Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ocak '12

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
913
 

Bakan Bayraktar, Fenerbahçe'ye yatırım yaptırır mı?

Bakan Bayraktar, Fenerbahçe'ye yatırım yaptırır mı?
 

Erdoğan Bayraktar'ın açıklamalarının savunulacak tarafı yok. Bir takımın taraftarı olabilirsiniz ama bazen o taraftarlığı sadece içinizde yaşamanız gerekir. Çünkü mevkiniz itibariyle eşit mesafede kalmanız işin doğrusudur. İşte Erdoğan Bayraktarın ihlal ettiği etik kural da bu. Bir Bakanın, bir takım lehine ya da başka bir takım aleyhine " İnce İnce" çalıştığını beyan etmesi tam anlamıyla fiyaskodur.

Kendisi, mevki itibariyle yatırımların en yoğun yaşandığı bakanlık koltuğunda oturuyor. Sadece kamu kurumları değil, özel sektörle de içiçe. Örneğin birçok spor kulübü, kapısını çalıp bakanlığın imkanlarından faydalanmak için müracaatta bulunuyor. Gelin görün ki lig şampiyonluğu için ince ince çalıştığını söyleyen Sayın Bakan, bu yatırımları dağıtırken ince ince ne hesaplar yapmıştır kimbilir.

Belki de Galatasaray'a Telekom Arena'nın açılışındaki kızgınlığı, bu imkanın Trabzondan önce Galatasaray'a sağlandığı içindir. Ya da yeni yapılacak spor kulüpleriyle ilgili yatırımlarda Bakanımızın fanatikliği tutar da ince ince ayarlar yapar.

Aslında tüm yazdıklarımın gerçek olamayacağı yönündeki fikrim daha ağır basıyor ama Bakan Bayraktar'ın da söyledikleri buralara kadar gelebiliyor. Tabiri caizse gaza gelerek yaptığı açıklamayla ilgili özür dilemek yerine, bir de söylediklerini savunması, daha bir garip.

Türk futbol tarihi boyunca her yıl yaşanan bir duygu olan şampiyonluklardan biri için, özellikle de karşınıza alacağınız milyonları bulan fanatik bir kitleyse, açıklamalarınızı çok dikkatli tartmanız lazım. Bu kupa ne Trabzonun ilk ya da son kupası olacak, ne de Fenerbahçe'nin.

Yarın belki de karşılıklı oturup yatırım konuşacağınız, Devletin imkanlarını anlatacağınız insanları kendinize düşman etmeye, temsil ettiğiniz camiayı da bu derece bir fanatizmle zor durumda bırakmaya hiç hakkınız yok.

Bu açıklamanın yaramadığı tek camia da aslında kendi tuttuğu takım olan Trabzon oldu. Bu açıklamalar Trabzonspor'a -eğer verilirse- gelebilecek şampiyonluk kupasının sebebini, ince ince yapılan çalışmalar olarak sabitledi. Yani Şampiyonluk kupasını Trabzon alırsa bunun sebebi Bakan Bayraktarın yaptığı inceden çalışmalar sayılacak.....

İşin başka bir yönüyle de Allah Başbakan'a yardım etsin. Her taraftan biri çam deviriyor. Başbakan bu kabineyi eminim ki çok seviyordur!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 164
Toplam yorum
: 102
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 671
Kayıt tarihi
: 21.10.10
 
 

İnşaat Mühendisiyim, olaylara anlık değil öncesi ve sonrasıyla bakmaya çaba gösteririm. Dağ havas..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster