığı, aşağılandığı ve itibarıyla oynandığı gerçeğidir”.
 
Devlet Bahçeli’nin ; “Türk futbolunun ve Türk sporcusunun yargılanmasına ve aşağılanmasına ve itibarıyla oynanmasına” sessiz kalınmaması gerektiğini, bu konuda da başta başbakan ve TFFB gerekli girişimlerde bulunarak bu haksız uygulamayı durdurmaları gerektiğini savunmaktadır.
 
Bahçeli Başbakan Erdoğan’ın “gezi park8ı Olaylarında “Beşiktaş Çarşı Grubunun tavır ve davranışlarını bahane ederek bu kulübümüze de sahip çıkmamasını eleştirerek;
 
“Başbakan Erdoğan meseleye seyirci kalmamalı, Avrupa futbol lobisinin fütursuzluğuna hareketsiz durmamalıdır. Özellikle Çarşı grubunun muhalif duruşunu bahane ederek en başta Beşiktaş'la ve yöneticilerle sürtüşme gerekçesiyle, Fenerbahçe'ye şaşı ve duyarsız yaklaşmamalıdır. Fenerbahçe ve Beşiktaş'a şike yaftası vurmak, bazı oyuncularını ve yöneticilerini iddialar netlik kazanmadan suçlamak kimseye, hele spor hayatına bir şey kazandırmayacaktır. Herkes bilsin ki, bu iki kulübe yönelik desteğimiz ve sevgimiz hiç azalmayacaktır."
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Fenerbahçe’ye verdiği destek bu kulübümüz tarafından da olumlu karşılanmış ve F.B. resmi sitesinden bahçeliye desteğinden ötürü teşekkür etmiştir.
 
Türkiye’nin en güzide iki kulübü Fenerbahçe ve Beşiktaş’a UEFA tarafından haksız yere ağır cezalar verilirken ve futbolumuz büyük yaralar alırken, başta Başbakanımızın, Spordan sorumlu Devlet Bakanımızın, TFFB. Sessiz kaldığı, olaylara seyirci kaldığı, kendilerini “futbol otoritesi” gören basın ve medyamızın birçok “allı şanlı” yorumcusunun “dillerini yuttuğu” bir ortamda ülke meselelerinde çok hassas olarak bildiğimiz MHP genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin bu iki kulübümüze sahip çıkması ve haksızlığa karşı durmasını takdirle karşılıyoruz.
 
Sayın Bahçelinin bu çıkışı ve başta başbakan’a ve TFFB ye seslenişi dileriz duyulur ve Avrupa Futbol lobisinin bu oyunu bozulur.
 
Özellikle UEFA As Başkanı olan ve yıllardır bu koltukta oturan Sayın Şenez Erziğin’de “dışarıdan olayları seyretmek” yerine bu iki kulübümüze uygulanmak istenen “yargısız infaza” müdahale etmesini dilemek ve beklemekte bizlerin hakkıdır diye düşünüyorum.
 
Osman Özeker 02.07.2013 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 287
Toplam yorum
: 233
Toplam mesaj
: 57
Ort. okunma sayısı
: 3066
Kayıt tarihi
: 11.07.08
 
 

1949 Konya Ereğli doğumlu olup, halen İzmir'de oturmaktayım. A.Ü. Eğitim Fakûltesi mezunuyum  Ata..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster