Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Ağustos '13

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
1251
 

Bakan Çelik' ten Arife süprizi, Bayram hediyesi

Bakan Çelik' ten Arife süprizi, Bayram hediyesi
 

orjınal


Memur sendikaları ile hükümet arasında süren 2014 ve 2015 yılları memur ve emeklilerinin maaş ve sosyal hakları görüşmeleri Bakan Çelik' in açıklamaları ile beklenmedik arife süpriziyle günler öncesinde neticelenerek tam bir bayram hediyesi oldu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik yaptığı açıklama ile 2014 yılı Ocak ayından geçerli olmak üzere taban aylığında 175 TL artış yapılacağını ve 2015 yılı ilk altı ve ikinci altı ay içinde yüzde 3' lük bir artış ve artı enflasyon farkı getirildiğini açıkladı.

Yaklaşık 2.6 milyon çalışan memur ve 1.9 milyon memur emeklisi dul ve yetimi maaşlarında yapılan bu zammın toplamda 4.5 milyon hak sahibine 2014 Ocak ayında verilecek.

20 milyona yakın kişiyi direk toplamda 76 milyon nufüsumuzu da dolaylı yoldan ilgilendiren bu zam uzun bir aradan sonra hükümet tarafından memura ve emeklisine verilen en büyük artış oldu.

Ek olarak Bakan Çelik eğitim hizmetlerinde bulunan öğretmenlere 2014 yılı altışar aylık dönemlerde 75' er TL den toplam 150 TL zam ile halen 4/C kapsamında bulunanların eşleri ve aile yardımları ile birlikte 2014 yılının altışar aylık dönemlerinde 175 TL den toplam 350 TL de iyileştirme zammı yapılacağını söyledi.

Basın toplantısı sırasında görüşme masasının yan tarafında bulunan bir bayan tarafından (sanırım sendika temsilcisi) yapılmaya çalışılan konuşma televizyonlardaki naklen yayında anlaşılamadı.

Efendim mübarek Ramazan bayramımızda insanların mutluluk elbisesini giyerek, sevgi yolundan geçip, barış çiçekleri dağıtmalarını ve dağıtılan bu çiçeklerden hep sağlık, sıhhat koklanmasını yaradan güzel Rabbimden tüm insanlık için gönülden dilerim.  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 371
Toplam yorum
: 503
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 791
Kayıt tarihi
: 14.02.09
 
 

Adalet önce kendimizde başlamalı ve haksızlıklar sorgulanmalı  ve hataların, afetlere dönüşmeden ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster