Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Eylül '07

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
339
 

Bahstız Juliyet ve Dünya'nın günlüğü (13.09.2007)

Bahstız Juliyet ve Dünya'nın günlüğü (13.09.2007)
 

Tarih: 13.09.2007

Gün: Perşembe

Bulunduğum Şehir:İstanbul

Saat: 12:36

Ruh Durumum: Ruh durumum acayip kötü, bugün aslında yazmak için kötü bir gün çünkü sizler benim hep mutlu anılarımı okudunuz. Dün akşam hoş olmayanbir tartışma yapmak zorunda kaldım ve bugün sıkı bir fırça bekliyorum patrondan. Ama içim rahat çünkü sonuna kadar haklı olduğumu biliyorum. Bazılarınız iş yerinde haklılık olmaz hele tartıştığınız kişi sizden daha yüksek mevkideyse hiç olmaz diyorsunuz ama gözüm karardı ve içime şeytan girdi. Haklıyken haksızlığa uğramak bana göre değil ben ne yapabilirim. Bundan dolayı çok üzüntülüyüm çünkü durumun benim yararıma sonuçlandırılmasını bekliyorum. Halen akıllanmadın farkındayım ama bu kadar yol almışken pes etmek savaşçılara yakışmaz.

Tabii yıllık izinimin ilk 4 günü rezil oldu, işe gitseydim eminim telefonlarım daha az çalacaktı. 3 yıl aradan sonra gerçek anlamda bir tatil yapmaya çaışan ben yine beceremedim. 3 yıllık hayatımda daha yıllık izinimi kullanmayı beceremdim, lütfen biri bana bunun sırrını öğretsin.

İş Durumum: İşte bu maddeyi yukada anlatıklarımla birleştirebilirsiniz, yani iş durumum berbat bir halde. Bir anlık sinirle üyesi olduğum tüm kariyer sitelerinden iş aradım ama sinirim geçtikten sonra patronum Savaş bey’i ne kadar çok sevdiğimi hatırladım . Profesyonel biri için bu kabul edilebilir bir bahane değil ama ben dünyanın en iyi patronuna sahibim onu üzmek istemem. Vallahi bunu yalakalık olsun da bana kızmasın diye yapmıyorum, nasılsa o kızacağı zaman zaten kızar.

Aşk Durumum:Manita Bey halen teziyle boğuşuyor, tezin yan etkileri olarak kalp çarpıntısı başladı ve sürekli tansiyonu yükseliyor . Bitirse bari de hepimiz rahat bir nefes alsak. Sonra da kendileri yaylalar yaylalar yapacak...Aşk maşk yok tabii dünden beri şu anda ciddi konular üzerinde yoğunlaşmış bulunmaktayım. Tabii benim gibi bir Juliyet’in ciddi olması şaşırtıcı biliyorum ama şaşırtmayı severim ben arasıra. Sizlere daha önce çok özel olduğumu söylemişmiydim;)

Hedeflerim: Bugün hedef falan yok, hiç günümde değilim, hedefleri olan yorum olarak benimle paylaşabilirL Juliyet hedefsiz kaldı, bence bu hiç iyiye alamet bir durum değil. Devlet hemen olağanüstü hal ilan etmeli. Zirve toplanmalı ve benim mutluluğum için gerekli koşullar hemen sağlanmalı.

Ütyopyalarım:Yukardaki devlet ile ilgili olan zırvalarım ütopya için birebirdir. Tepe tepe kullanılabilirler.

Kredi kartlarımın durumu: Bugün Pronet’ten aldığım mesaja göre kredi kartımın bakiyesi aylık ücreti çekmeye yeterli olmamış. Vallahi billahi ben onlar ücretlerini çektiler sanıyordum, para kalınca da şaşırdım ama harcamaktan da kendimi alamadım.Ayrıca utanmadan bana bankamla irtibata geçmemi söylüyorlar, halbuki bankam beni eline bir geçirse canıma okuyacak haberleri yok. Hangi yüzler ararım ben bankamı beh!!!Bankamdan gelen fatura zarflarımı gördükçe kalbim sıkışıyor, nefes alışım düzensizleşiyor, başım dönüyor, gözlerim kararıyor, birde aradığımı düşünsenize. Sanırım bende ciddi anlamda bir banka fobisi var ama hadi hayırlısı. Off burda bunları anlatıyorum inşallar bankacılar kendi aralarına bloglarımı birbirlerine gönderip gülmüyolardır, ve beni yakalamaya çalışmıyolardır yoksa biterim.

Bugünün tarihe geçecek olayları: Ankara’da bomba yüklü minibüs ele geçirilmiş. İnsanların ölümüne kast edenler hakkında söyleyecek sözüm kalmadı, bıktım bu tarz haberlerden.Yaratanımız bizi birbirimizi öldürmek için yarattığını düşünmek bile istemiyorken başkaları nasıl öldürmeye çalışır veya öldürür?

Fransız bir şirket çapkın eşler için gerekçeli mazeret uydurarak çapkınları sinirli eşlerinden kurtarıyormuş. Vallahi küçük dilimi yuttum diyebilirim, daha nelerden para kazanacağız çok merak ediyorum. Oranın çalışanısınız ve bütün gün gerçekçi yalanlar uydurmak için size para ödeniyor. Suş ortaklığıdır bu ve bence bu suçlara ortak olanlar cezalandırılmalı.

Tacizciler Sibel Can’ın konserinde genç bir kızı taciz etöişler, kız baygınlık geçirdi. EH be canım arkadaşım senin ne işin var öyle halk konserlerinde falan. Otur evinde bulaşık yıka, çamaşır ütüler, ev temizle. Öyle sosyal yerler kadınlar için değildir ki. Sen bunu bilmezmisin de kalkıp karışırsın o kalabalığa.Senin neyine konsere gitmek, otur evinde babandan, abinden kurtarabilirsen tv kumandasını seyredersin istediğin şarkıcıyı.

Ve size faydalı bir bilig, meyveleri soymadan yemek daha sağlıklıymış. Süper böylece meyveyi soymakla da uğraşmak zorunda almayız. Tuttum ben bu haberi, sıkı sıkı tuttum.

Bahtsız Juliyet şimdi kaçar, zira tembellik yapıp, iş yerinden gelecek haberleri beklemem lazım. Sanırım akşama kadar 9 doğuracağım. Lütfen bana dua edin, yoksa banka hesap bilgilerimi verip benim adıma yardım toplamak zorunda kalırsınız....

Sevgiler

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

sen beni ara ben buradan bakarım, borcuna filan...

karga 
 13.09.2007 13:22
Cevap :
yok teşekkür ederim kalsın karga bey sizin işleriniz yoğundur...saygılar  13.09.2007 13:32
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 125
Toplam yorum
: 313
Toplam mesaj
: 76
Ort. okunma sayısı
: 1797
Kayıt tarihi
: 24.05.07
 
 

Bir gün elle tutulabilen, mürekkep kokusu içine çekilebilen GERÇEK bir gazetede köşe yazıları yaz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster